آزمایشات تشخیصی و معالجه خونریزی واژن و رحم

سلام آقای دکتر ع.ح. سردار میدونم که سرتون شلوغه ولی ازتون میخوام لطف کنید و راهنماییم کنید چون نمیدونم آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم یا نه؟باتوجه به اینکه چندان میلی به اینکار ندارم و رفتن به مطب دکتر برام خیلی عذاب آوره! من هفده روز بعد از قاعدگی (اولین روز را در نظر گرفتم) در حین آمیزش دچار خونریزی نه چندان شدیدی شدم اون موقع به حساب قاعدگی گذاشتم اما حالا در روز ششم از انجاییکه روز قبلش هیچ خونریزی نداشتم اما باز حین آمیزش متوجه ی خون اما به میزانه کمتر از دفعه قبل شدیم و رو ز نهم باز خون خیلی کمی را دیدم و لکه هایی گاه به گاه که چندان قابل توجه نبود اما منو نگران کرده من بیست و پنج سالم است و نه ماه است که ازدواج کردم و سه ماهه ی اول بوسیله قرص پیشگیری میکردم ولی با گذشت شش ماه هنوز باردار نشده ام البته باید بگم که من دچار استرس نیز هستم که هیچوقت نتونستم این را از خودم دور کنم و معمولن در خانه و محیط کار فشارو استرس را به خودم وارد میکنم .ممنون میشم اگه جوابم رو بدید در ضمن من دوره ی پریودی خیلی نامنظمی دارم و دوره های بیست و سه روزه تا چهل و دو روزه را تجربه کرده ام .

قسمت دوم
دکتر ع.ح. سردار
سلام دوست گلم . حتما و حتما با توجه به اینکه تجربه کمی از زندگی زناشویی دارید با یک دکتر مشاوره نمائید . گاهی بنابه دلایلی بارداری به تاخیر میافتد . در ارتباط با بارداری یکی از موضعاتی که زوج جوان باید بدانند  آگاهی از زمان باروری و تخمک گذاری میباشد . یک متخصص سونوگرافی زنان میتواند تاریخ تخمک گذاری را مشخص کند . غیر از آن روشهای متعددی وجود دارد که یکی از آنها به شرح ذیل است : چهار ده روز قبل از اینکه خونریزی پریود بعدی آغاز گردد ، تخمک از تخمدان آزاد می شود . اسپرمها می توانند دو تا پنج روز در دستگاه تناسلی خانمها زنده بمانند . اگر از سه روز قبل تا سه روز بعد از زمان تخمک گذاری ، نزدیکی صورت گیرد احتمال حاملگی زیاد است و آقایان انرژیشان را در آن ایام باید بکار برند .

در حالت عادی هر 28 روز یکبار خونریزی ماهیانه رخ میدهد و گاهی کمی زود و دیر میشود . اما مواردی هست که در صورت بروز آن به پزشک باید مراجعه نمود منجمله : لکه بینی پس از آمیزش ،  لکه بینی بین عادت ماهیانه ، مکرر و خیلی زودتر رخ دادن آن ، خونریزی بیشتر از حد معمول ، خیلی دیرتر اتفاق افتادن پریود ماهیانه

اگر خانمی دارای خونریزی غیر طبیعی واژینال با نشانه های دیگر ، از جمله سرگیجه ، درد شکمی ، تب  باشد ارزیابی او در اسرع وقت توسط پزشک لازم است .

بعد از معاینه کامل پزشکی ،  آزمایشات تشخیصی زیر لازم است :
– تست حاملگی
– تست خون برای بررسی کم خونی
– تست جهت آگاهی بر توانایی انعقاد خون : prothrombin time و نیز activated partial thromboplastin time
آزمایش خون جهت بررسی غده تیروئید
– سونوگرافی از شکم و لگن خاصره
– بیوپسی آندومتر (نمونه برداری از بافت مخاط رحم )

مراقبت در خانه
باید اطمینان حاصل شود که خونریزی از مهبل صورت میگیرد ، چرا که بعضی اوقات علت لکه های خونی به دلیل خونریزی  از مقعد و یا سیستم ادراری میباشد . خانم ها با وارد کردن تامپون به واژن خود میتوانند در یابند  خونریزی از کدام ناحیه است (واژن ، گردن رحم و یا رحم) .
اگر خونریزی سنگین باشد  ، نیاز به استراحت در بستر وجود دارد . از مصرف آسپرین باید اجتناب کرد ، زیرا ممکن است موجب خونریزی طولانی مدت شود . تعداد نوار یا تامپون استعمال شده و میزان خون را به دکتر باید اطلاع داد .

درمان
با توجه به اینکه علل خونریزیها مختلف است لذا گاهی برای تشخیص آن چندین آزمایش صورت میگیرد و  بعد از  کشف عامل  خونریزی ، بیمار باید درمان شود .
اگر علت عارضه ، بی نظمی هورمونی باشد ، درمان موثر برای خونریزی رحمی ناشی از نقص عملکرد هورمونی ، معمولا استفاده از داروهای هورمونی مانند قرص های ضد بارداری است که چرخه قاعدگی را هماهنگ میکنند . قرص‌هاي ضدبارداري خوراكي حین اینکه اثر ضدبارداري دارند ، آنها مي‌توانند تخمك‌گذاري را تنظيم كنند و دوره‌هاي خونريزي شديد و طولاني را كاهش دهند .

اگر علل دیگری مانند عفونت وجود داشته باشد ، لازم است آن عارضه درمان گردد . ممکن است عواملی چنان تومورها موجب خونریزی شوند که در آن صورت ممکن است نیاز به جراحی باشد .
برای رفع درد  میتوان از داروهاي ضدالتهاب غيراستروئيدي مانند ايبوبروفن استعمال کرد . به علت از دست داد خون زیاد ، شخص دچار کم خونی میشود و بهتر است قبل از بروز آن ‌، مصرف قرص آهن  آغاز شود . گاهی علت خونريزي شديد ناشي از استعمال داروهاي هورموني میباشد که در آن صورت  لازم است مصرف آن قطع و قرص دیگری جایگزین شود .

جهت مطالعه قسمت اول به اینجا کلیک کنید

Posted on ژوئن 10, 2010, in مقاربت, کل مطالب, پزشکی به زبان ساده, سئوالات خانمها. Bookmark the permalink. 23 دیدگاه.

 1. توصیه هایی برای كاهش استرس

  1- یاد بگیرید كه برنامه ریزی كنید.

  آشفتگی ، بی نظمی و عدم سازمان دهی در كارها و برنامه ها می تواند تولید استرس كرده ، یا نقطه ای برای شروع آن باشد. در دست داشتن برنامه ها و طرح های متعدد كه به صورت همزمان پیش می روند اغلب منجر به سردرگمی ، فراموشی و احساس ترس از شكستِ طرح های ناتمام می شود. هر زمان كه امكانش باشد طرح ها را یكی بعد از دیگری به انجام برسانید . به این صورت كه طرحی را شروع كرده ، روی آ ن كار كنید تا تمام شود.

  2- محدویت ها و ضعف های خود را بشناسید و آنها را قبول كنید.

  بسیاری از ما برای خود اهداف دست نیافتنی ، آرمان گرایانه و غیرمنطقی تعیین می كنیم ، در نتیجه هر قدر هم كه كارایی و عملكرد ما بالا باشد یك نوع حس شكست یا عدم كفایت و صلاحیت در خود احساس می كنیم . این نكته ی مهم را نباید فراموش كنیم كه ما هرگز نمی توانیم كامل و بی نقص باشیم. پس برای خود اهدافی تعیین كنید كه دست یافتنی و قابل دستیابی باشند.

  3- یاد بگیرید كه در زندگی بازی ، تفریح و سرگرمی داشته باشید.

  شما هر از چند گاه نیاز دارید كه از فشار زندگی فرار كنید و به تفریح و سرگرمی روی آورید. صرف نظر از سطح توانایی و مهارتتان در بازی ، سرگرمی ها و بازی هایی پیدا كنید كه برایتان جذاب و لذت بخش باشند.

  4- شخصی مثبت ، سازنده ومفید باشید.

  از انتقاد و عیب جویی دیگران خودداری كنید . یاد بگیرید از چیزهایی كه خوشتان می آید و دوستشان دارید و در وجود دیگران هست تعریف و تمجید كنید. سعی كنید به صفات و خصوصیات خوب و پسندیده ی اطرافیانتان توجه نمایید. اطمینان حاصل كنید كه برای خود ارزش قائلید و صفات خوب و ویژگی های برتر خود را تحسین می كنید.

  5- یاد بگیرید كه گذشت داشته باشید و دیگران وعقاید آنها را تحمل كنید.

  تحمل نكردن دیگران و عقاید آنها منجر به یأس ، ناكامی وعصبانیت می شود. تلاش برای فهمیدن این كه واقعاً مردم چگونه فكر می كنند و چه احساسی دارند می تواند باعث شود كه شما آنها را بیشتر بپذیرید. خودتان را نیز باور داشته باشید و از خطای خود چشم پوشی كنید.

  6- از رقابت ها و چشم و هم چشمی های بیجا و غیر ضروری پرهیز كنید.

  موقعیت هایی در زندگی وجود دارد كه جنبه ی رقابتی دارد و ما نمی توانیم از آنها اجتناب كنیم . درگیر شدن افراطی ، می تواند ایجاد تنش و اضطراب شدید كند و ما را تبدیل به فردی پرخاشگر كند.

  7- به طور مرتب ورزش كنید.

  اگر به جای ورزش و نرمش هایی كه انجام آنها برایتان سخت و طاقت فرساست ، ورزشی را انتخاب كنید كه واقعاً از آن لذت می برید ، احتمالاً بیشتر به آن خواهید پرداخت و وقت بیشتری را به آن اختصاص خواهید داد.

  8- یاد بگیرید كه روش شما برای استراحت و آرامش ، منظم و عاری از داروهای آرام بخش و مسكن باشد.

  مدیتیشنMeditation( مراقبه و تفكر ) ، یوگا یا هر نوع از فنون مربوط به آرامش ذهن را می توان از معلمان و مربیان مختلف و روان پزشكانی كه به صورت رسمی تأیید شده اند و مجوز دارند، فرا گرفت.

  9- مشكلات و مسائل خود را در درون خود نگه ندارید .

  یك دوست ، عضوی از هیأت علمی دانشگاه ، یك مشاور یا یك روان پزشك پیدا كنید تا بتوانید آزادانه و به راحتی با او صحبت كنید. بیان احساسات و تنش های درونی خود به یك شخص درد آشنا و دلسوز می تواند به صورت فوق العاده ای مفید باشد.

  10- تفكر خود را عوض كنید .

  این كه از نظر احساسی و هیجانی چگونه حس می كنیم ، بستگی به دیدگاه و فلسفه ما درباره زندگی دارد . دگرگونی و تغییرعقاید ، یك فرایند مشكل وپرزحمت است . دانش و آگاهی عملی در دنیای پیشرفته برای راهنمایی ما در حیاتمان كمتر وجود دارد . هیچ كس تمام جواب ها را ندارد، اما بعضی جواب ها در دسترس اند.

 2. شانس بارداری

  یكی از اوقات و زمان‌های شادی بخش در یك ازدواج، زمان تصمیم گیری برای داشتن یك بچه است. اگر مرد و زن هر دو سالم باشند، بارداری به راحتی و بدون هیچ مشكلی صورت می‌گیرد.

  چه عواملی، احتمال باروری زنان را كم و زیاد می‌كنند؟
  یكی از اوقات و زمان‌های شادی بخش در یك ازدواج، زمان تصمیم گیری برای داشتن یك بچه است. اگر مرد و زن هر دو سالم باشند، بارداری به راحتی و بدون هیچ مشكلی صورت می‌گیرد.یك بار درماه، هورمون‌های زنانه ای كه ازغده هیپوفیز ترشح می‌شود تخمدان‌ها را تحریك می‌كند وباعث آزاد سازی یك یا دو تخمك می‌شود كه در صورت آزاد شدن دو تخمك، دو قلوهای غیر مشابه به وجود می‌آیند. در صورت نامرتب بودن پریودها، شانس بارداری كاهش می‌یابد. افزایش سن نیز شانس باروری و زایایی را كاهش می‌دهد. بنا بر تحقیقات، زنان زیر ۲۵ سال، ۹۶ درصد شانس بارداری دارند. از ۲۵ تا ۳۴ سالگی ۸۷درصد و ۴۴-۳۵ سالگی ۷۸درصد.
  ● پیشنهاداتی برای افزایش شانس بارداری
  فاصله بین دو پریود، فاصله ایست كه بارداری در آن اتفاق می‌افتد. به سادگی می‌توانید این روزها را محاسبه كنید یعنی از شروع یك پریود تا پریود بعدی.
  اولین روز یعنی لكه بینی را هم یك روز حساب كنید. هر خانمی‌ممكن است یك عدد را ذكر كند. برای مثال یك نفر عدد۲۲ و دیگری عدد ۳۰ ولی معمولا طول این دوره ۲۱ تا ۳۵ روز است. هر عددی كه به دست آمد، عدد ۱۴ را از آن كم كنید، عددی كه به دست می‌آید روز تخمك گذاری است، چهار روز قبل و دو روز بعدش را در نظر بگیرید. این دوره یك هفته ای بهترین زمان برای بارداری است.
  اسپرم می‌تواند در دستگاه تناسلی خانم‌ها حداكثر تا ۷۲ ساعت زنده بماند، بنابراین شروع تماس اگر در روزهای اول و در آن فرصت یك هفته ای باشد، شانس بارداری افزایش پیدا می‌كند.اگر همسران مشكلی به لحاظ پزشكی نداشته باشند و از نظر تماس زناشویی فعال باشند( حدود دو تا سه مرتبه در هفته)، در طول شش ماه اول با احتمال ۶۰ درصد بارداری اتفاق می‌افتد و با احتمال ۸۰ درصد در طی یك سال اول و ۹۰ درصد درطی ۱۸ ماه اول است.
  در طول دوره تخمك گذاری درجه حرارت بدن خانم‌ها افزایش پیدا می‌كند. اگر درجه حرارت پایه بین۵/۳۵ تا ۵/۳۶ باشد، دراین صورت درجه حرارت بین ۱/۳۶ تا ۲/۳۷ زمان تخمك گذاری را نشان می‌دهد. البته این روش همیشه هم دقیق نیست.
  بعضی از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی، درجه دماسنج پایه و نیز كیت‌هایی برای بررسی قدرت باروری مردان را به فروش می‌رسانند. این كیت‌ها غلظت ومیزان حجم اسپرم را اندازه می‌گیرند البته اینآزمایش هم به صورت مطلق و دقیق نیست و برای پی بردن به وجود یا نبود نازایی در مردان، بهترین راه مشورت با پزشك برای بررسی و آزمایش مایع منی است.
  مصرف سیگارتوسط خانم‌ها، باعث تغییر در ترشحات محیط دهانه رحم می‌شود و ممكن است از رسیدن اسپرم به تخمك جلوگیری كند و نیز احتمال سقط و نقایص مادرزادی را افزایش می‌دهد. خانم‌هایی كه تصمیم می‌گیرند بچه دار شوند در صورتی كه از قرص‌های هورمونی استفاده می‌كنند نیمی‌از آنها طی سه ماه اول پس از قطع قرص‌ها، باردار خواهند شد و نیمی‌دیگر طی یك سال.
  در خانم‌هایی كه از روش‌های ایجاد مانع مثل حلقه استفاده می‌كنند(و یا از روش طبیعی)، این دسته هم زمانی مثل گروه قبل و شاید كمی‌هم كمتر ممكن است تا ایجاد بارداریشان طول بكشد. در افرادی كه از آمپول دپوپروورا كه فقط حاوی هورمون پروژسترون است استفاده می‌كنند، پس از قطع مصرف این آمپول حدود شش ماه طول می‌كشد تا بارداری اتفاق بیفتد. در مورد دستگاه داخل رحمی‌( آ ی- یو – دی )، معمولا یك یا دو ماه پس از خروجش از بدن است كه بارداری اتفاق می‌افتد.‌

 3. چه مدت طول مي كشد تا حامله شوم؟

  تعيين اينكه چه مدت طول مي كشد تا يك نفر باردار شود، دشوار است. عواملي مانند سن، سلامت عمومي و سلامت دستگاه تناسلي، زمان آميزش و لقاح، همگي بر احتمال حامله شدن شما تاثير مي گذارند..

  با اين حال، آمارهاي كلي زير مي تواند تا حدودي بيانگر مدت زمان لازم براي حامله شدن باشد. زوجهاي طبيعي و سالم در هر دوره يك ماهه، 25% احتمال باردار شدن دارند؛ كه اگر يك دوره يكساله را براي آنها در نظر بگيريد، شانس حامله شدن آنها (در طول دوازده ماه) بين 75 تا 85 درصد مي شود. با اين حال، اين مدت ممكن است براي برخي از زوجهاي كاملا سالم و طبيعي، بيشتر از يكسال نيز طول بكشد.

  شما مي توانيد با تعيين زمان دقيق تخمك گذاري، همچنين با افزايش آگاهي خود در مورد تغييرات هورموني و فيزيكي كه در هر ماه در بدن شما رخ مي دهد، احتمال حامله شدن خود را افزايش دهيد.

 4. افزایش شانس بچه دار شدن

  مراقبت از سلامتی خود:

  – مراقب تغذیه خود باشید. سعی کنید میوه و سبزیجات بیش از حد معمول استفاده کنید. غذاهای حاوی پروتیین زیاد مانند ماهی، مرغ، گوشت و حبوبات وغلات با سبوس را در وعده روزانه خود جا دهید.
  – از کشیدن سیگار خودداری کنید.
  – از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
  – با ورزش کردن مرتب وزن خود را به ایده آل برسانید. حداقل در هفته سه بار به مدت 20 دقیقه ورزش کنید. به عنوان مثال می توانید شنا و پیاده روی را انتخاب کنید.
  – به میزان کافی خواب و استراحت داشته باشید.
  – از نگرانی و استرس پرهیز کنید.

  خنک نگه داشتن اسپرم:
  اسپرم در دمای 2-3 درجه پایین تر از دمای بدن تولید شده و زنده می ماند. به همین خاطر است که بیضه ها در خارج از بدن قرار دارند. پوشیدن لباس زیر تنگ یا شلوار جین می تواند دمای آنها را بالا برده و شانس تولید اسپرم را کم کند. بهتر است آقایان در زمان تلاش برای بچه دار شدن از لباس زیرهای گشاد استفاده نمایند.

  نزدیکی در زمان مناسب:
  بهترین زمان نزدیکی برای بچه دار شدن درست پیش از اوولاسیون است. به طور متوسط سیکل باروری در خانمها 28 روز می باشد، که از روز اول شروع خونریزی شمرده می شود و تا روز اول پریود بعد طول می کشد. اوولاسیون درست در وسط این سیکل صورت می گیرد. بنابراین اگر شما سیکل منظم 28 روزه در هر ماه دارید، اوولاسیون شما در حدود روز 14 از اولین روز شروع خونریزی می باشد. با تشخیص زماناوولاسیون می توان شانس بچه دار شدن را بسیار زیادتر کرد.

  بررسی ترشحات رحمی:
  سلولهایی که سطح دهانه رحم را تشکیل می دهند مدام در حال نوسازی هستند و سلولهای کهنه، ترشحات رحمی را می سارند. این ترشحات همیشه وجود دارند ولی شکل ظاهری آن بسته به تغییرات سطح هورمون شما در طول سیکل ماهانه، تغییر می کند. در ابتدای سیکل، این ترشحات چسبنده و غلیظ هستند، در نتیجه دهانه رحم را بسته و به اسپرم اجازه ورود به رحم را نمی دهند. بیشتر خانمها در این زمان هیچ ترشح خارجی احساس نمی کنند.
  زمانیکه به اوولاسیون نزدیک می شوید، این ترشحات رقیق تر شده و مشخص می شوند. به این ترتیب دهانه رحم باز شده و اسپرم اجازه ورود به رحم را پیدا می کند.پس از گذشت زمان اوولاسیون ترشحات دوباره غلیظ می شوند.
  شما می توانید به مدت یک تا دو ماه ترشحاتتان را بررسی کنید و از روی رقیق شدن آن به زمان اوولاسیونتان پی ببرید.نزدیکی با همسرتان در این زمان منجر به بچه دار شدن می گردد.

  بررسی دمای بدنتان:
  پس ازاوولاسیون دمای بدن زن حدود 0.2 درجه بالا می رود و این دمای بالاتر تا هنگام پریود بعدی ثابت می ماند. برای تشخیص این بالا رفتن دما، هر روز صبح دمای بدنتان را پیش از اینکه از تختخواب بیرون روید، اندازه گرفته و آنرا در یک جدول یادداشت نمایید. با مشاهده جهش در دمای بدنتان می توانید زمان اوولاسیون و در نتیجه زمان مناسب برای نزدیکی داشتن را بدانید.

  داشتن نزدیکی مکرر با همسرتان:
  به یاد داشته باشید که هر چه تعداد نزدیکی شما و همسرتان بیشتر باشد، شانس آمیزش اسپرم و تخمک بیشتر شده و در نتیجه احتمال حاملگی افزایش می یابد. زمانی که به منظور بچه دار شدن نزدیکی دارید از لوبریکنتها یا وازلین استفاده نکنید. اغلب لوبریکنتهای موجود در بازار اسپرمها را از بین می برند که این خود شانس بچه دار شدن را کم می کند. در صورت خشکی واژن برای آسان شدن دخول می توانید از سفیدۀ تخم مرغ استفاده کنید، این خود یک لوبریکنت طبیعی است که آسیبی به اسپرمها نیزنمی زند

 5. مرسی از اطلاعات خوبتون

 6. سلام دکترجان!
  فکر کنم شما همان دکتر سرداری باشی که یک وبلاگ پزشکب به زبان ترکمن و فارسی داشت.
  اون موقع منو هم تو پیوندهاتون گذاشته بودینا!! اگه میشه بازم.
  راستی آدرس وبلاگ قبلیتون چی بود؟ یا همینه؟
  دیگه ترکنی نمی نویسید؟
  راستی میخواستم راجع به خودتون بدونم. اگه فضولی نباشه!
  اهل کجا هستید؟ الان کجا زندگی میکنید؟

 7. آدرس قیلی http://www.turkmenmedical.persianblog.ir/ بود!
  درسته پس خودشی!
  مواظب جواب هستم.
  موفق باشید.

 8. وای! منتظر جواب هستم! نمیدونم چطور منتظر ، مواظب شده؟!!

 9. سلام آقای دکتر از پست مفید و اطلاعاتی که دادید خیلی ممنونم همیشه سلامت و خوش باشید

 10. hello my dear Dr. Serdar
  as usual very informative
  one thing i never knew that egg white is a natural lubricant, that was very interesting but in a way could be smelly

  • Dr. Serdar دکتر سردار

   Hi my dear Dr. Mojgan, if an individual need a lubricant during intercourse, I suggests using egg white instead of a pharmaceutical lubricant. As you know, the egg white lubricant is pure protein (as are sperms) it makes a better «carrier» than lubricants made from nonprotein substances.

 11. سلام دکتر سردار عزیز!
  امیدوارم که خوب و سرحال باشید.
  دو سوال پزشکی ازتون داشتم و ممنون می شم اگه جوابم رو بدید چون حقیقتش روم نشد پیش پزشک خونوادگیم این سوال ها رو بپرسم!البته پیشاپیش به خاطر پرسیدن این سوال ها از شما هم عذرخواهی می کنم.
  سوال اولم اینه که چرا هر وقت که با تیغ یا حتی با کرم موبر موهای ناحیه ی تناسلیم رو بر می دارم فرداش حساسیت خیلی بدی نشون می دم و کلن اون جاها پر از جوش می شه و شکل خیلی بد و ناخوشایندی رو به خودش می گیره؟ دلیلش چی می تونه باشه؟ و برای برداشتن این موهای زائد بهتره از چه راهی استفاده کنم؟
  سوال دومم هم اینه که من چند وقت پیش با یک دختری رابطه ی جنسی از پشت داشتم و حالا ایشون ادعا می کنن که سه ماهی هست که پریود نشدن می ترسم که حامله شده باشه…آیا امکان چنین چیزی وجود داره؟آیا باید نگران باشم؟

 12. شما که این پست رو قبلا گذاشته بودید الان اومدم میبینم همونه
  چون توی گوگل ریدرم اسمتون بالا اومده بود گفتم لابد مطلب جدید گذاشتید

 13. سلام من چند روز پیش یک رابطه جنسی از معقد داشتم که بدون کاندم بود و زمانی بود که من روز 6 یا 7 یا 5 دوره ی پریودم بود و دوستم این جور که می گفت 3 بار ارضا شده و داخل معقدم ریخته که حدودا مقاربتمون 1 ساعت طول کشید و آب کمرشو در آخر روی پشتم ریخت چند بار هم در طول ارتباطمون که از معقد در میومد با واژن من برخورد می کرد البته من بکارت دارم، خواستم بدونم با توجه به این موضوع و اینکه در زمان پریودیم انجام شده احتمال حاملگی من هست؟ خیلی ممنون اگر جواب بدین چون بسیار استرس دارم.

 14. با سلام من حدود2ماه پیش زیمان طبیعی داشتم بعداززایمان 2یا3بارنزدیکی داشتم ولی یابادردهمراه بودکه به انجام نرسیدیا بعدازامیزش خونریزی داشتم لطفامراراهنمایی کنید

  • پونه :با سلام من حدود2ماه پیش زیمان طبیعی داشتم بعداززایمان 2یا3بارنزدیکی داشتم ولی یابادردهمراه بودکه به انجام نرسیدیا بعدازامیزش خونریزی داشتم لطفامراراهنمایی کنید

 15. با سلام،
  بعد از حدوداً دو ماه بارداری با معرفی پزشکم به سونوگرافی رفتم، سونوگرافی نشان داد که جنین -هفت هفته و یک روز- بدون ضربان قلب توی رحم بود. اکنون با گذشتِ یک ماه هنوز جنین نیفتاده و کمترین خونریزی در این مدت نداشته ام. پزشکم توصیه می کند بیش از یک ماه صبر نکنم، شاید کورتاژ بکن. به نظرتون چیکار باید بکنم، آیا لازمه بازهم صبر کنم؟

 16. با سلان جناب دکتدختری20ساله هستم
  احتمال میدم روز اول قاعدگیم مجبور باشم مدت زیادی پیاده روی کنم
  آیا این کار باعٍ آسیب رسیدن به من میشه یا نه؟با توجه به اینکه مدت 3 سال هم هست که شروع به قاعده شدن بیشتر نیست ه میگذره..
  و تجربه کافی ندارم..
  امید وارم منو راهنمایی کنید..
  ممنون از سایت خوبتون

 1. بازتاب: علل خونریزی واژن و رحم « Dr. Serdar دکتر سردار

 2. بازتاب: افتادگی رحم (پرولاپس رحم) و عوارض بعد از جراحی هيستركتومي « Dr. Serdar دکتر سردار

 3. بازتاب: ترمیم پرده بکارت | مطب مامایی و زنان دکتر لیلا علیزاده l

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: