مشکل مقاربتی زن و مرد ، یک قاشق مرباخوری قبل یا بعد از خواب

سلام دكتر ع.ح. سردار جان خسته نباشيد اين سوال يكي از دوستان من است كه خودش نه دسترسي به اينترنت دارد ونه بلد است از اين طريق سوال خودرا مطرح كند . اميد وارم ايشان را كمك كنيد.مشكل دوست من طبق اظهارات خودش اين است ميگويد : « من مشكل همبستري با خانمم دارم تمايل به همبستري من بيشتر در اواخر شب است ولي متاسفانه خانمم آخر شب نمي دانم به دليل خستگي وخواب آلودگي هيچ تمايلي به اين كار ندارداگر هم به اصرار من اين كار را بكند كلي عذاب ميكشد . ولي او برعكس من صبح زود بيشتر به همبستري تمايل نشان مي دهد كه در اين موقع هم متاسفانه بنده هيچ تمايلي به اين كار ندارم اگر هم چنين اتفاقي بيفتد من غذاب مي كشم .» اگر ممكن باشد اين دوست مرا راهنمايي كنيد تا به او منتقل نمايم.ممنون از لطف شما.

دكتر ع.ح. سردار : دوست خوبم ، معمولا آقایان دم صبح سرحال تر هستند ! گویا دوستتان از اوایل جوانی کمی دور شده اند (تنها احتمال میدهم) . در این سنین چند عامل میتواند موجب رکود در میل مقاربتی گردد ، چنان مصرف پاره ای از داروها ، کمبود خواب ، کاهش سطح هورمون تستوسترون ، استرس و مشکلات روحی ، خستگی و کار زیاد . از سویی با توجه به اینکه طرفین میل به مقاربت دارند به گمانم به دانش و تفاهم مقاربتی چندان تسلط ندارند . بهر حال بهتر است با یک متخصص مشاوره نمایند . شرحی کوتاه بر این مطالب داشته باشیم :

* داروها –  پاره ای از داروها در کاهش فعالیت های جنسی تاثیر دارند و حتی می توانند ناتوانی جنسی ایجاد کنند. گروه های دارویی تاثیر گذار عبارتند از : داروی فشار خون بالا ، مدر (ادرار آور) ، داروهایی ضدهورمون مردانه ، داروهای بتابلوکرها ،  داروهای آرام بخش ، داروهای پایین آورنده چربی خون ، داروهای آنتی‌سایکوتیک ، ضد روانپریشی و ضد افسردگی . لذا کسانی که مشکل مقاربتی دارند قبل از مصرف هر دارویی باید با پزشک خود مشاوره نمایند .

* کمبود خواب –  هنگامی که انسان در سنین جوانی است ، میتواند از خواب خود برای یک مقاربت خوب و یا مواد دیگر بگذرد  . با افزایش سن این تعادل تغییر میکند و کمبود خواب میتواند نتیجه منفی در مقاربت داشته باشد . بعضی از بیماریها ، سر و صداهای محیط ، کافئین موجود در نوشیدنی ها ، داروها ، افسردگی ، مصرف الکل ، فشارهای عصبی و نگرانی های شدید موجب بی خوابی میشوند و آنها میتوانند بر روابط خوشایند مقاربتی تاثیر گذارند . وقتی روان انسان خسته باشد ، قدرت تصمیم گیری و تمایل انسان به خواسته هایش کاهش میابد . اگر شخصی کمبود خواب داشته باشد و بر بستر عشق برود در این بستر موفقیتی نخواهد داشت . علائم دیگر کمبود خواب میتواند شامل موارد ذیل باشد : کاهش قدرت تصمیم گیری ، گرسنگی کاذب ، تضعیف سیستم ایمنی بدن ، ضعف روحی ، کمبود تمرکز و گریه .

* سطوح هورمونی – تستوسترون مهم ترین محرک فیزیولوژیکی میل مقاربتی است . کاهش این هورمون نیز شدیدا بر میل مقاربتی تاثیر دارد .چرا که این هورمون ، رشد طبیعی آلت مردانه و حفظ صفات ثانویه را به عهده دارد . اگر میزان این هورمونها در بدن کاهش یابد در شخص ممکن است اضطراب ، افسردگی و نیز کاهش میل مقاربتی پدید آید . معمولا جوانها دچار کاهش تستوسترون نمی شوند اما میزان آن در بدن مردان، معمولاً با افزایش سن کاهش می یابد . هورمون‌های جنسی ، مخصوصا  آندروژن‌ها ، در انگیزش جنسی دخالت دارند و این پدیده به ‌ویژه در مردان بارزتر است . تستوسترون هورمونی است که در بدن مردها و زن ها وجود دارد و میزان آن در سحرگاه بیشتر است .

* دانش مقاربتی –  عدم تسلط بر دانش مقاربتی و یا اختلافات حل نشده ای در این مسیر ، میتواند میل مقاربتی  را کاهش دهد . معمولا در ارتباط مقاربتی مردها پیشتاز هستند اما رابطه جنسی یک جاده یک طرفه نیست . لذا برای اینکه مردها راهشان را در این جاده گم نکنند و وارد بیراهه نشوند خانومها نیز لازم است پیش قدم شوند و با برخورد تحریک آمیز سبب تحریک مرد شوند . رابطه مقاربتی تنها با حرکات فیزیکی خلاصه نمیشود و گفتار عاشقانه بسیار با اهمیت هست . رابطه مقاربتی در انسانها چنان رفتار جنسی خروس و مرغ نیست لذا در یک مقاربت آمادگی کامل لازم است . یک رابطه جنسی باید طوری باشد که در ذهن طرف مقابل خاطره ای خوشایند باقی گذارد لذا در اتمام مقاربت از همسر خود باید تشکر کرد و او را بهترین نامید که این خود سبب استحکام روابط زناشویی می شود . مشخصا  خانومها دیرتر به اوج لذت میرسند و گاهی این تصور پیش میاید که میل جنسی آقایان بیشتر است . میل مقاربتی مردان بیشتر از بانوان نیست و تنها  آقایان رک و راست تر هستند .

* استرس و مشکلات روحی – استرس در اشکال مختلف چنان مشکلات مالی ، چالش های شخصی یا خانوادگی و بسیاری از مسائل دیگر میتوانند بر این میل تاثیر گذارند . استرس‌ مزمن‌ می‌تواند در خیلی‌ از مشکلات‌ مربوط‌ به‌ تندرستی‌ چنان در آرتریت‌ ، مشکلات‌ گوارشی‌ ، آسم‌ ، اختلالات‌ غدد درون‌ریز ، بیماری‌ قلبی‌، و اختلال‌ کارکرد جنسی‌ نقش‌ بازی‌ کند. وضعیت روحی شخص نقش قابل توجه در زندگی جنسی ایفا می کند . شخص با بروز استرس قادر نبست که بر روی لذت و عشق خود تمرکز کند. بیشتر خانم ها با بروز استرس ، میل مقاربتیشان کاهش پیدا می کند ، اما بعضی از مردها از رابطه مقاربتی به عنوان راهی برای کاهش استرس بکار میبرند .

پایگاه اطلاع رسانی پزشکی پاراسات فهرستی از علل کاهش میل مقاربتی را در اختیار عام قرار داده است که توجه شما را به قسمتی از آن جلب میکنم :

علل کاهش میل جنسی در مردان:
اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر ، کم خونی (نادر) ، افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز ، چاقی (علت شایع) ، مصرف برخی داروها (بویژه داروهای درمان مشکلات پروستات) ، کاهش هورمون جنسی تستوسترون ، یماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت ، افسردگی ، استرس ، خستگی و کار زیاد ، اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی ، گرایشات همجنس گرایانه ، ترس از عدم توانایی در ارضاء شریک جنسی ، استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده .

علل کاهش میل جنسی در زنان:
کم خونی به علت از دست دادن آهن در هنگام عادات ماهانه و یا زایمان (شایع) ، اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر ، بیماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت ، پس از زایمان،طی بارداری و یا شیردهی به علت تغییرات شدید هورمونی ، مصرف برخی داروها از قبیل آرام بخش ها ، ضد افسردگی ها ، کاهنده فشار خون و ضد حاملگی ، افزایش ترشح هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز ، افسردگی ، استرس ، خستگی و یا کار زیاد ، اضطراب ، تجارب پیشین آزارهای جنسی و یا تجاوز جنسی ، گرایش به همجنسان خود ، اختلافات و مشکلات جدی با شریک زندگی ، شرایط زندگی دشوار(زندگی کردن در یک منزل مشترک یا والدین خود و یا والدین شریک زندگی) ، استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده .

دلایل مشترک در مردان و زنان:
* اضطراب عملکردی: چنانچه مردان در رابطه های گذشته انزال زودرس و یا اختلال در نعوظ و زنان رابطه جنسی دردناک و یا عدم رسیدن به ارگاسم را تجربه کرده باشند، از بیم تکرار آن ممکن است از رابطه جنسی امتناع ورزیده و یا از آن دلزده شوند.
* افزایش آشنایی: عموما میل زوجین برای برقراری رابطه جنسی با یکدیگر با گذشت زمان کاهش می یابد.
* سرکوب کننده های میل جنسی: از قبیل تغییر در ظاهر فیزیکی (چاقی و یا لاغری)، بوی نامطبوع بدن، نامرتبی موها و لباس و عدم رسیدگی به بهداشت فردی.
* فعالیت بدنی خیلی زیاد و یا خیلی اندک ، عدم آگاهی از دانش جنسی، خواسته ها و ترجیهات جنسی شریک زندگی ، تکراری شدن شیوه و وضعیت بدنی برقراری رابطه جنسی.

راهکارهای درمانی کاهش میل جنسی:
درمان برای هریک از اختلالات زمینه ای ، هورمون درمانی ، کنترل استرس ، مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی ، فراگرفتن مهارتهای گفتگو و برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف ، رفع اختلافات و حل مشکلات، تنشها و رنجش ها ، افزایش صمیمت با شریک زندگی ، آموزش جنبه های مختلف رابطه جنسی ، در میان گذاشتن علایق جنسی و خیالپردازیهای جنسی ، رسیدگی به وضع ظاهری و بهداشت فردی ، ایجاد تنوع در نحوه و مکان برقراری رابطه جنسی بصورت دوره ای ، اجتناب از بی تحرکی ، ایجاد اعتدال در کار و جنبه های دیگر زندگی

 

Posted on مه 31, 2010, in مقاربت, کل مطالب, پزشکی به زبان ساده, سئوالات آقایان, سئوالات خانمها. Bookmark the permalink. 19 دیدگاه.

 1. تغذیه در ناتوانی جنسی

  تحقیقات نشان داده است که۲۰ درصد جمعیت جهان دچار اختلالات جنسی است. بسیاری از اختلالات جنسی مانند فقدان میل جنسی، ناتوانی جنسی، ارضای زودرس، خستگی در رابطه زناشویی، ناباروری و دیگر مسایل ریشه در عدم تعادل مواد شیمیایی و هورمون‌ها در بدن دارد. یکی از عواملی که بر تمایلات جنسی اثر می‌گذارد رژیم غذایی است. رژیم غذایی نامناسب می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شده و هر چه فرد غذای مقوی‌تری مصرف کند، توانایی او در رابطه زناشویی بیشتر می‌شود. یک رژیم مدیترانه‌ای که شامل غلات، میوه‌جات، سبزیجات، گردو و روغن زیتون است و همچنین مصرف مقادیر کم شکر، غلات بدون سبوس و غذاهای آماده می‌تواند قوای جنسی را افزایش دهد. در این شماره درباره نقش تغذیه در بهبود فعالیت زناشویی می‌نویسیم…
  عملکرد جنسی توسط غدد درون‌ریز کنترل می‌شود. این غدد هورمون‌های خاصی ترشح می‌کنند. برای اینکه این غدد بتوانند درست عمل کنند، نیاز به مواد مغذی خاصی دارند. یکی از مهم‌ترین غددی که در تولید مثل نقش دارد، غده هیپوفیز است. نقصان در ترشح این غده می‌تواند منجر به نقص در اندام‌های تناسلی، یائسگی زوردرس در زنان و ناتوانی جنسی در مردان شود. از غدد دیگر غده فوق کلیه است که مقدار کم اما مهم از هورمون‌های جنسی را تولید می‌کند و فرسودگی آن می‌تواند به ناتوانی جنسی یا عدم میل جنسی منجر شود.
  غده هیپوفیز برای عملکرد خود به ویتامین‌های گروه B، اسید پانتوتنیک، ویتامین E و روی نیاز دارد. غده فوق کلیه نیز به ویتامین‌هایA، B، E، C و اسیدهای چرب اشباع نشده نیاز دارد.
  ● ویتامین‌ها؛ مواد غذایی حیاتی
  ویتامین Aاز ویتامین‌های محلول در چربی است که نقش اساسی در تولید مثل ایفا می‌کند. این ویتامین در سیب زمینی شیرین، هویج، کلم پیچ، شلغم، اسفناج، بروکلی، کاهو، فلفل قرمز و انبه یافت می‌شود. از ویتامین‌های گروه B تیامین(B۱)، ریبوفلاوین (B۲) ونیاسین (B۳) برای میل جنسی طبیعی، لازم است البته ویتامین‌های B۵، B۶، B۱۲ نیز برای کاهش استرس و تنظیم سطح هورمون‌های بدن لازم‌اند. ویتامین B۳(نیاسین) باعث اتساع عروق شده و گردش خون را بهبود می‌بخشد. این ویتامین همچنین باعث ساخته شدن هورمون‌های جنسی می‌شود. مصرف نیاسین نیم ساعت قبل از فعالیت‌های جنسی، هیجان مربوطه را افزایش می‌دهد. ویتامین B۶از افزایش میزان پرولاکتین که خود باعث کاهش میل جنسی می‌شود، جلوگیری می‌کند. پس به طور کلی ویتامین‌های گروه B جهت سلامت تولید مثل لازم‌اند. منابع سرشار از ویتامین‌های گروه B عبارتند از غلات سبوس دار، تخم مرغ، حبوبات (نخود و لوبیاو…)، محصولات سویا، ماهی سالمون و دیگر ماهی‌های آزاد، انواع مغزها به صورت خام، کلم بروکلی، گوشت کم چرب و موز. موز دارای آنزیم بروملین است که در افزایش میل جنسی مردان موثر است. همچنین سرشار از پتاسیم و ویتامین‌های گروه B است. باید توجه داشت که مصرف نوشیدنی‌های الکلی باعث از بین رفتن ویتامین‌های گروه B می‌گردد.
  ویتامین Cجهت عملکرد سالم غدد جنسی لازم است. همچنین اسپرم‌ها را در برابر اثر رادیکال‌های آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک آنها می‌شود، محافظت می‌کند. منابع سرشار از این ویتامین مرکبات، توت‌فرنگی، کیوی، هلو، انبه، گوجه فرنگی و سبزی‌ها برگ تیره است. ویتامین Eبه تولید هورمون‌های جنسی کمک کرده و گردش آنها را بهتر می‌کند. همچنین اکسیژن لازم برای اندام‌های تناسلی را فراهم می‌کند و باعث بهبود استقامت جنسی و رسیدن به ارگاسم (اوج لذت جنسی) می‌شود. ویتامینE در مغزها، حبوبات، غلات سبوس‌دار، میوه‌ها و سبزی‌ها یافت می‌شود.
  ● مواد معدنی؛ معدن انرژی
  روی از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که باعث درست کار کردن غده فوق کلیه می‌شود تا بتواند به اندازه کافی انرژی تولید کند. روی برای تولید تستوسترون و افزایش تعداد اسپرم لازم است. همچنین باعث افزایش استقامت در حین فعالیت زناشویی می‌شود و احساس خستگی را از بین می‌برد. در ضمن اسپرم را در برابر باکتری‌های واژن محافظت می‌کند. مقدار مورد نیاز روی ۴۰ میلی‌گرم در روز است. روی در صدف خوراکی بخارپز ، دانه‌های کدوتنبل، تخمه گل آفتابگردان، سیر و اسفناج یافت می‌شود. منیزیم استقامت ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد و باعث افزایش تمدد اعصاب لازم برای فعالیت زناشویی می‌‌شود. منابع غنی از منیزیم آجیل و غلات سبوس‌دار می‌باشند.
  اسیدهای چرب ضروری در تولید هورمون‌های جنسی نقش دارند و همچنین به ذخیره کردن ویتامین‌های محلول در چربی مثل D، E وk کمک کرده و فرد را از نظر جنسی فعال نگه می‌دارند. اسیدهای چرب ضروری در گیاهان دریایی، دانه کتان، کنجد، بادام، جوانه گندم و کدو تنبل به وفور یافت می‌شود. ورزش باعث می‌شود که جریان هورمون‌ها در بدن به راحتی انجام گیرد. افرادی که ورزش می‌کنند، مقدار انرژی بیشتری داشته و در نتیجه از نظر جنسی فعال‌ترند.
  ● مواد غذایی و کاهش توانایی جنسی
  مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های کافئین‌دار از طریق فرسودگی غدد فوق کلیوی باعث کاهش میل جنسی می‌گردد. مصرف زیاد کافئین باعث خستگی مفرط می‌گردد و در نهایت موجب مصرف شدن تمام هورمون کورتیزول بدن می‌شود. این موضوع، خود موجب فرسودگی غددفوق کلیوی می‌شود و کاهش توانایی جنسی را به دنبال دارد.
  مصرف بیش از حد چربی‌های اشباع شده باعث رسوب کلسترول در مویرگ‌های متعدد آلت می‌شود و جریان خون در آلت را با مشکل روبه‌رو می‌کند و در نتیجه فرد نمی‌تواند به محرک‌های جنسی صادره از مغز به درستی پاسخ دهد.
  غذاهای بسته‌بندی شده، فست‌فود و غذاهای آماده دارای سطح بالایی از چربی‌های اشباع شده هستند. الکل همانند استروژن در زنان عمل می‌کند و اثر مخربی بر توانایی‌ جنسی مردان دارد و به ناتوانی جنسی و کوچک شدن بیضه‌ها در آنان منجر می‌شود. همچنین مصرف الکل علایم افسردگی و در نتیجه کاهش میل جنسی را به همراه دارد.
  در طب سنتی ایران برای حفظ و دستیابی به سلامت توجه به شش اصل ضروری است که یکی از آنها «خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها» است. یکی از مشکلات و مسایلی که تغذیه در آن نقش مهمی ایفا می‌کند، مشکلات جنسی است با بررسی اجمالی در متون طب سنتی ایران، می‌توان به اهمیت غذاها بر عملکرد جنسی پی برد ولی باید توجه کرد که برخلاف تصور عامه، ساده‌انگاری در مورد آثار گیاهان و داروهای طب سنتی و غذاها بر عملکرد جنسی، اشتباه است چرا که پاسخ به غذا در هر فرد با فردی دیگر متفاوت است. بنا بر دیدگاه طب سنتی به علت تفاوت «مزاج» افراد و تفاوت در گرمی و سردی غذاها و نیز ماهیت بیماری و علت اختلال عملکرد جنسی، تجویز بدون بررسی غذا صحیح نیست. معمولا در این موارد نمی‌توان بدون تجزیه و تحلیل مشکل بیمار از غذاها و گیاهانی مانند خرما، نعناع، زعفران، سیر، بادام، کنجد، فندق، گردو، فلفل و نخود و… استفاده کرد. گرچه غذاها به طور موثری در افزایش و کاهش میل جنسی و یا توانایی جنسی موثر است ولی باید توجه کرد که گاهی مصرف طولانی‌مدت برخی از همین مواد خوراکی ساده و بدون رعایت اصول علمی تاثیرات نامطلوبی بر فرد گذاشته و چه بسا باعث تشدید مشکل بیمار می‌شوند. در تحقیقی که در مورد اثر غذاها بر میل جنسی انجام شده است، بیشتر اقلام مواد غذایی مورد استفاده در ایران اثر تقویت‌کننده میل جنسی نیز داشته‌اند (۵۸ درصد) و ۵/۱۴ درصد مواد غذایی اثر تضعیف کننده و ۵/۲۷ درصد اثری بر میل جنسی نداشته‌اند.
  در بسیاری از مواردشان بیمارانی مراجعه می‌کنند که به علت کثرت استفاده از غذاهای گرم به مدت طولانی دچار ضعف جنسی و پیچیده شدن بیماری، شده‌اند. توصیه می‌شود با توجه به وجود مواد موثر بر عملکرد جنسی در غذاهای روزمره بدون مشورت با فرد آگاه به طب سنتی و تنها با تکیه بر شنیده‌ها و یا مراجعه غیراصولی خوددرمانی تغذیه‌ای نکنید.

 2. دکتر جان بقول ترکمنها قرق بولدی پرت بولدی .

 3. بچه شمال تهرون

  دکی جون دمت گرم .خیلی وقته که مطالبتونو دنبال میکنم . دمت جیز . یه ذره با دکی های دیگه تفاوت دارین و اون اینکه اونطور که علم زمانه ما میگه حرف میزنین و در سد استدلالات صدها سال قبل گیر نمیکنین . بوق بزن برو جلو دکی جون …

 4. آقای دکتر سئوالی یک ماه قبل مطرح کردم و بی جواب ماندم . سئوالم را بار دیگر در بخش خصوصی مطرح کرده ام . فدات شم دکتر جون لطفا جواب بدهید .

 5. آیااین گفته که کسانی که زودتر دچار ریزش مو میشوند درآینده باطاسی گسترده تری روبرو هستند درست است ؟

  اگر پایه ژنتیک طاسی بیمار قویتر باشد ( مثلا هم خانواده پدری هم خانواده مادری طاس باشند) طاسی زودتر شروع میشود و سریعتر پیش میرود و به گرید بالاتری از طاسی که وسعت بیشتری دارد میرسد.

  • Dr. Serdar دکتر سردار

   به اطلاع کاربران گرامی میرساند : نظرات از جانب من در کامنتها تنها با عنوان Dr. Serdar دکتر سردار مورد تائید هستند .

 6. در صورتی که ریزش موی ها زمینه ارثی داشته باشد می توان از روش مزوتراپی برای ترمیم موها استفاده کرد؟

  روش مزوتراپی در حقیقت رساندن مواد لازم و املاح ضروری به صورت مستقیم به یک بافت یا ارگان درگیر یک بیمار است ، اگر ریزش مو به دلیل کمبود یک عنصر خاص ایجاد شده باشد تا حدودی موثر است اما مزوتراپی با روشهای درمان موضعی دیگر میتواند به میزان 50_
  60% موثر واقع شود.

 7. خانمی هستم که به علت ریزش مو و مراجعه به پزشک ماینوکسیدیل و فیناستیراید مصرف کردم یک مرحله هم تزریق انجام دادم اما ریزش مو ادامه داشته و ریزش مژه و ابرو هم اضافه شده است انتهای موها و ابروهای ریزشی سفید رنگ بوده و جدیدا دچار خارش سر هم شده ام ماینوکسیدیل و فیناستراید را قطع کردم لطفا راهنمایی فرمایید ممنون.
  پاسخ

  با سلام و با تشکر از ارتباط شما با پايگاه اطلاع رساني پزشک مو

  فیناستراید در درمان ریزش موی خانمها توصیه نشده است ولی در درمان ریزش مو درصورتی که با Hirsatism باشد تجویز میشود .
  ماینوکسیدیل تنها داروی موضعی آکادمیک موجود است و ذکر گردیده که تا 50_80 درصد موارد ریزش موی اندروژنتیک موثر است .
  وجود نقطه های سفید در انتهای موها نشان دهنده افتادن مویی است که در فاز تلوژن ( فاز ریزش موها) قرار دارد.
  ابروها از موهایی است که رشد و رویش آن تحت تاثیر هورمون نمی باشد.
  در صورتی که ریزش مو به درمانهای متداول جواب ندهد ، بررسی وسیع جهت کشف علت ریزش مو که دهها علت ذکر شده لازم است تا براساس کشف علت ریزش درمان مناسب صورت گیرد.

 8. چه مدت طول میکشد که پس از کاشت مو وضعیت پوست سر عادی شود و آیا برای کاشت مو حتما موها بایستی کوتاه شود؟

  حدود 7 تا 10 روز طول میکشد تا وضعیت پوست سر پس از کاشت مو کاملا به حالت عادی باز گردد . البته بهتر است برای کاشت مو در لابلای موها ، کوتاهی مو صورت بگیرد ولی بدون کوتاه کردن موها نیز کاشت مو قابل انجام است.

 9. آیا میتوان مقدار ریزش مو در اینده را پیش بینی کرد؟

  اخیرا با انجام آزمایشی از طریق بزاق دهان میتوان تا حدود زیادی ریزش مو در آینده را پیش بینی نمود، این یک تست ژننتیکی است که توسط جمعی از پزشکان کانادایی ابداع شده است.

 10. براثر سانحه مقداری از پوست سرم از بین رفته است ایا امکان کاشت مو بروی پوستی که مجدد روییده است وجود دارد؟

  در صورتی که در اثر سانحه فولیکولهای مو (پیازهای مو) از بین رفته باشند امکان کاشت موی طبیعی وجود دارد و معمولا نتایج رضایت بخشی به دنبال دارد.

 11. آیا دستگاه هیرمکس درکاهش ریزش مو به اندازه ی ماینوکسیدیل وفیناسترایدموثراست ؟

  تاثیر استفاده از لیزر هیرمکس در کاهش ریزش موها هنوز کاملا به اثبات نرسیده است در حالی که داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید سالهاست که مورد تایید محافل معتبر دنیا قرار گرفته اند.

 12. تراکم و پر پشتی موها پس از کاشت موی طبیعی به چه عواملی بستگی دارد؟

  میزان تراکم و پرپشتی سر بعد از کاشت مو بستگی به فاکتورهای زیر دارد:
  1.ضخامت موها: هرچه ضخامت موها بیشتر باشد موهای کاشته شده پرپشت تر به نظر میرسد.

  2.رنگ مو:هرچه رنگ مو تیره تر باشد پس از کاشت مو تراکم بیشتری را به وجود می اورد.

  3.تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو: هرچه این تضاد کمتر باشد یعنی رنگ پوست و مو به هم شبیه تر باشد نتیجه بهتری از کاشت مو حاصل میشود.

 13. کدام روش کاشت مو بهتر است FUT یا FIT ؟

  کاشت مو همان پیوند موی طبیعی است و این دو اصطلاح هر دو به یک معنا هستند.بهترین و با کیفیت ترین روش برداشت در کاشت موی طبیعی روش FUT است، چون در این روش گرافتهای مو حین برداشت کمترین اسیب را می بینند و در نتیجه درصد بالایی از گرافتها رشد میکنند.
  درحالیکه در روش FUE یا همان FIT امکان صدمه دیدن گرافتهای مو بسیار بیشتر است.
  البته در مواردی که وسعت ریزش کم باشد ویا امکان برداشت مو به دلیل سفتی پوست سر با روش FUT امکان پذیر نباشدمیتوان از روش FUE نیز استفاده کرد.

 14. باسلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم واسه بیماری ام اس و آلزایمر چه آزمایشاتی وجود دارن و پیش چه متخصصی باید رفت؟

 15. این موفیری ادونس تو ماهواره تبلیغ میکنه برای پوکی استخوان درد مفاصل هست نمیدونم اسمشو درست نوشتم یا نه برای اونایی که سن 70 سال هستند و پوکی استخوان دارن خوبه؟ ممنون از راهنماییتون

 16. سلام خسته نباشید .
  من زنی 27 ساله هستم که مدت دو سال است عادت ماهیانه نا منظم دارم چندین بار به پزشک مراجعه نمودم و علل آن را وجود کیست های پی سی یو (امیدوارم درست نوشته باشم)داخل رحم تشخیص دادند که چندین مرحله دارو مصرف نمودم ولی هیچ فایده ای نداشته وهر بار توصیه میکنند که قرصهای ضد بارداری ال دی مصرف کنم حالا تصمیم به بارداری مجدد دارم آیا با این شرایط میتوانم اقدام نمایم . ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

 17. Dr. Serdar دکتر سردار

  سلام دوستم در ارتباط با سئوالتان قبلا بحث کردیم . لطفا تیتر ذیل را کپی کرده و و در وب سرچ نمائید و یا به تیتر مطالب در بالای وب مراجعه نمائید . سپاس
  فیبروئیدها و خونریزی رحمی ، روشهای جدید درمانی

  https://yyyw.wordpress.com/2010/05/14/%d9%81%db%8c%d8%a8%d8%b1%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%af%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%ae%d9%88%d9%86%d8%b1%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%ad%d9%85%db%8c-%d8%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c/

 18. این غذاهایی که درمقالتان نوشته اید در تحریکات جنسی من اصلا تاثیر ندارد و من کم کم دارم دچار مشکلات اساسی میشوم شما را به خدا کمکم کنید برای همسرم نگرانم و دلم میسوزد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: