علل وجود خون در انزال (همواسپرميا)

سلام دکتر ع. ح. سردار با عرض خسته نباشید…من 21 سالمه,حدودا از پارسال درد زیر شکم پیدا کردم.این درد طوریه که باعث میشه طناب اسپرماتیک سمت چپم کاملا با دست لمس شود و درد نسبتا شدیدی هم دارد.این درد به بیضه سمت چپمم رسیده . من اردیبهشت ماه امسال سونوگرافی هم رفتم ولی نتیجش این بود که همه چیزم نرماله, سنگ کلیه,اندازه ی بیضه ها و طنابهای اسپرماتیک هم کاملا نرمال بود. تقریبا 10 روز پیش وقتی جنب شدم داخل منی خون دیدم که خیلی ترسیدم.واسه همین یه روز بعد واسه اینکه خیالم راحت به که دیگه خون نمی بینم استمنا کردم که متاسفانه بازم خون مشاهده کردم.دقیقا 10 روزه که این دردم شروع شده و تموم نمیشه.من خیلی نگرانم .اگه بشه یه راهنمایی بکنید.ممنون از لطفتون
جواب : سلام دوست گرامی . لطفا مطالب انتخابی ذیل را مطالعه کنید و با یک اورولوژیست مشاوره نمائید . لازم به یاد آوری است که سرطان پروستات در بین سالمندان رایجتر است .

همواسپرمی
علل این عارضه :
علت اول: التهاب و عفونت التهاب هر اندام، غده و مجرایی که در تولید یا ذخیره مایع منی نقش دارد، ‌ممکن است به هماتوسپرمی بینجامد ؛ از جمله کیسه‌های منی، مجاری منی‌بر، اپیدیدیم، پروستات و پیشابراه. التهاب مکن است ناشی از تحریک یا ضربه، سنگ یا رسوبات کلسیمی در پروستات، کیسه‌های منی، مثانه، یا پیشابراه وعفونت‌ها با ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها یا انگل‌ها باشد. بیماری‌های مقاربتی مانند تبخال، سوزاک و کلامیدیا هم در هماتوسپرمی دخیل دانسته شده‌اند. برخی از بررسی‌ها نشان‌ داده‌اند که التهاب‌ و عفونت شایع‌ترین علت هماتوسپرمی در مردان جوان هستند (میانگین سنی در بیماران مبتلا به هماتوسپرمی 37 سال است) و تا 39 درصد موارد را تشکیل می‌دهند.
علت دوم: انسداد مجاری مانند مجرای انزالی و تشکیل کیست در پروستات یا کیسه‌های منی ممکن است باعث هماتوسپرمی شود. هنگامی این مجاری مسدود می‌شوند، عروق خونی مجاور ممکن است گشاد و پاره شوند. همچنین بزرگی خوش‌خیم پروستات، روی پیشابراه فشار می‌آورد و ممکن است هماتوسپرمی ایجاد کند.
علت سوم: تومورهاپولیپ‌های خوش‌خیم و تومورهای بدخیم پروستات، بیضه‌ها، اپیدیدیم و کیسه‌های منی ممکن است باعث ایجاد هماتوسپرمی شوند. مردانی که تنها علامت آنها هماتوسپرمی است با احتمال بیشتری نسبت به مردانی که خون در منی آنها دیده نمی‌شود، ممکن است سرطان داشته باشند، البته در مجموع احتمال ابتلا به سرطان در صورت داشتن این علامت کم است. در مجموع 80 درصد مردانی که هماتوسپرمی دارند، به سرطان پروستات مبتلا نیستند.
علت چهارم: ناهنجاری ‌عروق خونی ناهنجاری‌های عروق خونی در کیسه‌های منی، مثانه، پروستات و طناب اسپرماتیک (که مجرای منی‌بر یا واز دفرانس و شریان‌ها، وریدها، اعصاب و عروق لنفاوی را در برمی‌گیرد) ممکن است منشأ خون‌ریزی باشد.
علت پنجم: عوامل عمومی چند بیماری و اختلال که بر همه بدن اثر می‌گذارند، ممکن است با هماتوسپرمی ارتباط داشته باشند. از جمله فشار خون بالای شدید، اختلالات خون‌ریزی‌دهنده مانند هموفیلی، لوسمی یا سرطان خون و بیماری مزمن کبد.
علت ششم: ضربات و اقدامات پزشکی اغلب موارد هماتوسپرمی احتمالا به صورت غیرعمدی و به علت اعمال پزشکی در آن ناحیه به وجود می‌آیند؛ از جمله «تکه‌برداری از پروستات از راه پیشابراه با کمک سونوگرافی از راه راست روده» که در آن تکه‌هایی از بافت پروستات برای بررسی پروستات از لحاظ سرطان برداشته می‌شود، ممکن است هماتوسپرمی را به وجود آورد.
سایر اعمال پزشکی از جمله پرتودرمانی، پرتودرمانی از داخل، برداشت پروستات از راه پیشابراه برای درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات نیز ممکن است هماتوسپرمی ایجاد کنند، همچنین ضربات به بیضه یا میان‌دوراه، شکستگی لگن، آسیب‌ها هنگام رابطه جنسی و پرهیز درازمدت جنسی ممکن است این علامت را ایجاد کند. البته خواندن این فهرست دور و دراز علل هماتوسپرمی احتمالا نمی‌تواند موجب آرامش مرد دارای خون در منی شود. اما توجه داشته باشید که اغلب موارد هماتوسپرمی را نمی‌توان به علت خاصی نسبت داد و این عارضه به خودی خود بدون درمان برطرف می‌شود. به هر حال باید به پزشک متخصص مجاری ادرار (اورولوژیست) مراجعه کنید تا اگر علت معینی وجود داشته باشد، تحت درمان قرار گیرید. اما اگر علت مشخصی پیدا نشد، احتمالا می‌توانید نفسی به راحتی بکشید.
اقدامات تشخیصی پزشکان
متخصص مجاری اداری از شما تاریخچه پزشکی مشروحی می‌گیرد و سوالاتی درباره علایم‌تان می‌پرسد: چگونه و کی متوجه وجود خون در منی‌تان شدید؟ فقط یک بار هماتوسپرمی داشته‌اید یا این علامت مداوما تکرار شده؟ و…
پزشک همچنین سابقه فعالیت‌های جنسی شما را هم می‌پرسد و پس از آن، معاینه جسمی انجام می‌دهد تا به بررسی علل گوناگونی که باعث هماتوسپرمی می‌شود، بپردازد.
به‌علاوه، آزمایش‌ خون و ادرار و کشت ادرار انجام خواهد شد. اگر پزشک به بیماری‌های مقاربتی مشکوک باشد، برای آنها هم آزمایش خواهد داد. همچنین چون احتمال دارد که خونی که در اسپرم شما دیده می‌شود، از همسرتان منشأ گرفته باشد، دکتر ممکن است «آزمایش کاندوم» را تجویز کند، به این ترتیب که شما درون یک کاندوم انزال کنید و بعد منی از لحاظ وجود خون مورد بررسی قرار گیرد.
با توجه به اینکه در مورد زمان انجام آزمایش خونی «آنتی‌ژن اختصاصی پروستات» (psa) – آزمایشی برای کشف زودرس سرطان پروستات – و اصولا انجام دادن یا ندادن آن در یک مرد سالم اتفاق نظر وجود ندارد، پزشک همیشه این آزمایش را برای فرد مبتلا به هماتوسپرمی تجویز نمی‌کند. برخی از کارشناسان انجام این آزمایش را در بیماران بالای 50 سال که سابقه خانوادگی سرطان پروستات دارند، توصیه می‌کنند. برخی دیگر این آزمایش را در همه بیماران مبتلا به هماتوسپرمی که بالای 40 سال دارند، برای رد وجود سرطان پروستات تجویز می‌کنند. در مجموع به نظر نمی‌آید که برای مردان زیر 40 سال که علامت دیگری ندارند، انجام این آزمایش لازم باشد.
در مردان سالمندتر که میزان psa آنها حدمرزی است، ممکن است پزشک دستور بافت‌برداری از پروستات را بدهد. مردانی که هماتوسپرمی مداوم دارند، خون در ادرارشان هم مشاهده می‌شود، علایم دیگر همراه دارند و بالای 40 سال دارند، ممکن است تحت سونوگرافی از راه راست‌روده قرار بگیرند تا ناهنجاری‌های احتمالی پروستات، کیسه‌های منی و سایر بافت‌ها کشف شود.
در این شیوه، پزشک یک پروب سونوگرافی را از راه مقعد به درون راست روده می‌فرستد. این پروب امواج مافوق‌ صوت از خود ساطع می‌کند و امواج منعکس‌شده از بافت های اطراف را ثبت می‌کند. بر اساس قدرت و جهت امواج بازتاب‌ یافته، ‌کامپیوتر تصویری از آناتومی درونی آن منطقه ایجاد می‌کند. چند بررسی نشان داده است که این شیوه تشخیصی می‌تواند به طور موثری ناهنجاری‌های معمولا خوش‌خیمی را که باعث هماتوسپرمی شده‌اند، در74 تا 95 درصد بیماران شناسی کند؛ از جمله، بزرگی کیسه‌های منی، وجود سنگ در کیسه‌های منی، پروستات، یا مجرای انزالی، کیست‌ها و بزرگی خوش‌خیم پروستات.
با توجه به غیرتهاجمی بودن این شیوه، معمولا اولین روش تصویربرداری است که باید انجام شود. بر اساس اطلاعاتی که از سونوگرافی به دست می‌آید، پزشک ممکن است ام‌آرآی و همچنین سیتوسکوپی (آندوسکوپی مثانه) را انجام دهد. ام‌آرآی می‌تواند وجود خون‌ریزی در کیسه‌های منی یا پروستات را نشان دهد. در سیستوسکوپی نیز پزشک درون مثانه و پیشابراه را با یک وسیله باریک و نورانی مورد کاوش قرار می‌دهد.
هماتوسپرمی در اغلب بیماران علت خوش‌خیمی دارد. درمان آن، وابسته به علت به وجود آورنده‌اش است؛ مثلا در صورت وجود عفونت، درمان آنتی‌بیوتیکی انجام می‌شود. خون‌ریزی به درون کیسه‌های منی، پیشابراه و پروستات ممکن است با استفاده از درمان با جریان الکتریکی مهار شود. در صورتی که بیماری عمومی مانند فشار خون بالا وجود داشته باشد، باید آن را کنترل یا درمان کرد. با این حال اگر هماتوسپرمی عود کرد، باید با دکترتان دوباره مشورت کنید. برخی از پزشکان هماتوسپرمی مزمن را با داروهایی مانند فیناستراید یا دوتاستراید درمان می‌کنند، گرچه تا به حالا هیچ کارآزمایی بالینی موثر بودن این داروها را برای هماتوسپرمی ثابت نکرده است. برخی پزشکان با شک به وجود التهاب پروستات بی‌علامت آنتی‌بیوتیک برای بیمار تجویز می‌کنند. ( منبع همو اسپرمی : پاراسات
)

Advertisements

Posted on فوریه 24, 2010, in کل مطالب, پزشکی به زبان ساده. Bookmark the permalink. 22 دیدگاه.

 1. دکتر اکبر شفيعي

  در ماه آگوست سال 2007 ميلادي، مردي 30 ساله و دانشجوي دوره دکترا اهل نيجريه و ساکن لندن، متوجه وجود خون روشن در انزال خود شد. اين مشکل به مدت 2 ماه ادامه يافت تا اينکه وي به پزشک عمومي خود مراجعه کرد. هيچ سابقه‌اي از آسيب و ضربه به اندام‌هاي تناسلي و پروستات وي وجود نداشت؛ بيمار در دوران ارتباط با دو شريک جنسي قبلي خود از کاندوم استفاده کرده بود. بيمار بدون انجام معاينه باليني، نسبت به مراجعه به درمانگاه بيماري‌هاي ادراري تناسلي ترغيب شد. سه روز بعد و در هنگام مراجعه به درمانگاه، فشارخون بيمار 170/244 ميلي‌متر جيوه بود. به بيمار 5 ميلي‌گرم آملوديپين داده شد و به بيمارستان اعزام گرديد. در بيمارستان، نتيجه اندازه‌گيري دوباره فشارخون بيمار با يک فشارسنج دستي در هر دو بازو، برابر با 141/239 ميلي‌متر جيوه بود.
  فشارخون بيمار، آخرين بار 10 سال قبل اندازه‌گيري شده بود و به وي گفته شده بود که فشارخونش مختصري بالاست. وي هيچ گاه از داروهاي ضد فشارخون استفاده نکرده بود. وي اصلا احساس ناخوشي نداشت، هر چند که در بررسي دقيق‌تر معلوم شد که 2 ماه پيش از وجود خون در انزال، دچار سردرد و خونريزي از بيني شده است. وي هيچ سابقه پزشکي مرتبطي نداشت و در تمام عمرش سيگار نکشيده بود. در مشاهده، هيچ نشانه‌اي از نشانگان کوشينگ، آکرومگالي يا اسکلروز سيستميک ديده نشد. معاينه باليني شامل معاينه عصبي، تناسلي و رکتوم، هيچ مورد غيرطبيعي نداشت- با اين توضيح که تاخير راديوفمورال و برويي کليوي وجود نداشت و نمره بيمار در آزمون خلاصه‌شده 10/10 بود. آزمون نواري ادرار نشان دهنده پروتئين زياد در ادرار ولي بدون خون بود. در بررسي ميکروسکوپي ادرار هيچ کستي مشاهده نشد. آزمون‌هاي خون همگي طبيعي بودند: هيچ کدام از غلظت‌هاي کلسيم، کراتينين، پروتئين واکنشي C ،
  اتو‌آنتي‌بادي‌ها و آنتي‌ژن ويژه پروستات غيرطبيعي نبودند. آزمون‌هاي سرولوژيک و ايمونولوژيک به ترتيب هيچ شواهدي از HIV و سل را نشان نمي‌دادند. بررسي ميکروسکوپي و کشت از ترشحات پيشابراه بيانگر هيچ نشانه‌اي از سيفيليس،‌ کلاميديا يا گونوره نبود. الکتروکارديوگرافي نشان دهنده هيپرتروفي شديد بطن چپ بود ولي در پرتونگاري قفسه سينه هيچ شواهدي از کوآرکتاسيون آئورت وجود نداشت. در بررسي فوندوسکوپي، ادم دو طرفه پاپي بدون خونريزي ديده شد. سونوگرافي نشان دهنده کليه‌هايي با اندازه طبيعي و بدون کيست بود. سي‌تي اسکن شکم هيچ نکته غيرطبيعي و به ويژه توده آدرنال را نشان نداد. طي چند روز و با تجويز آملوديپين، رامي‌پريل و گليسريل تري‌نيترات داخل وريدي، فشارخون بيمار به تدريج کاهش يافت. در همين حال، 3 نمونه ادرار 24 ساعته از بيمار جمع‌آوري شد. پس از اتمام جمع‌آوري، درمان با آتنولول براي بيمار آغاز شده، گلسيريل تري‌نيترات متوقف شد. غلظت کاته‌کول‌آمين‌هاي ادرار طبيعي بود که تاييد مي‌کرد بيمار به فئوکروموسيتوم دچار نيست.
  تصويربرداري از شبکيه نشان دهنده بهبود ادم پاپي و در مقابل وجود چندين نقطه Cotton- Wool و خونريزي شعله شمعي در لايه رشته‌هاي عصبي بود (شکل1)- که اين وضعيت با رتينوپاتي هيپرتانسيو درجه 3 همخواني داشت. دو تشخيص پرفشاري خون اساسي يا هيپرآلدوسترونيسم براي بيمار مطرح بود. بيمار 10 روز پس از پذيرش مرخص شد. در آخرين مراجعه در اواخر ماه نوامبر 2007 فشارخون بيمار در حد 96/150 ميلي‌متر جيوه بود؛ حال بيمار خوب بود و در مايع مني خود خون نداشت.
  هماتواسپرمي اغلب بر اثر عفونت يا آسيب – از جمله آسيب اياتروژنيک ناشي از نمونه‌برداري پروستات- ايجاد مي‌شود. علل ديگر عبارتند از: سنگ، کيست، ناهنجاري عروقي و پرفشاري‌شديد خون که در حدود 50 از موارد را سبب مي‌شود. هيپرتانسيون بدخيم به صورت فشارخون بيشتر از 100/180 ميلي‌متر جيوه به همراه ادم پاپي يا خونريزي شبکيه تعريف مي‌شود. با وجود اينکه پرفشاري خون بدخيم مي‌تواند در زمينه پرفشاري خون اساسي رخ دهد، بايد علل پرفشاري خون ثانويه مورد بررسي قرار گيرند. به جز هماتواسپرمي، بيمار مذکور هيچ علامتي نداشت- همچنان که 10 از بيماران دچار پرفشاري خون بدخيم بدون علامتند. با اين وجود، هيپرتروفي بطن چپ، پروتئين‌اوري و رتينوپاتي بيانگر آسيب بارز عضو انتهايي بوده، با پرفشاري خون شديد و طولاني‌مدت همخواني دارند.

 2. سوال : سلا م . استفاده از تیغ ژیلت برای از بین بردن موهای زاید صورت و دست وپا باعث افزایش موهای صورت یا زود تر در آمدن موها میشود؟و عوارضی ایجاد نمیکند2- بین بند انداختن و استفاده از موچین کدامیک زودتر باعث سریع تر در آمدن مو میشود(دختر 24 ساله) تشکر

  دکتر : خیر باعث افزایش رویش مو نمیشود. 2- فرقی ندارند

  • Dr. Serdar دکتر سردار

   به اطلاع کاربران گرامی میرساند : نظرات از جانب من در کامنتها تنها با عنوان Dr. Serdar دکتر سردار مورد تائید هستند .

 3. سوال : باسلام. پوست لبم خیلی خشکه.ترک خوردگی نداره ولی مدام پوسته پوسته میشه و حالت ارتجاعی خیلی کمی داره.سعی کردم با استفاده چند بار در روز و شب از وازلین ویا پماد ویتامین ا+ د این حالت رو بهتر کنم. اما فایده چندانی نداشته. ایا کرم لب میتونه کمکی به من کنه؟اگر میتونه لطفا یه کرم لب واقعا موثر به من معرفی کنید.

  دکتر : از کرم cu zn uriage روزی 3 بار یه لب بمالید

 4. سوال : باعرض سلام و خسته نباشید. من بیماری روسه زا دارم. چند وقتی است برای تقویت موهایم قرص های مخمرابجو می خورم. در این مدت جوش های صورتم بیشتر شده.ایا این قرص ها محرک این جوش ها می باشدوباید مصرف ان را قطع کنم؟ ازراهنمایی شما متشکرم.

  دکتر : گمان نمی کنم .شما از صابون کاپوس ضد جوش روزی 3 بار استفاده کنید و محلول کلیندامایسین1% هم روزی 2 بار بمالید.

 5. سوال : سلام آیا هر ترکیبی از ماده روی میتواند در کاهش میزان DHT موثر باشد (مثل zinc oxide) یا فقط Zinc Sulphate باعث کاهش DHT موی سر میشود؟ممنون

  دکتر : خیر اکسید روی در این مورد نقشی ندارد.

 6. سوال : با سلام پسري 17 ساله هستم1 سال است كه براي جوشها و لك هاي صورتم به دكتر پوست مراجعه كردم در حال حاضر جوشهايم خوب شده ولي لكهاي قرمز و قهوه اي كم رنگ شده اند ولي به طور كامل از بين نرفتن .دكترم ميگه كه بايد ليزر كنم ولي من به دلايلي نميخوام ليزر كنم .لطفا يه كرمي معرفي كنيد كه بتونه اين لكها(قهوه اي و قرمز)برطرف كنه.آيا كرم لايه بردار موثره؟ضمنا پوستم سفيده با تشكر فراوان

  دکتر : cream acnomega 200 را شبها و ضد افتاب راسن فاقد چربی در روز

 7. سوال : سلام حدود یکسال است که مقعدم خارش دارد فقط میخارد اینقدر میخارد که بعضی وقتها خون میشود آیا بئاسیر است چون جیزی شبیه خال گوشتی از ان در نیامده است چه کار باید انجام دهم ممنون

  دکتر : ابتدا بايد معاينه شويد شايد اصلا نياز به درمان جراحي نداشته باشيد و با يك ازمايش ساده مشخص شود كه شما يك مشكل انگلي داريد و با يك درمان چند روزه همه چيز حل شود.حتما مراجعه كنيد نگران نباشيد.

 8. سوال : باسلام-آیابیرون زدگی عروق ناشی رابطه جنسی ازراه مقعد(دیگرانجام نمیشود)قابل درمان با مصرف دارو درمنزل مبیاشد؟این حالت فقط درمواقع دفع مدفوع پیش می آید.متشکر

  دکتر : متاسفانه درمان داروئي ندارد ولي نگران نباشيد با روش من بسيار ساده حل ميشود مثل اول . گاهي اوقات در هنگام رابطه جنسي اين مسئله پيش مي آيد نگران نباشيد مراجعه كنيد در عرض 20 تا 30 دقيقه درمان ميشود .

 9. سوال : با سلام من بیماری کولیت دارم(پس از کولونوسکوپی مشخص شد که سراسر روده بزرگ زخم شده) و الان مصرف سولفاسالازین به روزی 6 عدد رسیده (از ده عدد). سوال من این است که چند درصد بیماران درگیر با این بیماری به بیماری‌های سخت‌تر دچار می‌شوند. و آیا درمان قطعی برای این بیماری قابل پیش‌بینی است؟

  دکتر : در موارد حاد داروي جديدي در بازار آمده كه نام ان امبرل embrel است . داروئي بسيار گران است . ضمن اينكه داروئي است حطر ناك.

 10. سوال : با سلام در زير بغل خاله ام برجستگي وجود دارد كه دكتر گفته سينه سومه.دكتر گفته هم ميشود جراحي كرد و هم نه.به نظر شما چكار كند؟

  دکتر : دوست عزيز هر عضو غير عادي بايد برداشته شود . نگران نباشيد حتما مرا جعه كنيد . بعضي اوقات اين پستان ها ي اضافي است و بعضي اوقات توده اي كه بايد برداشته شود. حتما مراجعه كنيد.مهم است .

 11. سوال : سلام.علت درد مقعد چیست.گفتنیه که من دچار بیماری التهاب پروستات هستم.ایا این درد ارتباطی با این مسئله داره؟در ضمن من 23 سالمه مجردم .ممنونم

  دکتر : درد مقعد به خودي خود به معني ابتلا به هموروئيد نيست . ولي بدانيد كه حتما بايد هر چه زودتر معاينه شويد شما با اين سن كم نبايد مشكل پروستات داشته باشيد.

 12. سوال : با سلام وخسته نباشید می خواستم بدونم آیا عفونت روده ای در کولونوسکوپی (البته بدون نمونه برداری) قابل مشاهده هست؟ و تفاوت علائم سندروم روده ی تحریک پذیر و عفونت روده ی بزرگ چیست؟ با تشکر

  دکتر : بعضي از انواع عفونت روده اي در كلونوسكپي قابل تشخيص است . ولي بدانيد براي تشخيص نوع عفونت روده اي حتما بايد آزمايش داده شود. سندرم روده اي تحريك پدير با عفونت روده اي فرق مي كند. مدارك خود را بياوريد تا بشخيص دقيق داده شود.

 13. آقاي دكتر مقدار غذاي لازم (كافي) براي يك آدم بالغ روزانه چقدر است ؟گاهي ما آنقدر مي خوريم واضافه وزن مياريم بعدش هم ميريم باشگاه تا وزن مونو كم كنيم . ميخواستم بدونم آيا استانداردي هست كه ما براساس آن عمل كنيم تازياده از حد نخوريم و دچار ضعف هم نشويم؟

 14. 63 سال سن دارم-و دچار بزرگی خوش خیم پروستات هستم-2ماه پیش به دلیل چربی بالا به آزمایش خون و ادرار رفتم و چون دیدم کلسترول ام کم شده دیگه نتیجه را پیش دکتر نبردم-اخیرا به علت بیماری دیگری وقتی به دکتر جواب آزمایش 2ماه قبلم را نشان دادم متوجه خون در ادرار شدکه میزان آر بی سی 10-8 نوشته شده . الان یه آزمایش دیگه رفتم که طبیعی است و خون نیست و آزمایش پروستاتم هم خوبه.آیا مشکل من حل شده یا باز هم امکان سرطان مثانه هست؟و باید آزمایشات دیگری بدهم.با توجه به اینکه من سیگاری نیستم و شغلم هم در رابطه با مواد شیمیایی نبوده-لطفا مرا راهنمایی کنید

 15. با
  سلام: مردی حدودا 50ساله هستم مدتی است درهنگام انزال مقدار منی خارج شده
  بسیار کم واصلا جهش ندارد .ضمنا هفته ای حدود 3بار عمل نزدیکی انجام میدهم
  .می خواستم بدانم ایا دارویی ویاروش هایی برای رفع مشکلات بالا وجود دارد
  یاخیر لطفا راهنمایی فرمایید . متشکرم

 16. با
  سلام: مردی حدودا 50ساله هستم مدتی است درهنگام انزال مقدار منی خارج شده
  بسیار کم واصلا جهش ندارد .ضمنا هفته ای حدود 3بار عمل نزدیکی انجام میدهم
  .می خواستم بدانم ایا دارویی ویاروش هایی برای رفع مشکلات بتلا وجود دارد
  یاخیر لطفا راهنمایی فرمایید . متشکرم

 17. در ازمایش خون بلافاصله بعد از انزال آیا میزان 2.8 برای psa بالا می باشد که ستاره دار شده است؟

 18. 32 ساله هستم مدتي است درد از ناحيه مقعد داشته و جند روز پيش نيز از ادرارم دو سه قطره خون ديده شد خواهشمندم راهنمائي ام فرمائيد.

 19. سلام.پسری 19 ساله هستم بعد از یک هفته استمنا کردم.روز بعد وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم چند قطره خون از التم دفع شده.وقتی با دست بیضه ام را معاینه کردم.متوجه شدم بالای بیضه چپم متورم و سفت شده.ضمنا درد نداره.لطفا راهنمایی کنید.

 20. سلام دکتر .من دختری 20ساله هستم سوالی
  داشتم نمی دونم در رابطه با تخصصتون هست یا نه ولی می خواستم راهنماییم کنید.
  در سایتهای گوناگون تبلیغات دمپای افزایش قد مکنند که به گفته خودشان 8سانت بدون محدودیت سنی قد را بلند می کند
  من می خواستم از شما بپرسم ایا این مطلب صحت دارد اگر من ازاین دمپایی استفاده کنم تا2یا3سانت هم تاثیری دارد
  و عوارض ندارد.دو بار پیام فرستادم ولی جوابمو ندادید ممنون میشم پاسخ من را بدهید. با تشکر.شیرین

 21. سلام وبا عرض خسته نباشي پسري 18 ساله هستم خواستم بپرسم هنگام خود ارضاي وخوروج مايع مني كمي خون بيرون مي ايد و كمي سوزش در ناحيه الات دارم ولي اين وقتي صورت ميگيرد چند روز پشت سر هم اين كار را انجام دهم با فاصله انداختن صورت نمي گيرد سابقه سرتان پرستاتم نداريم خواستم بدونم با پرهيز از اين كار اين مشكل بر طرف مي شود يانه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: