سیفلیس چگونه درمان میشود ؟

سلام آقای دکتر ع. ح. سردار . من مشغول ادامه تحصیل در مالزی هستم حدود 2 هفته گذشته در حین تماس کاندوم پاره شد. الان 2-3 تا زخم مشابه عکسهای سفلیس روی آلتم مشاهده میکنم. میخوام اگه میشه بگیه چه دارویی و چه مقداری بخورم که حوب شم؟ چون اگه اینجا برم آزمایش و مثبت شه ممکنه واسم خیلی بد شه و دیپورتم کنن. خواهش میکنم جوابمو بدین چون دارم از ترس میمیرم.

دکتر ع. ح. سردار : سلام دوست خوب و عزیزم . اول از همه عرض کنم که یک متخصص امراض آمیزشی با مشاهده زخم در پنیس ، اولین چیزی که به فکرش میرسد زخم سیفیلیس بنام شانکر است . این زخم اوليه معمولاً سه هفته پس از تماس به بشکل زخمی بدون درد برجسته با ترشح سروزي در محل برخورد پدید میاید . در مواردی هم شانکر پدیرار نمیشود. شانکر چهار تا شش هفته پس از پدیدار شدن ، در صورت عدم معالجه نیز کوچک و محو میشود . اما بهبود زخم دال بر از بین رفتن میکروب نیست . میکروب در بدن میماند و وارد مراحل بغرنج بعدی میشود . در جامعه کنونی یک دکتر هر چقدر با تجربه باشد ، بعیدبه نظر میاید که بدون آزمایش خون برای بیمار دارویی برای سیفلیس تجویز کند چرا که معالجه سیفلیس کمی پیچیده تر از امراضی چون سوزاک است و آزمایش خون در چند مرحله صورت میگیرد . تشخيص آزمايشگاهي سيفليس معمولاً با آزمايشهاي خونی است . گاهی آزمايشات مقدماتي اوليه ممکن است مثبت باشد و جهت رد این موارد نياز به آزمايشات دقيق تر است . اکثرا در سيفليس اوليه که زخم شانکر وجود دارد ، آزمايشهاي خونی منفي است . در این دوره اگر آلودگی شریک مقاربتی ثابت شود ، ممکن است دکتر دارو تجویز کند . دوست خوبم لطفا راهی خودتان پیدا کنید تا با یک دکتر امراض آمیزشی (STD) تماس پیدا کنید . معمولا در تمام دنیا این عمل بشکل آنانیم یا مشابه صورت میگیرد مخصوصا که در کشورهای آسیایی اینکار چندان مشکل نیست . تنها کافی کسی را پیدا کنید . فکر خود درمانی را از سرتان بیرون آورید . مطلب ذیل بر گرفته از پایگاه اطلاع رسانی پزشکی پاراسات است . مطلب فوق به تلاش دکتر س رحمتی تهیه و تنظیم شده است . برای اطلاعات بیشتر لطفا آنرا مطالعه نمائید :

سیفلیس چیست؟
سیفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است که توسط باکتری تروپونما پالیدوم ایجاد می شود. این بیماری مقلد بزرگ نامیده می شود چون دارای بسیاری از علائم و نشانه هاست که افتراق آنر از بیماریهای دیگر مشکل می کند. ( جهت دیدن تصاویر لطفا به اینجا کلیک کنید :  1 –  2 –  3 –  4 –  5 –  6 )

شیوع سیفلیس چقدر است؟
شیوع سیفلیس در زنان رو به کاهش است و در کل شیوع در مردان 5/3 برابر زنان است.
به علت رابطه جنسی مرد با مرد در سالهای اخیر شاهد افزایش شیوع سیفلیس در این افراد بوده ایم.

چگونه اشخاص به سیفلیس مبتلا می شوند؟
سیفلیس در اثر تماس مستقیم با یک زخم سیفلیس از شخص مبتلا به شخص سالم منتقل می شود. زخمها اغلب در ناحیه تناسلی خارجی، واژن، مقعد یا در داخل مجرای مقعدی ایجاد می شوند. زخمها همچنین می تواند در داخل دهان یا روی لبها ایجاد شود. انتقال باکتری از طریق رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی صورت می گیرد. زنان حامله می توانند بیماری را به جنین خود منتقل کنند. سیفلیس از طریق نشستن روی توالت فرنگی، دستگیره در، استخر، وان، لباس مشترک و ظرف غذا منتقل نمی شود.

علائم و نشانه های سیفلیس در بالغین چیست؟
خیلی از افراد تا سالها بدون علامت می مانند، اگرچه در صورت عدم درمان همچنان احتمال بروز عوارض تاخیری وجود دارد. با وجود اینکه انتقال از زخمهای شخص دچار بیماری مرحله اول یا دوم رخ می دهد، اما بسیاری از زخمها تشخیص داده نمی شوند. اکثر موارد انتقال از اشخاصی رخ می دهد که از عفونت خودآگاه نیستند.

1. سیفلیس مرحله اول
مرحله اول سیفلیس معمولاً با یک زخم منفرد که شانکر نامیده می شود، شناخته می شود اما ممکن است زخمها متعدد باشند. زمان بین عفونت و شروع علائم اولیه ممکن است بین 90-10 روز طول بکشد ( به طور متوسط 21 روز ) زخم شانکر معمولاً سفت، گرد، کوچک و بدون درد است. این زخم در نقطه ای از بدن که باکتری وارد آن شده است، ایجاد می گردد. شانکر بین 6-3 هفته باقی می ماند و سپس بدون درمان بهبود پیدا می کند. اگر درمان مناسب صورت نگیرد، سیفلیس وارد مرحله دوم می شود.

2. سیفلیس مرحله دوم
ضایعات پوستی- مخاطی مرحله دوم بیماری را مشخص می کند. این مرحله به صورت تیپیک با ضایعات پوستی روی یک یا چند قسمت بدن شناخته می شود. این ضایعات عموماً فاقد خارش هستند. ضایعات پوستی مرحله دوم بیماری می توانند بلافاصله یا چند هفته بعد از بهبودی شانکر پدیدار شوند.
ضایعه پوستی مشخصه بیماری می تواند به صورت ضایعات قرمز یا قرمز- قهوه ای کف دست و پاها پدیدار شود. ممکن است ضایعات پوستی با نماهای متفاوت و مشابه سایر بیماریها در جاهای مختلف بدن ایجاد شود. گاهی اوقات ضایعات پوستی بیماری به قدری خفیف است که فرد متوجه آن نمی شود. سایر علائم این مرحله شامل تب، تورم غدد لنفاوی، گلودرد، ریزش موی تکه ای، سردرد، کاهش وزن، درد عضلانی و خستگی است.
علائم و نشانه های سیفلیس مرحله دوم با یا بدون درمان برطرف می شود اما در صورت عدم درمان عفونت به سمت مرحله آخر بیماری پیشرفت می کند.

3. سیفلیس مرحله آخر
مرحله آخر یا نهفته بیماری وقتی شروع می شود که مرحله دوم بیماری ناپدید شود. اگر عفونت درمان نشود، بیماری همچنان در بدن فرد می ماند حتی اگر علامتی نداشته باشد. در مراحل آخر سیفلیس، آسیب به ارگانهای داخلی از قبیل مغز، اعصاب، چشم، قلب، عروق خونی، کبد، استخوانها و مفاصل رخ می دهد. این آسیب می تواند سالها بعد خود را نشان دهد. علائم مرحله آخر سیفلیس شامل اختلال در هماهنگی حرکت، فلج، بی حسی، کوری تدریجی و دمانس می باشد. علائم می تواند به قدری شدید باشد که منجر به مرگ شود.

چگونه سیفلیس یک خانم حامله و نوزادش را درگیر می کند؟
باکتری مولد سیفلیس طی حاملگی می تواند مادر و جنین او را آلوده کند. بر اساس اینکه خانم حامله چه مدتی مبتلا به عفونت باشد ممکن است منجر به نوزاد مرده یا مرگ نوزاد طی مدت کوتاهی بعد از تولد شود. نوزاد مبتلا می تواند بدون علامت باشد. اگر نوزاد بلافاصله درمان نشود، طی چند هفته درگیر اختلالات جدی می شود. نوزاد درمان نشده ممکن است دچار تاخیر رشد و نمو، تشنج و یا حتی مرگ شود.

سیفلیس چگونه تشخیص داده می شود؟
بعضی از پزشکان سیفلیس را از طریق بررسی شانکر ( زخم عفونی ) بوسیله میکروسکوپ دارک فیلد تشخیص می دهند. اگر باکتری عامل سیفلیس در زخم موجود باشد، زیر میکروسکوپ دیده می شود.
آزمایش خون یک راه دیگر تشخیص فرد بیمار می باشد. مدت کوتاهی بعد از عفونت، بدن آنتی بادی علیه سیفلیس می سازد که توسط یک تست خونی دقیق، بی خطر و کم هزینه تشخیص داده می شود. ماهها تا سالها بعد از درمان موفق بیماری یک سطح پایین آنتی بادی در خون وجود دارد.
از آنجاییکه سیفلیس درمان نشده در خانم حامله می تواند نوزادش را از بین ببرد، هر خانم حامله ای بایستی تست خونی برای سیفلیس بدهد.

رابطه بین سیفلیس و ایدز چیست؟
زخمهای تناسلی سیفلیس ( شانکر ) انتقال و ابتلا به عفونت ایدز را از طریق جنسی تسهیل می کند. زخمهای سیفلیس به راحتی خونریزی می کند و  وقتی که حین مقاربت با مخاط دهانی یا مقعدی تماس پیدا می کند، استعداد ابتلا به ایدز را افزایش می دهد. ابتلا به سایر عفونتهای منتقله از راه جنسی یک عامل مستعد کننده دیگر برای عفونت ایدز است.

درمان سیفلیس چیست؟
درمان سیفلیس در مراحل ابتدایی آن آسان است. تزریق عضلانی یک دوز پنی سیلین درمان شخصی است که برای کمتر از یکسال مبتلا به سیفلیس بوده است. دوزهای اضافی برای شخصی که بیش از یک سال مبتلا به بیماری بوده است، مورد نیاز می باشد. برای فردی که نسبت به پنی سیلین حساسیت دارد، آنتی بیوتیکهای جایگزین به کار می رود. درمان، باکتری مولد سیفلیس را از بین می برد و از ایجاد آسیبهای جدید جلوگیری می کند اما روی آسیبهای ایجاد شده تاثیری ندارد.
شخصی که درمان سیفلیس را دریافت می کند بایستی تا بهبود کامل زخمها از مقاربت خودداری کند.
همسر این شخص نیز بایستی از نظر سیفلیس آزمایش شود و در صورت نیاز تحت درمان قرار گیرد.

آیا عود در سیفلیس امکان پذیر است؟
ابتلا به سیفلیس مصونیت در شخص ایجاد نمی کند. حتی پس از درمان موفق شخص استعداد ابتلا به بیماری را دارد. از آنجاییکه زخم سیفلیس می تواند در واژن، مقعد، یا دهان پنهان شود، تنها راه مطمئن تشخیص ابتلا به سیفلیس، تستهای آزمایشگاهی است.

چگونه می توان از ابتلا به سیفلیس پیشگیری کرد؟
مطمئن ترین راه برای جلوگیری از ابتلا به عفونتهای منتقله از راه جنسی ( از جمله سیفلیس ) این است که همسر شخص از نظر سیفلیس تست شده باشد و غیر بیمار تشخیص داده شود.
زخمهای تناسلی نظیر زخمهای سیفلیس در نواحی پوشیده یا غیر پوشیده از کاندوم لاتکس ممکن است بوجود بیاید هرچند که استفاده مداوم و صحیح از کاندوم لاتکس، می تواند خطر ابتلا به سیفلیس را  کاهش دهد.

منبع تصاویر : Lib.Uiowa.Edu

Posted on ژوئیه 5, 2010, in مقاربت, کل مطالب, پزشکی به زبان ساده. Bookmark the permalink. 18 دیدگاه.

 1. بیماری سیفلیس

  علایم و نشانه ها علایم این بیماری در مردان و زنان یکسان است. تشخیص این بیماری دشوار بوده و ممکن است تا سه ماه پس از تماس جنسی با فرد آلوده شناسایی شود. سیفلیس مراحل متعددی داشته که مراحل اولیه و ثانویه آن بسیار عفونی است.
  مرحله اولیه بیماری یک یا چند جوش بدون درد در قسمتی که باکتری وارد بدن شده ظاهر می شود. به طور متوسط این پدیده ۲۱ روز بعد از ورود باکتری به بدن آشکار شده و ممکن است متوجه آن نشوید.
  این جوشها می تواند در هر قسمتی از بدن آشکار شود اما عمدتا آنها را می توان در قسمتهای زیر مشاهده کرد:
  * دهانه مهبل، حشفه و منفذ عبور ادرار در زنان
  * دهانه رحم در زنان و بر روی آلت و حشفه در مردان
  * اطراف مقعد و دهان در مردان و زنان جوشهای ایجاد شده بسیار عفونی بوده و ممکن است ۲ تا ۶ هفته طول کشد تا بهبود یابد.
  مرحله ثانویه بیماری چنانچه عفونت بیماری در مرحله اولیه مداوا نشود، معمولا ۳ تا ۶ هفته پس از ظاهر شدن جوشها مرحله ثانویه بیماری آغاز می شود.
  علایم این مرحله عبارت است از:
  * جوشهای بدون خارش که سرتاسر بدن را می پوشاند.
  * ایجاد تورم زگیل- مانند پهن در مهبل زنان و اطراف مقعد در هر دو جنس
  * ایجاد کسالتی شبیه سرماخوردگی که احساس خستگی، بی اشتهایی و تورم غدد را به همراه دارد (این حالت ممکن است هفته ها یا ماهها ادامه داشته باشد)
  * ایجاد لکه های سفید بر روی زبان یا سقف دهان
  * ریزش مو به صورت لکه ای بروز این علایم نشان دهنده آن است که بیماری سیفلیس بسیار عفونی شده و می تواند از طریق آمیزش به همسر نیز سرایت کند.
  اقدام به درمان در هر یک از این دو مرحله، بیماری را مداوا خواهد کرد.
  مرحله پنهان بیماری سیفلیس پنهان به وجود سیفلیس مداوا نشده گفته می شود. ممکن است هیچ گونه علایم و نشانه های عفونت که با در شما ایجاد شود.
  این « دیرپیدا » آزمایش خون تشخیص داده می شود در شما ظاهر نشود. در صورت عدم درمان این بیماری ممکن است عوارضی در بدن باقی بماند .
  عوارض معمولا بیش از گذشت ۱۰ سال خود را نشان می دهند. در این زمان سیفلیس می تواند بر روی قلب و احتمالا بر سامانه عصبی تاثیر گذارد. با انجام درمان در مرحله پنهان بیماری می توان عفونت را درمان کرد.
  اگرچه آسیبهایی که پیش از درمان به قلب یا سامانه عصبی وارد شده برگشت ناپذیر است.
  چگونگی سرایت بیماری انتقال این بیماری به روشهای زیر صورت می گیرد:
  * آمیزش جنسی با همسر مبتلا
  * سرایت از مادر باردار مبتلا به نوزاد آزمایشهای طبی برای تشخیص بیماری در مراکز درمانی معمولا آزمایشهای زیر انجام می شود:
  * نمونه ای از خون گرفته می شود.
  * چنانچه بدنتان جوش داشته باشد، نمونه ای از مایع آن گرفته شده و زیر میکروسکپ مشاهده می
  شود. * معاینه ای از ناحیه تناسلی و سرتاسر بدن توسط پزشک انجام می شود.
  * با استفاده از دستمال پنبه ای-پشمی یا اسفنجی نمونه هایی از جوشها گرفته می شود.
  * در مورد خانمها معاینه داخلی انجام می شود.
  * نمونه ای از ادرار گرفته می شود.
  هیچ یک از این آزمایشها توام با درد نیست اما گاهی ممکن است راحت نباشد. چنانچه تصور می کنید در معرض ابتلا به سیفلیس قرار داشته اید می توانید آزمایش انجام دهید.
  تشخیص و درمان نمونه هایی که هنگام معاینه گرفته شده برای بررسی عفونت زیر میکروسکوپ مشاهده می شود.
  سپس این نمونه ها برای انجام آزمایش به آزمایشگاه ارسال شده که نتایج آن معمولا در عرض یک هفته آماده می شود. چنانچه ابتلای به سیفلیس در شما تایید شد، یک مشاور درمانی با شما درباره این عفونت صحبت کرده و به پرسشهایتان پاسخ خواهد داد. او درباره همسرتان پرسشهایی را مطرح می کند تا در صورت لزوم وی تحت معاینه و درمان قرار گیرد.
  چنانچه تصور می شود که در مراحل اولیه عفونت سیفلیس می باشید، از انجام هرگونه فعالیت جنسی توسط اندام تناسلی، مقعد یا دهان پرهیز نمایید. تا اتمام دوره درمان باید از هرگونه فعالیت جنسی که باعث تماس جوشهای بدن با همسرتان می شود خودداری کنید.
  درمان سیفلیس معمولا با تزریق دو هفته ای پنی سیلین یا در برخی از موارد با قرصها یا کپسولهای آنتی بیوتیک انجام می شود. چنانچه به آنتی بیوتیکها حساسیت داشته یا احتمال می دهید.
  که باردار باشید باید آن را با پزشک درمیان بگذارید. همچنین کامل کردن دوره درمان نیز ضروری است و اگر متوقف شد باید مجددا از ابتدا درمان را آغاز کنید. با پایان یافتن درمان، از شما خواسته می شود تا در زمانهای متوالی خاصی برای انجام آزمایشهای خون به مرکز درمانی مراجعه کنید.
  بارداری و سیفلیس در انگلستان از تمامی خانمهای بارداری که به مراکز درمانی قبل از تولد مراجعه می کنند، آزمایش خون برای تشخیص وجود سیفلیس گرفته می شود.
  چنانچه مادر مبتلا به سیفلیس بود می توان بدون آنکه خطری متوجه جنین شود این بیماری را در حین بارداری مداوا نمود.
  در صورت عدم درمان، این عفونت می تواند به نوزاد در رحم سرایت کند. دربرخی از موارد این مساله می تواند باعث سقط جنین یا تولد نوزاد مرده شود.
  پس از درمان این بیماری باید مواظب باشید تا مجددا در معرض آلودگی آن قرار نگیرید. البته ممکن است پس از درمان تا مدتی نتیجه آزمایش خونتان درمورد این بیماری مثبت باشد. حتما گواهی درمان که حاوی اطلاعات مربوط به نحوه مداوایتان بوده است را از مرکز درمانی دریافت کنید.
  همواره باید به خاطر داشت که استفاده از کاندوم هنگام آمیزش جنسی، خطر سرایت بیماریها و عفونتهای مقاربتی را کاهش می دهد.

 2. شانکر سيفليسي

  سيفليس يک بيماري عفوني بوده که به صورت حاد و مزمن بروز مي کند . زخم اوليه ، ضايعات پوست و مخاط ، دوره مخفي طولاني و ضايعات ديررس پوست ، استخوان ، اندامهاي داخلي ، اعصاب مرکزي ، گردش خون از علائم آن است .

  * عامل بيماري : اسپيروکتي با نام تريپونما پاليدم مي باشد .

  * راه انتقال : از طريق تماس جنسي و يا برخورد مستقيم با ترشحات بدن شخص مبتلا و در نوع مادرزادي از طريق مادر به جنين منتقل مي شود .

  * علائم باليني :

  زخم اوليه يا شانکر معمولاً ۳ هفته پس از برخورد با عفونت به صورت يک زخم بدون درد برجسته با ترشح سروزي در محل اوليه ورود عامل عفونت ، ايجاد مي شود .

  در موارديکه شانکر در راست روده و يا دهانه رحم باشد شروع بيماري به صورت مخفي مي باشد .

  شانکر سيفليسي ۶-۴ هفته پس از بروز حتي در صورت عدم درمان کوچک شده و در يک سوم از بيماران درمان نشده در اين هنگام جوشهاي0 ثانوي که اغلب به همراه نشانه هاي خفيف ساير اندامهاي بدن است بروز مي کند . اين جوشها به صورت قرينه در کف دستها و پاها به همراه بزرگ شدن عقده هاي لنفاوي ، بروز پيدا مي کنند .

  علائم ثانوي بيماري طي چند هفته تا يکسال از بين مي روند و نشانه هاي باليني يک سوم بيماران درمان نشده هم در اين مرحله براي هفته ها تا سالها مخفي مي ماند .

  در طي مرحله ثانوي سيفليس و مراحل ابتدايي فرم مخفي سيفليس احتمال بروز مننژيت سيفليسي حاد و بعداً سيفليس مننژي – رگي ( Tabes dorsalis ) و نهايتاً فلج خفيف و دردهاي ضربه اي نخاع تظاهر مي کند .

  گاهي فرم مخفي بيماري براي تمام مدت عمر وجود دارد .

  در بعضي موارد پس از طي حدود ۲۰-۵ سال ضايعات ناتوان کننده در آئورت و گوم سيفليسي پوست و اندامهاي داخلي ، استخوان يا سطوح مخاطي ممکن است ايجاد شود .

  ابتلاي همزمان سيفليس و ايدز خطر سيفليس عصبي را افزايش مي دهد .

  در خانمهاي باردار اغلب منجر به سقط جنين و مرده زايي مي شود .

  * تشخيص :

  تشخيص آزمايشگاهي سيفليس معمولاً با آزمايشهاي سرمي از خون و يا مايع نخاعي صورت مي گيرد .

  موارد مثبت در آزمايشات مقدماتي اوليه مثل ( RPR , VDRL ) بوده و جهت رد موارد مثبت کاذب نياز به آزمايشات دقيق تر مثل Abs – FTA دارد .

  بررسي ترشحات زخم و يا غدد لنفاوي ( اگر بيماري آنتي بيوتيک مصرف نکرده باشد ) در سيفليس هاي اوليه و ثانويه با ميکروسکوپ زمينه تاريک امکان پذير است .

  معمولاً در سيفليس اوليه که زخم شانکر وجود دارد آزمايشهاي سرمي منفي است .

  * دوره واگيري :

  وقتي زخمهاي جلدي ـ مخاطي مرطوب سيفليس اوليه و ثانويه وجود دارد بيماري قابل انتقال است .

  در هر حال انتقال بيماري پس از سال اول نادر است .

  بيماران بايستي تا معالجه کامل از مقاربت جنسي خودداري کنند و پس از آن طي مقاربت بايستي از کاندوم استفاده کنند .

  درمان بيماري توسط آنتي بيوتيک که توسط پزشک تجويز مي شود امکان پذير است .

  پس از درمان طي ۶ ماه هر ماهه جهت کنترل عود بيماري بايستي آزمايش مجدد انجام شود . ( ويا در ماههاي ۱ و ۳ و ۶ و ۱۲ پس از درمان آزمايش انجام شود ) .

 3. بس که ديوار دلم کوتاه است. هر که از کلبه تنهايي من مي گذرد به هواي هوسي هم که شده سرکي ميکشد و ميگذرد

 4. سلام دکتر خسته نباشید
  بالاخره اون خانم که دندون مصنوعی داشت و نگذاشته بود دختراش بعد از 15 سال بفهمند اومد برا عمل هیسترکتومی
  بعد از عمل فشار خونش بالا بود وضعیتش زیاد استیبل نبود منتقل شد بخش ای سی یو بعد که حالش بهتر شد گفت به دخترم بگید اون کیسه نایلون منو بده دندون مصنوعیشو تو نایلون گذاشته بود دست دخترش اگه اون دختر یه کم مثه من فضول بود تا حالا صد مرتبه دیده و فهمیده بود که مامانش دندون مصنوعی داره چون من حتی تعداد دندون کشیده های بابا و مامانم و می دونم

 5. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  سلام .مقدار مصرف کپسول زینک پلاس چقدره؟(ریزش مو هم دارم_پسر 24 ساله).ممنون از راهنماییتون.

  دکتر : سلام – برای ریزش مو مقدار مصرف برای روی تعریف نشده است زیرا روی در واقع یک مکمل غذایی است.ضمن اینکه مصرف روی در همه افراد دچار ریزش مو به رشد مجدد مو کمک نمیکند.

 6. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  با سلام خوب هستین؟ خسته نباشین من پسر 19 ساله ای هستم که قد من 187 و وزن من 70 است . میخوام یکم وزن بگیرم من به باشگاه بدنسازی نمیرم خوشم نمیاد ،با روحیاتم سازگار نیست میشه بدون رفتن به باشگاه بدنسازی دارای بدن عضلانی بشم و یکم وزن بگیرم؟ اگه میشه طریقش رو به من بگین. با تشکر

  دکتر : سلام – شما احتیاج به یک رژیم پرکالری – پر پروتئین دارید و خودتان هم میتوانید تمرینات ورزشی هوازی (نرمش صبحگاهی – دمبل – دراز و نشست) به طور مرتب انجام دهید که به گسترش توده ماهیچه ای کمک کند.

 7. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  با سلام خدمت شما. سوالی از جنابعالی داشتم . جدیدا شنیده ام که با طب سوزنی می توان قد را تا چند سانت افزایش داد و برای منکه قد 158 سانتی دارم این سوال مهم و حیاتی است که آیا چنین حرفی درست است یا نه؟ شوال بعدی اینست که من دارای سینه ها ران و باسن بزرگی نسبت به جسه و وزنم دارم آیا میتوان آنها را از طریق طب سوزنی کمی کوچکتر و کم حجمتر کرد؟؟ آگر امکان این عمل هست به چند جلسه و حدودا چقدر هزینه نیاز دارد؟ پیشاپیش از پاسختان متشکرم

  دکتر : سلام بر شما. افزایش قد در خانم ها تا17 سالگی و در آقایان تا 20سالگی امکان پذیر می باشد شما می توانید بطور همزمان برای افزایش قد و لاغری هم کار کنید که این بستگی به سن و وزن وجثه شما دارد.

 8. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  با سلام خدمت شما» اين جانب حدود 13 سال قبل به توجه به ازمايش و عكس برداري تشخيص پزشك اين بو د كه مبتلا به زخم عثني عشر مي باشم .درحدود 10سال قبل مبتلابه بيماري روده ي تحريك پذير شدام خواهشمندم . به سوالات زير پاسخ دهيد1-ايا ميتوانم روزه بگيرم ؟به توجه به اينكه پزشكم منع كرده بود. 2- آياروزه گرفتن بر روي بيماري روده ي تحريك پذير اثر ميگزارد؟ 3-آيا براي زخم عثني عشر و روده ي تحريك پذير بايد آزمايش دورهي ي داد؟

  دکتر : برای زخم اثنی عشر میتوان اندوسکپی کرد که حتما لازم است و همچنین باید ازمایش هلیکو باکتر داد که بسیار اهمیت دارد. . قسمت دوم اینکه شما مطلقا نمی توانید روزه بگیرید. روزه برای شما مضر است.

 9. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  سلام.خواهر من پس از دفع مدفوع مایع سفید رنگی ازش خارج میشه که احساس میکنه بازم میخواد عمل دفعو انجام بده اما به جای مدفوع مایع ازش خارج میشه.و زیر شکمش هم درد میگیره.به نظر شما چه دلیلی دارد؟با تشکر

  دکتر : حتما باید معاینه بشود زیرا ممکن است کولیت داشته باشد . بنابراین ایشان را به نزد پزشک ببرید.

 10. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  با سلام خدمت آقای دکتر ، من جوانی هستم که 15 روز پیش جراهی باز فتق راست انجام دادم ، حالا چند روزی است که با صرفه ، عطسه و دراز کردن وکشیدن پاهایم احساس سوزش در ناحیه ی فتقم میکنم ، لطفا راهنماییم کنید؟ با تشکر

  دکتر : طبیعی است نگران نباشید در جراحی فتق پیش می اید ولی اگر بدارازا کشید حتما به جراح خود مراجعه نمائید.

 11. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  دکتر سلام.آیا یونتوفورز باعث قطع عرق دست و پا میشه؟

  دکتر : خیر قطع نمیشود ولی تا استفاده میکنید تاثیر نسبتا خوبی دارد.

 12. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  سلام خسته نباشید دکترمن 23 سالمه مشکل ریزش موی صورت بشکل سکه ای دارم دکتر مراجعه کردم ماینوکسدیل 5%داد مصرف کردم خوب شد ولی بد از 5/6 ماه دوباره میریزه و باید باز از محلول استفاده کنم آیا روش بهتر و پایداری هست؟استفاده از هیر تونیک ها موثر می باشد؟ممنون

  دکتر : همان دارو را دوباره استفاده کنید اگر جواب نداد به پزشک مراجعه کنید.خیر تونیک تاثیر زیادی ندارد.

 13. لطفا با دکترتان مشاوره نمائید

  دکتر توروخدا جواب بدید.شرکتی توی اصفهان دستگاه یونتوفروزیس(درایونیک)رو با قیمت 180000 تومن و با ضمانت به فروش میرسونه.عرق دست و پاهام واقعا آزارم میده.آیا این دستگاه رو پیشنهاد میکنید و عوارض نداره.

  دکتر : روش اینتوفورز روش نسبتا موثری است و عوارض مهمی هم ندارد ولی شناختی روی دستگاه مورد نظر شما ندارم

 14. سلام ، پسري 19 سالهhomosexual هستم.
  من از حدود 6-7 ماه هست كه روي شانه ام جوشهاي قرمزي به وجود اومده 3ماه هم هست كه آميزش جنسي ميكنم .(همه نوع آميزش حتي oral & anal)
  به خاطر اين جوشها به دكتر پوست مراجعه كردم كه براي من doxy cycilin تجويز كرده ، فهميدم كه اين دارو براي درمان سيفليس است . من زخم موسوم به شانكر در بدنم نديدم. آيا من به سيفليس مبتلا هستم؟ امكان وجود بيماري ديگري مثل ايدز در من هست ؟ چه آزمايشي براي تشخيص همه بيماريهاي مقاربتي مناسب است؟ ترو خدا منو آگاه كنيد.مرسي

 15. ba arz salam va khaste nabashid man ye soal dashtam taghriban 3 o 4 roze pish man ba dokhtari ke mobtala be STD bod french kiss (bose be zaman tolani) dashtam hala mikham bebinam momkeneh ke man mobtala besham be STD? ya na? khilli mamonon

 16. salam aghaye dr. man bade chand bar sex ba doste dokhtaram motevajeh in shodam ke zire alate tanasolim chand ta kharash hast ke bade 2-3 roz shoro be sozesh ham kard albate vaghti be jaee tamas peyda mikard in sozesh shoro mishod. va alanam nazdiek 1 haftast ke man in moshkelo daram mikhastam bebinam aya in ham bimari Syphilis hast ya inke 1 kharashidegi sadeh ke zodiam khob mishe??

 17. با تقدیم سلام و احترامات خدمت داکتر صاحب!
  من یک جوانی هستم 24 ساله، از چندین سال به این طرف یک تکلیف جلدی در ناحیه آله تناسلی دارم، در ناحیه تناسلی من بخار های بسیار کوچک به رنگ های سفید و سرخ پیدا شده، خشک است اما بسیار خارش می کند مخصوصا از طرف شب و در گرمی. بارها به داکتر مراجعه کردم، دارو تجویز کرد کاهش پیدا کرد اما درمان نشد. این بخار در اول درقسمت بیضه بود، حالا داره به طرف خود آله سرایت می کند.
  وقتی نظریات شما را در مورد سیفلیس خواندم، نگران شدم. اگر ممکن باشد جناب داکتر صاحب مرا رهنمائی کنید بسیار ممنون خواهم بود. تشکر

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: