خودارضایی (استمناء – استشهاء) خوب است یا بد؟

آقای دکتر ع. ح. سردار من جوانی 23 ساله هستم و از سن 12 سالگی کار خودارضایی انجام میدهم تا به حال و در طول اين مدت شايد در ماه 10 بار را ميتوان تخمين زد…ايا ترسى براى اينده و ترس ازعدم توانايى نزديكى با همسردراينده و عدم بچه دار نشدن و … وجود دارد واقعا از راهنماییتون ممنون میشم و در ضمن من خیلی میترسم و خیلی هم گیج شدم و با خوندن مطالب جورواجور كاملا ترسيدم … توروخدا كمكم كنيد.

جواب : سئوالهای مشابه زیادی چنان این سئوال مطرح میشود . وقتی جوانها روی این موضوع بر اینترنت فارسی کلیک کنند ، آنها طوماری از بیماریهای مرتبط با خودارضایی را مشاهده مینمایند . بعضی از مولفان این پدیده را بدتر از سرطان جلوه داده اند ! از سویی وقتی روی اینترنت انگلیسی پزشکی کلیک شود ، این موضوع بیشتر به شکل یک حالت طبیعی شرح داده شده است . گاهی ایرادها از خود ارضایی چنان زیاد است که مرا یاد مجرمی میاندازد که وقتی اعتراف میکند ، پلیسها جنایات کشف نشده دیگران را نیز به گردن او میاندازند !

* سه سایت به جنبه مثبت این موضوع بیشتر بها داده اند . من این موضوع را به نظرخواهی عمومی میگذارم . اول به قسمتهایی از یک مطلب در این ارتباط را که از سایت پزشکی انگلیسی Web Md ترجمه کرده ام در اختیارتان میگذارم :


خود ارضایی شامل تحریک اندام تناسلی برای رسیدن به برانگیختگی و لذت جنسی تا نیل به حالت انزال است . معمولا این عمل با لمس یا ماساژ آلت تناسلی مرد یا کلیتور خانومها صورت میگیرد . برخی زنان ممکن است با تحریک مهبل (واژن) دست به خود ارضایی بزنند و یا اسباب های جنسی مانند مرتعش کننده را بکار برند .

چه کسی خودارضایی میکند ؟
تقریبا همه .
خود ارضایی رفتار بسیار مرسوم است ، حتی در میان افرادی که روابط مقاربتی مشترک دارند نیز صورت میگیرد . در یک مطالعه ملی گزارش شده که 95 درصد از مردان و 89 درصد زنان خود ارضایی میکنند . خود ارضایی اولین تجربه جنسی توسط اکثریت زنان و مردان است . در نورسته ها ، خود ارضایی بخشی عادی از اکتشاف بدنی کودک در حال رشد است . اغلب مردم در بزرگسالی نیز خود ارضایی میکنند و بسیاری ازمردم در سراسر زندگی خود دست به این عمل میزنند .

چرا مردم خود ارضایی میکنند ؟
علاوه بر احساس خوشی که حاصل میشود ، خود ارضایی راه خوبی برای کاهش تنش های جنسی در دوران زندگی است ، به خصوص برای افرادی که شریک مقاربتی ندارند و یا شریک آنها مایل نیست و یا در دسترس نمیباشد . استمناء جایگزین جنسی بی خطر برای جلوگیری از حاملگی و خطرات ناشی از بیماری های مقاربتی است . همچنین خود ارضایی برای نمونه برداری از مایع منی جهت آزمایش ناباروری یا اهدای اسپرم لازم است . هنگامی که اختلال عملکرد جنسی در افراد بالغ وجود داشته باشد ، استمناء ممکن است توسط درمانگر جنسی تجویز شود تا اجازه دهد یک فرد ارگاسم را تجربه کند (اغلب در زنان) و یا انزال را به تاخیر اندازد (اغلب در مردان).

آیا خود ارضایی عملی عادی است ؟
زمانی این عمل به عنوان یک انحراف جنسی یا اخلاقی و نشانه هایی از یک مشکل روانی در نظر گرفته میشد ، استمناء در حال حاضر به عنوان عملی طبیعی ، فعالیت سالم جنسی خوشایند ، مناسب و بی خطر محسوب می شود . این عمل راه خوبی برای تجربه لذت جنسی است و می تواند در طول زندگی صورت گیرد . خود ارضایی تنها زمانی که مانع فعالیت جنسی با شریک زندگی گردد یا در ملاء عام انجام گیرد و یا یا باعث ناراحتی قابل توجهی به شخص شود به عنوان مشکل در نظر گرفته میشود .در صورتی که این عمل به شکل اجباری باشد و یا با فعالیت روزمره تداخل کند ممکن است موجب ایجاد اضطراب گردد .

آیا خود ارضایی مضر است ؟
به طور کلی ، جامعه پزشکی خود ارضایی را به عنوان رفتار جنسی طبیعی و بی ضرر برای هر دو گروه مردان و زنان فرض میکند . این کار هیچ صدمه جسمی و یا آسیب به بدن ایجاد نمی کند ، و با اعتدال می تواند در سرتاسر طول عمر شخص به عنوان بخشی از رفتار طبیعی جنسی باشد . برخی از فرهنگ ها و ادیان با استمناء مخالفند و آنرا به عنوان گناه میشناسند . بعضی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که خود ارضایی می تواند سلامت جنسی و قرابت را بهبود دهد .

* همکار گرامی دکتر شیرمحمدی به پرسش پاسخهایی در این ارتباط پرداخته اند که قسمتهایی از آنرا درج میکنم :

آيا خود ارضايي از نظر علمي براي انسان عارضه يا خطري ندارد؟
… وجود فشار فرهنگی – مذهبی ریشه داری باعث شده است تا در میان مردم شایعات فراوانی در مورد عوارض ناشی از خودارضایی شكل بگيرد. شایعاتی مانند احتمال کاهش بینایی و کوری- ضعف عمومی قوای جمسانی- غش و دیوانگی- و موارد بسیاری مانند آن. تقريباً اغلب افرادي كه بطور مرتب خودارضايي ميكنند، سعي ميكنند در اولين برخورد با علائم يك اختلال، آن را به موضوع خودارضايي خود نسبت دهند. ظاهراً هنوز دلايل علمي قاطعي به نفع اين شايعات يافت نشده است و از آن طرف مزایای بسیاری چون امکان تقویت تخیلات و توانایی و اعتماد به نفس جنسی و همینطور کاهش تنشهای روحی و جنسی افراد، براي آن برشمرده شده است. شاید متعجب بشوید از اینکه بدانید یکی از روش های موفق درمان زودارضایی مردان نوعي خودارضایی هدايت شده است (البته با روش و جزئیات خاص خود). يكي از دوستان سوال ميكرد آيا نبود دليل علمي دال بر عارضه دار بودن خودارضايي دليل بر بي خطر بودن آن است؟ پاسخ اين است كه با توجه به اصل برائت در زندگي روزمره وقتي دليلي بر خودداري از انجام كاري وجود ندارد واقعاً اجازه داريم كه آن را انجام دهيم …

آيا خودارضايي يك فعاليت جنسي طبيعي است؟
…. اگر طبيعي را به معناي سالم بگيريم پاسخ مثبت است. از نظر من خودارضايي دركل يك فعاليت جنسي سالم است. اما كامل نيست ناقص است، چون بدون حضور فيزيكي جفت (= پارتنر) صورت ميگيرد و مانند آن هم ارضاء كننده نيست چون حواس پنجگانه كارايي واقعي لازم در افزايش تحريكات حسي را ندارند. فقط تجسم و تصور است كه وارد ميدان ميشود. براي توضيح بيشتر بايد دقت كرد كه خودارضايي هم مانند بقيه فعاليت هاي جنسي اگر در شرايط نامناسبي انجام شود يك فعاليت جنسي ناسالم است كه با عوارض بعدي همراه خواهد بود (مثلاً در شرايط ترس و اضطراب و عجله و هيجان شديد و احساس گناه) و اين مسائلي است كه خيلي ها نميتوانند از هم جدا كنند و خيلي سوال ميشود. در مورد تعداد و مدت خودارضايي نميتوان هيچ چهار چوب مشخصي بعنوان محدوده نرمال تعيين كرد. تعيين اينكه چه موقع ميتوان با قاطعيت اظهار نظر كرد كه فرد بصورت افراطي معتاد به خودارضايي شده و بايد به فكر چاره بود هميشه هم آسان نيست. يك معيار خوب اين است كه اگر خودارضايي به قدري افزايش يابد كه زندگي روزمره فرد را مختل كند بايد براي تعديل آن چاره انديشيد …

* در ویکیپدیا هم مطالبی در این ارتباط نشر یافته که توجه شما را به آن جلب میکنم :

دلایل خودارضایی
علاوه بر احساس لذت جنسی، خودارضایی برای رهایی از تنش‌های جنسی به‌خصوص در زمانی که شریک جنسی در دسترس نیست انجام می‌شود. خودارضایی گاهی به منظور رفع اضطراب و رسیدن به آرامش صورت می‌گیرد. در نوجوانان گاهی خودارضایی با هدف کنجکاوی در خصوص دستگاه‌های تناسلی اجرا می‌شود. خودارضایی همچنین گاهی با هدف پیشگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی و همچنین پیشگیری از بارداری صورت می‌گیرد. گاهی در برخی نارسایی‌های جنسی توسط پزشک نیز استمناء تجویز می‌شود.

عوارض خودارضایی
در گذشته خودارضایی گونه‌ای از انحراف جنسی و ذهنی تلقی می‌شد. حتی هنوز علی‌رغم این که بسیاری از پزشکان بارها بر بی‌ضرری خودارضایی تأکید داشته‌اند٬ این باور ریشه‌دار که خودارضایی باعث عوارضی همچون سیاهی افتادن دور چشمها٬ قوس کمر٬ کوری٬ سکتهٔ قلبی٬ مشکلات جنسی٬ یا لرزش دست می‌شود در میان بسیاری از عوام، خصوصاً پیروان سرسخت مذاهب، شایع است. امروزه متخصصان، خودارضایی را گونه‌ای از فعالیت جنسی می‌دانند که طبیعی، سالم، مطلوب و امن است. تنها هنگامی خودارضایی می‌تواند مشکل‌ساز شود که فرد را از برقراری رابطهٔ با شریک جنسی‌اش باز دارد یا این عمل باعث اختلالات رفتاری در شخص گردد. بنا بر نظر اکثریت پزشکان و بر خلاف باور عموم، از لحاظ پزشکی خودارضایی چه در مردان چه در زنان، در صورت میانه‌روی هیچ عارضهٔ خاصی در بدن ایجاد نمی‌کند و می‌تواند نوعی از رفتار جنسی فرد محسوب شود و به حفظ سلامت جنسی انسان کمک کند. خودارضایی در ریزش مو، به وجود آمدن آکنه و ضعف منی و نطفه شخص بی‌تاثیر است. همچنین استمناء در ظاهر فرد تاثیرگذار نیست. خودارضایی همچنین به خودی خود هیچ مشکل روانی و ذهنی ایجاد نمی‌کند. خودارضایی در ضعف بینایی و بطور کلی تحلیل قوای جسمانی هیچ نقشی ندارد.
خودارضایی در اکثر زنان باعث کاهش فشارهای عصبی قبل از قاعدگی می‌شود. علاوه بر آن خودارضایی در زنان می‌تواند در اینکه چطور به ارگاسم برسند کمک کند. در مردان این عمل با افزایش زمان انزال و کنترل بیشتر آن، در رابطهٔ جنسی مفید خواهد بود. البته زیاده‌روی بیش از حد در استمناء (بیشتر از ۲۰ بار در ماه) می‌تواند در مردان از عوامل سرطان پروستات در آینده محسوب شود. اما از طرفی استمناء مرتب خصوصاً در سنین بالای ۵۰ سال بخاطر دفع عوامل بیماری‌زا از داخل پروستات از بروز این بیماری پیشگیری می‌کند. استمنا یک یا دو بار در هفته همچنین می‌تواند باعث افزایش تولید گلبول‌های سفید خون در مردان شود و از این طریق سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد.

خوب حالا نظر علمی شما در این ارتباط چیست ؟ (لازم به یادآوری مجدد است که این موضوع تنها جنبه نظرخواهی دارد).

Posted on ژانویه 9, 2010, in مقاربت, کل مطالب, پزشکی به زبان ساده. Bookmark the permalink. 1,488 دیدگاه.

 1. به نظر من کلا نه با خود ارضایی موافقم نه مخالف به نظر من همیشه همه چیز بستگی به شرایط داره اما اگر کسی می خواهد که این کارو نکنه بهتر ه که کمتر تنها باشه و به sex فکر نکنه

  • موافقم خوب نظر دادین !

   • ممنون ازاین که با نظر من موافق هستین

   • مجتبی کرمانی

    اگر استمنا این قدر مضر است و هم چنین از نظر دینی حرام و با تو جه به اینکه این عمل در صدر اسلام هم رواج داشته چرا در هییچ کجای قران اشاره ای به استمنا نشده؟(متاسفانه افرادی که هیچ گونه اطلاعی از مسایل قرانی و دینی ندارند سعی می کنند که استمنا را در نظر مردم یک گناه کبیزه جلوه بدهند همه ی استدلال ایها به این ایات از قران است ایات 5و6 سوره ی مومنون خالا این ایات رو با هم مرور می کنیم تا ببینیم که این ایات هیچ اشاره ای به استمنا نکرده:
    سوره ی مومنون
    1.قد افلح المومنون :همانا اهل ایمان به رستگاری رسیدند
    2. الذین فی صلاتهم خاشعون:انان که در نمازهای شان خاشعند
    3.والذین هم عن الغو معرضون:و انان که از لعو و سخن باطل اعراض کنند
    4.والذین هم للزکوه فاعلون:و انانکه زکات مال خود را به فقرا می دهند
    5.والذین هم لفروجهم خافظون:و انان که فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه می دارند
    6.الا ازواجهم او ما ملکت ایمانهم غیر ملومین:مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست
    7.فمن ابنغی ورا ذلک فاولئک هم العادون:و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند

    خوب دقت کردید هیچ کجای این ایات اشاره به استمنا نکرده در ایه ی 5 گفته(و انان که فروج و اندامشان را از عمل خرام نگاه می دارند)گفته از عمل حرام یعنی زنا و همجنس بازی
    نه استمنا چون تا اینجا هیج اشاره ای به حرام بودن استمنا نکرده
    در ایه ی 6 گفته(مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست)در این ایه در واقع مردان را از مباشرت و جماع با غیر از زنان و کنیزانشان منع کرده نه از استمنا
    در ایه بعدی هم گفته (و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند)ِیعنی کسانی که غیر از زنان خود با زنان دیگر جماع کنند از تجاوز کارانند نه استمنا کننده هامتاسفانه افراد با تکیه با همین ایات که هیچ اشاره ای به استمنا نکرده می گویند استمنا حرام است .دوستان عزیز هیچ کجای قران اشاره ای به استمنا نکرده)
    ———————————————————————————————————–
    8.چرا در نظر ایت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی استمنا از گناهان کبیره نیست(در نظر ایت الله خمینی 41 گناه از گناهان کبیره هستنند که در بین هیچ یک از این گناهان اشاره ای به استمنا نشده حال این گناهان را مرور می کنیم
    گناهان کبیره از دیدگاه امام خمینی(ره)

    ۱.نا امیدی از رحمت خداوند

    ۲.ایمن شدن از مکر خدا

    ۳.دروغ بستن به خدا یا رسول خدا و اوصیای رسول

    ۴.کشتن نا به جا

    ۵.عقوق پدر و مادر

    ۶.خوردن مال یتیم از روی ظلم

    ۷.نسبت زنا به زن پاک دامن

    ۸.فرار از جبهه جنگ با دشمن

    ۹.قطع رحم

    ۱۰.سحر و جادو

    ۱۱.زنا

    ۱۲.لواط

    ۱۳.دزدی

    ۱۴.سوگند دروغ

    ۱۵.کتمان گناهی

    ۱۶.گواهی به دروغ

    ۱۷.پیمان شکنی

    ۱۸.رفتار بر خلاف وصیت

    ۱۹.شراب خواری

    ۲۰.ربا خواری

    ۲۱.خوردن مال حرام

    ۲۲.قمار بازی

    ۲۳.خوردن گوشت مردار و خون

    ۲۴.خوردن گوشت خوک

    ۲۵.خوردن گوشت حیوانی که مطابق شرع ذبح نشده است

    ۲۶.کم فروشی

    ۲۷.انسان به جایی برود که دینش را از دست دهد

    ۲۸.کمک به ستمگر

    ۲۹.تکیه بر ظالم

    ۳۰.نگهداری حقوق دیگران بدون عذر

    ۳۱.دروغ گویی

    ۳۲.تکبر

    ۳۳.اسراف و تبذیر

    ۳۴.خیانت

    ۳۵.غیبت

    ۳۶.سخن چینی

    ۳۷.سرگرمی به امور لحو

    ۳۸.سیک شمردن فریضه حج

    ۳۹.ترک نماز

    ۴۰.ندادن زکات

    ۴۱.اسرار بر گناهان صغی)
    ———————————————————————————————————
    9.ایا این که استمنا از گناهان کبیره است بدعتی نیست که برخی از مراجع نظیر ایت الله مکارم شیرازی وارد دین کرده اند(همانند بدعت بسیار بزرگی که عمر وارد دین کرد او در اواسط دوران خلافتش، با بيان جمله «دو متعه، متعه حج و متعه نسا كه در زمان پيامبر وجود داشت را اينجانب حرام اعلام مى كنم بدعتی بزرگ را وارد دین کرد)
    10.برای اینکه ببینیم حدیثی معتبر است یا نه باید ان را با قران مطابقت داد و با توجه به این که در قران اشاره ای به حرام بودن استمنا نشده ایا این سوال پیش نمی اید که ایا تمام ان احادیثی که درباره ی استمنا از قول پیامبر و امامان می گویند ساخته ی دست افراد بدعت گذار نیست که برای تحمیل حرفهایشان این احادیث را ساخته اند؟
    حال فرض بر ان بگیریم که این احادیث درست است حال این سوال است که چرا در تمام احادیثی که در مورد استمنا عنوان شده هیچ اشاره ای به ان نشده که استمنا باعث بروز 60درصد بیماریهای شناخته شده ی جهان می شود و فقط بر این تاکید شده که استمنا حرام است؟ (و به نظر من تنها دلیل ائمه در حرام اعلام کردن استمنا تشویق جوانان به ازدواج بوده است و این در حال است که در مورد حرمت شرب خمر پیامبر به طور کامل بیماریهای جسمی ناشی از شرب خمر بیان میکند)

  • مجتبی کرمانی

   این که استمنا از گناهان کبیره است بدعتی است که عده ای بعدا وارد دین کردند

   • مجتبی کرمانی

    چرا و چگونه استمنا حرام نیست؟
    چرا خود ارضایی (بدون افکار ناپاک) گناه نیست؟
    مقدمه
    مخاطب این مقاله پسران و دختران نوجوان و والدینشان و همچنین خادمین کلیسا و کسانی که میخواهند به جوانان در این رابطه کمک کنند می باشد.
    خودارضایی از موضوعات بسیار مهمی است که کمتر در کلیسا مورد توجه قرار گرفته است به همین دلیل این پرونده بی جواب سوالات و کشمکشهای زیادی را برای نوجوانان و جوانان باقی گذاشته است که باعث واماندگی و یا شرم و افسردگی و در موارد خطرناکتر باعث اشتباهاتی جبران ناپذیر شده است. در این مقاله سعی خواهم کرد تا با ارائه یک جواب قانع کننده و کاربردی ، کمکی به درک صحیح این موضوع بنمایم.
    گرایش به خودارضایی نه در نوجوانی بلکه از همان کودکی به عنوان یک قریضۀ طبیعی در وجود تمام انسانها وجود دارد. اولین اشارات خود ارضایی در خردسالی شروع میشود ، براساس آمار پزشکی حتی این امر در کودکان 2 ساله نیز مشاهده شده است. ولی معمولا برخوردهای اشتباه از همان سنین توسط والدین آغاز میشود و دوگانگی حاصل از منع کردن آن، به همراه کودک رشد میکند. کنجکاوی لذت بخشی که کودک برای شناخت بدن خود انجام میدهد با رسیدن به زمان بلوغ به نتیجه اورگاسم ختم میشود و تجربه لذت اورگاسم کشش نوجوان را به انجام خودارضایی چندین برابر میکند. از طرفی با مخفی کردن آنچه آنرا گناه و باعث شرمساری میداند خود را در یک محکومیت دائمی میبیند و با ترس و شرم از مطرح کردن آن در تلاش برای نابود کردن این حس برمیخیزد و این تلاش منجر به لطماتی میشود که بعضا به سختی جبران پذیر است و اگر این تلاش جدی باشد ، منجر به اختلال در اورگاسم و تحریک پذیری دختران میشود که در بهترین حالت درمان آن سالها طول خواهد کشید.
    چرا گناه نیست؟
    برای اثبات گناه بودن یک عمل اولین و بیخطا ترین قدم این است ببینیم کتاب مقدس آنرا گناه نامیده است یا خیر. کتاب مقدس در هیچ کجا چه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در رابطه با عمل خودارضایی صحبت نکرده است. حال آنکه کتاب مقدس آشکارا و با تاکید زیاد در مورد عمق فساد جنسی و تمامی انحرافات جنسی مانند زنا، نگاه شهوت، تعدد زوجین ، همجنسبازی ، رابطه جنسی با حیوانان صحبت کرده است، اما خودارضایی در هیچ جایی با این موضوعات مرتبط نشده است. بنابراین آیا میتوان از آنجهت که کتاب مقدس در رابطه با خودارضایی سکوت کرده است آنرا گناه نامید؟
    این تصور که خودارضایی گناه است نه در کلام خدا بلکه ریشه در تفکرات شریعتگرایانه دارد. شریعتگرایی بدعتی است که بعنوان دشمن فیض سعی میکند احکام انسانی را همتراز و یا بالاتر از احکام خدا قرار دهد و این احکام را از آن جهت ابداع میکند که فیض را برای نجات کافی نمی داند لذا هرچه احکام تنگ نظرانه تر باشد آنرا مقدس تر میداند. هرچند شریعتگرایان همواره احکام ابداعی خود را منتصب به کلام خدا می داند ولی مشکل شریعتگرایی آنجاست که هرچیزی را آنطوریکه میخواهد می بیند نه آنطوری که کلام خدا قصد بیان آنرا داشته است. نمونه این رویه، گناه نامیدن خودارضایی براساس داستان زندگی اونان (پیدایش 38: 8- 10) می باشد.
    آیا عمل اونان خودارضایی بود؟
    تاکنون نظریه های زیادی در کلیسا ارائه شده است که همگی خودارضایی را به عنوان خودآزادی و اونانیسم تقبیح کرده اند، حال آنکه خودارضایی در روش صحیح آن نه تنها خودآزاری نیست بلکه خودنوازی است و ارتباطی با اونانیسم ندارد . استخراج ارتباط مابین خود ارضایی و اونانیسم ناشی از تفسیر غیر فنی از کلام خدا و تفسیر متاثر از شریعتگرایی می باشد. آیا گناه اونان که در پیدایش 38: 8-10 ثبت شده خودارضایی بوده است یا چیز دیگری؟ . متن کلام خدا چنان واضح و روشن است که با اطمینان میتوان گفت عمل اونان یعنی متوقف کردن دخول قبل از اورگاسم، سرپیچی از وظیفه برادر شوهر بعد از مرگ شوهر جهت ازدواج با او و فراهم کردن فرزندی برای آن زن بود. این اتفاق بعدها به عنوان بخشی از شریعت موسی درآمد (سفر تثنیه 25: 5-6)
    مرزهای کتاب مقدس
    در کتاب مقدس آدرس مشخصی که خودارضایی را بطور کامل توضیح بدهد وجود ندارد ، همانطور که آدرسی برای پیتزا خوردن یا نوشابه نوشیدن وجود ندارد. در واقع خدا به ما یک آزادی عمل در محدودۀ مشخص شده داده است. در محدوده این مرزها ، خودارضایی یک روش سالم است برای خلاصی از کشمکش جنسی کسانی که امکان رابطه زناشویی برای تسهیل نیاز جنسی را ندارند. این مرزها محدوده مجاز و خط قرمز گناه را مشخص میکند و کمک میکند تا شخص بتواند مطمئن شود در محدودۀ مجاز اقدام به خودارضایی میکند یا غیر مجاز. دقت کنید اگر این آزادی را به نوجوانانمان میدهیم باید مرزهای کتاب مقدس را نیز با تاکید زیاد تعلیم دهیم. مرزها و محدوده ها از این قرار هستند:
    اولین مرز کتاب مقدس:
    فیلیپیان 4: 8 است : “خلاصه ای برادران، هرچه راست باشد و هر چه مجید و هر چه عادل و هر چه پاک و هر چه جمیل و هر چه نیک نام است و هر فضیلت و هر مدحی که بوده باشد، در آنها تفکر کنید.”
    این آیه همچون زنگی است که هر زمان شخصی از محدوده مجاز کتاب مقدس خارج شود به صدا در می آید. خودارضایی در ذات خود ناپاک نیست ولی کسی که خودارضایی را با فکر ناپاک انجام میدهد گناهی را مرتکب میشود که بدون خودارضایی هم میتواند آنرا مرتکب شود اگر شخصی در حین غذا خوردن افکار ناپاک داشته باشد آیا شما او را از غذا خوردن منع میکنید یا از فکر ناپاک؟! در واقع هیچ جای کلام خدا خودارضایی را محکوم نکرده است بلکه فکر ناپاک را محکوم کرده است . بنده به تجربه متوجه شده ام ، اکثراً به این دلیل خودارضایی را در دسته گناهان قرار میدهند که افکار ناپاک را بخشی جدا نشدنی از آن میدانند و معمولا بر این باورند که خیالپردازی های جنسی برای رسیدن به اورگاسم ضروری است در صورتی که چنین نیست خدا سیستم جنسی انسان را طوری طراحی کرده است که بدون خیالپردازی های جنسی به تحریکهای فیزیکی عکس العمل نشان میدهد . برای آقایان و خانمهایی که سیستم جنسی لطمه نخورده ای دارند، بسیار پیش می آید که در شرایط مختلف بدون اینکه خیال پردازی جنسی کرده باشند نیاز به اورگاسم و تحریک بیشتر را در اندام تناسلی خود احساس میکنند و با کمترین تحریک اورگاسم را تجربه میکنند. این زمان، زمان مناسب برای خودارضایی است بدون اینکه نیاز به افکار ناپاک باشد.
    اشخاصی از محرکهای اضافی استفاده میکنند که بیشتر از نیاز بدنشان در تلاش خودارضایی هستند. یکی از محرکهای اضافی که همچون دامی خطرناک در دنیا رایج شده است فیلمها و مجلات پرنو است که در کتاب مقدس محکوم شده است لذا هرگز برای خودارضایی از پرنوگرافی استفاده نکنید. از آنجایی که دیدن پرنوگرافی واضحا تخلف از دستور عدم نگاه شهوت به دیگری است بنابراین چنین عملی عنصر گناه را وارد در چیزی میکند باید برای جلال خدا استفاده می شده است.
    هر فکری باید در کنترل عیسی مسیح قرار بگیرد (2 قرنتیان 10: 5) و خدا این توانایی را برای کنترل به هرکس که بطلبد ، میدهد. انتخاب با خود شخص است، اگر فکر خود را آزاد بگذارید نه فقط در حین خودارضایی بلکه ممکن است هر زمانی فکرتان به چیزهایی مشغول شود که هیچ وقت حاضر به بیان کردن آن برای دیگری نباشید. باید فکرتان را تمرین دهید تا در مسیح مقدس بماند. پولس رسول در فیلیپیان 4: 13 میگوید: ” قوّت هر چیز را دارم در مسیح که مرا تقویت می بخشد. ” اگر فکر کنترل شود ، خود ارضائی بیشتر از اینکه بخواهد همراه با احساس شرم باشد ، یک تجربه از برکت خداوند خواهد بود.
    میتوانید بدون فکر ناپاک از اورگاسم در حین خودارضایی لذت ببرید، همانطور که در حین خوردن یک استیک نیازی نیست تصور کنید که مشغول خوردن یک ساندویچ مک دونالد هستید بلکه میتوانید از خوردن استیک لذت ببرید و گرسنگی تان را برطرف کنید. اگر از خوردن یک شوکلات لذت ببرید گناه نکرده اید . لذت بردن گناه نیست بلکه بیشتر سوء استفاده و بد استفاده کردن از یک هدیۀ خدا که به فرزندانش بخشیده است گناه است. یک لذتِ پاک ، زمانی گناه آلود میشود که بالاتر از خدا قرار بگیرد و بجای اینکه خودش بعنوان برکتی از خدا باشد تبدیل به هدف زندگی ما شود.
    نکته دیگری که شاید ذکر آن برای عده ای مفید باشد این است که خود ارضایی (استمناء) باعث پیوستن و یکی شدن بدن و روح شخص به دیگری نمی شود. بلکه با آزاد کردن شخص از کشش جنسی (بخصوص در مردان جوان) میتواند به عنوان یک مانع برای آزاد کردن خود از راه های غیر اخلاقی همچون پورنوگرافی، رابطه جنسی قبل از ازدواج ، فحشا یا همجنسبازی عمل کند.
    دومین مرز کتاب مقدس:
    اول قرنتیان 6: 19-20 “یا نمیدانید که بدن شما هیکل روح القدس است که در شما است که از خدا یافته اید و از آن خود نیستید؟ زیرا به قیمتی خریده شدید، پس خدا را به بدن خود تمجید نمایید.”
    این مرز علاوه بر ناپاکی های جنسی برای هر چیزی که به بدن صدمه میزند صادق است. برخلاف نظریه های قدیمی، دانشمندان قرن حاضر، نه تنها هیچ رابطه ای بین بیماری های جسمی و خود ارضایی پیدا نکرده اند، بلکه آخرین تحقیقات مرکز اپیدمولوژی سرطان در استرالیا، نشان داده است که خود ارضایی باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان پروستات می شود. گراهام ژیل یکی از مسئولین این تحقیق عنوان می کند که انزال مداوم، مانع جمع شدن اسپرم در کانال های پروستات میشود. او یادآور می شود طبق آنچه پژوهش ها نشان داده اند، ماندن زیاد اسپرم در کانال های پروستات، می تواند یکی از فاکتورهای سرطان زا باشد. برخلاف افسانه های غیر علمی ، خودارضایی نه باعث سرطان می شود نه سکته ی قلبی نه ریزش مو نه ضعف حافظه و حواس‏پرتی و نه لرزش دست و نه … . روانشناسان و سکسولوژیستها معتقدند که خودارضایی نقش مهمی در سلامت روان افراد می تواند بازی کند. بنابراین اگر بخواهیم واقع بینانه تر باشیم خودارضایی نکردن گناه است زیرا دستگاه تناسلی یک پسر یا دختر بالغ و سالم ، فعال است و اگر بخواهد آنرا منفعل کند در واقع آنرا صدمه میزند. البته این صدمه همانطور که گفتم در دختران و پسران نمودهای متفاوتی دارد.( بحث مفصلتر در رابطه با این موضوع را در انجمنهای زوج شاد ادامه خواهیم داد.) در حقیقت تمام تصورات منفی و گناه آلودی که فرد در مورد خود ارضایی دارد، می تواند مولد اضطراب و افسردگی و از دست دادن اعتماد به نفس باشد. زیرا هر بار که برای تسکین نیاز های جنسی اش به خود ارضایی رو می آورد، تمام آن باورهای نادرست در ذهنش بیدار می شود و حس از خود بیزاری را در او بیدار می کند و احساس اینکه در حال ضربه زدن به جسم و روانش است، باعث می شود اضطرابی عمیق بر او چیره شود. در حالی که اطلاعات درست در رابطه با مقدس بودن و بی ضرر بودن خودارضایی می تواند این تجربه را تبدیل به تجربه ای مثبت و بارور کند که با شکرگذاری بخاطر هدیۀ عالی که خداوند داده است ، انجام شود. به جوانان توصیه میکنم استمناء را نشانه ضعف خود ندانید بلکه نشانه سلامت جنسی تان ، همچنین تصور نکنید تنها شما خودارضائی میکنید، خودارضائی بخشی از زندگی هر فرد مجرد سالمی است.
    عاملی دیگری که میتواند خودارضایی را تبدیل به عملی مضر بکند، زیاده روی در انجام آن است. همانگونه که پرخوری برای بدن مضر است و میتواند گناه باشد همچنین خودارضایی اعتیاد گونه نیز مضر و بنابراین گناه خواهد بود. همچنین دقت کنید از روشهایی که به بدن یا اندام تناسلی صدمه میزند بپرهیزید.
    سومین مرز کتاب مقدس:
    کولسیان 3: 17 ‫” و هر آنچه کنید، چه در گفتار و چه در کردار، همه را به نام خداوندْ عیسی انجام دهید، و به‌ واسطۀ او خدای پدر را شکر‌گزارید.”
    کولسیان 3: 1-2 “‫ پس چون با مسیح برخیزانیده شده‌اید، به آنچه در بالاست دل ببندید، آنجا که مسیح به‌دست راست خدا نشسته است.‫ به آنچه در بالاست بیندیشید، نه به آنچه بر زمین است.”
    بهترین فکر و روحیه در خودارضایی چیست؟
    خداوند میخواهد که فرزندانش در پاکی و خوشی و تمرکز بر او زندگی کنند. تنها درک پاک بودن خودارضایی کافی نیست بلکه باید بهترین روش استفاده از آنرا نیز فراگرفت.بهترین تفکر در خودارضایی تمرکز فکر در خداوند است و شکرگذاری از او برای لذتی که شخص از هدیه جنسی احساس میکند و به همان میزان سپاسگذاری برای توانایی ارضاء شدن جنسی بدون اینکه رابطه جنسی نامشروع داشته باشد. در حقیت خودارضایی روش خدا برای پسران و دختران مجرد جهت رها شدن از کشمکش های جنسی بعنوان یک کمک به کنترل افکار و تجلیل خدا با فکر و بدن است. بخشی از تجلیل خدا با بدنمان این است که بدنمان را تحت کنترل آن چیزهایی که لازم است، حفظ کنیم و یکی از این چیزها کشش های جنسی است و خودارضایی میتواند روشی موثر برای انجام آن باشد. زمانی که فکر و بدن از کشمکش جنسی آزاد است، شخص نه برای جنگی بی ثمر بلکه برای تقدس حقیقی میجنگد و تمام توان خود را در مسیر درست صرف میکند.
    چهارمین مرز کتاب مقدس:
    رومیان 14: 23 ” ‫ امّا کسی که دربارۀ خوردنِ خوراکی دچار تردید است، اگر آن را بخورد محکوم می‌شود، زیرا با ایمان نخورده است و آنچه از ایمان نباشد، گناه است.‫ ”
    انجام عملی پاک ولی با شک یا تصور اینکه گناه است برای ما به همان اندازه مخرب خواهد بود که اگر آن عمل حقیقتا گناه می بود. مشکل اینجاست که شخص در آن هنگام با این باور که آن عمل گناه است بصورت اختیاری آنرا انجام داده است و این عمل در نفس خود مخرب است. لذا قویّا توصیه میکنم تا زمانیکه این تعلیم در رابطه با پاک بودن خودارضایی برایتان کاملا باز نشده است و به پاک بودن آن مطمئن نشده اید، آنرا انجام ندهید بلکه با مطالعه کلام خدا و دعا به روح القدس فرصت بدهید تا حقیقت را برایتان آشکار کند و تا آن روز صبر کنید.
    وظیفه ما چیست؟
    اکثر والدین و خادمین کلیسا در مطرح کردن این موضوع راحت نیستند بخصوص در بین ایرانی ها خجالتها بیشتر می باشد.زمانی میتوانیم خجالت را کنار بگذاریم و با نوجوانانمان در رابطه با بهترین روش بکار بردن لذت جنسی شان صحبت کنیم که متوجه شویم تا چه حد درک گناه نبودن خودارضایی میتواند شخص را سبک کند و چقدر میتواند او را از خطر رویاروی با گناهان جنسی در جامعه ای اشباع شده با سکس حفظ کند. لازم است که به مردان و زنان جوانمان توانایی زندگی خداپرستانه برای زندگی در میان نسلی منحرف را بدهیم. خودارضایی ، در محدوده مرزهای کتاب مقدس کمک میکند به آنها که این توانایی را داشته باشند.
    و از آنجایی که این موضوع بسیار حیاتی است این مسئولیت والدین و شبانان است (نه مدارس) که بجای سیاست نگو و نپرس و یا در لفافه صحبت کردن، توضیحی روشن و کاربردی برای پسران و دختران جوان ارائه بدهند تا آنها بتوانند آنچه را که در بدنشان اتفاق می افتد را بعنوان طرخ خدا درک کنند و متوجه شوند که این کشش برای خودارضایی دلیلی برای خودکم بینی نیست بلکه بعنوان یک هنجار و عملی طبیعی همچون تمام کارهای روزمره مانند غذا خوردن، حمام رفتن و … میباشد. در واقع باید مجردین به خودارضایی به عنوان یک روش مقدس برای تعدیل و کنترل خودشان تشویق شوند، در اینصورت آنها خواهند توانست با بدنهایشان خدا را جلال دهند.
    فیض عیسی مسیح با شما

   • سلام بحث خیلی جالبی شده و از خوندن اونها لذت بردم ولی برای صحت حرف هرکدوم باید بازم تحقیق کنم من توی قرآن دنبال این گشتم ولی واقعا بیدا نکردم که استمناءحرام باشد…یعنی گناه کبیره…حتی توی رساله ایت الله خمینی تنها یک جا ذکر شده که استمناءروزه رو باطل میکنه…ولی نمیدونم این یعنی گناه کبیره است؟
    روانشناس بالینی هستم و خیلی از آدمایی که به خاطر مشکلات جنسی که با همسرانشون بیدا کردن علت استماءست ولی ما یاد نگرفتیم حرفهامون رو بزنیم و دنبال ترکش باشیم…مطمئن باشید هر مشکلی راه حلی داره قدرت اراده ای که خداوند در وجود ما گذاشته رو دست کم نگیرید….
    اگه کبیره بودن یا نبودن این عمل روکنار بذاریم نمیتونم منکر ضرراتش بشیم.

    خانم و آقایی که خودارضایی میکنند قطعا به اوج جنسی نیاز دارند و اینکه بتونند زیاده روی نکنند ی امریه با احتمال کم….
    درکتاب های علوم بزشکی این مسئله مطرح میشه که فرد استمناءکننده خواهان زودتر ارضا شدنه و بعد از ازدواج مخصوصا آقایون با مشکل زود ارضایی مواجه میشند.خانمها هم به علت اینکه در دوران خودارضایی عادت به این کرده اند که هوارا به اندام خودشون وارد کنند و اینگونه ارضا بشندتو رابطه ی جنسی بعدا تاثیر میذاره…اگه دوستان کم خودارضایی میکنند باید بگم خیلی خوبه چون افراد خیلی کمی این قدرت رو دارند و اونطور که همه شمارو میترسونند هم وجود نداره.به اعتقاد فرویدرشد جنسی روانی کودک چند مرحله:دهانی-مقعدی-التی-نهفتگی-تناسلی هست…بچه در مرحله ی تناسلی متوجه ی فرق خودش با جنس مخالف میشه و در مرحله التی با اون بازی هم میکننه وقتی متوجه ی لذت جنسیش بشه منجر ب استمناءهست که از دیدگاه روانشناسی اختلالات روانیش بیتر از جسمانیشه…این نظر که نوشتم مجموعا واسه کل نظراتی بود که خوندم و با بعضیاش موفق بودم با بعضیاش مخالف.
    بهتراینه که این لذت رو با شریک جنسیمون داشته باشیم چون خواستار بهترینیم…شادی…سلامتی…قدر سلامتی خودتون رو بدونیدواز قدرت اراده و تفکری که خدابهمون داده استفاده کنیم…خیلی خوشحال میشم اگه تو قرآن کسی مطلبی بیدا کرد به من ایمیل بزنه…
    ممنون و متشکرم از مطالب خوبتون.
    بدرود

  • مجتبی کرمانی

   خود ارضایی روی پیشانی کسی ثبت نمیشود، و به جرات میتوان گفت که این اتفاقی است که هر انسانی موقع بلوغ آن را امتحان میکند ژانویه 18, 2011
   دسته‌بندی شده در: خود ارضایی — چکاوک @ 11:13 ب.ظ.

   به نام خدا

   دوستان عزیزم سلام:

   هر روز در این سایت به این سوال زیاد برمیخوریم که خود ارضایی چیست و چه عواقبی دارد؟

   با وجود اینکه در رابطه با این موضوع صحبت زیاد شده ومقاله هم وجود دارد اما من میخواهم با توجه به برداشتهای شخصی ام از سوالات به روشی دیگر و با سوادی غیر پزشکی چند جمله ای از خود ارضایی بگویم.

   ارضا ولذت بردن یعنی پاسخ به نیاز وغریزه جنسی. نیازی که خدا در وجود ما قرار داده است، نیازی که فطری هست ویکی از حکمتهایش در میان هزاران حکمتش این هست که بتوانیم در کنار جفت خود به آرامش برسیم.

   این غریزه، میل زشتی نیست ونباید از اینکه در وجودمان حس میکنیم نیاز به لذت داریم، نگران شویم و بخواهیم آن را سرکوب کنیم یا شر بدانیم و فکر کنیم که حتما خیلی گناهکار و بد هستیم.

   فقط باید بدانیم که سرکشی این نیاز داره میگه دخترم، پسرم تو داری بزرگ میشوی.

   این هم مثل باقی غرایز انسان هست که به موقع باید به آن پاسخ داد. اما دو تفاوت میان غریزه جنسی ودیگر غرایز ما هست.

   در غریزه جنسی تا شما سر به سر این غریزه نگذارید او احساس نیاز نشان نمی دهد. یعنی تا زمانی که سعی نکنید آن را تحریک کنید واز خواب بیدار نکنید او شما را آرام میگذارد.

   ولی غرایز دیگر نیاز به تحریک ندارند تا حس کنند بدن نیاز دارد سر میجنبانند مثل تشنگی با گرسنگی.

   و تفاوت دوم این هست که اگر به نیاز وغرایز دیگر پاسخ دهید برای مدتی ساکت می مانند اما غریزه جنسی مثل نوشیدن آب شور هست هر چه بنوشی تشنه تر میشوی.

   رسیدن به لذت و پاسخ گویی به میل جنسی را ارضا مینامند.

   که به دوصورت میتوان به این لذت رسید، که آن مبحث اصلی ما است. راه اول داشتن شریک جنسی است و راه دوم خود ارضایی می باشد.

   همانطور که از اسم خود ارضایی معلوم هست، خود ارضایی نوعی ارضا ورسیدن به ارگاسم هست اما به طریق غیر معمول.

   خود ارضایی از لحاظ جسمی به هیچ وجه عوارضی ندارد اما یک گناه محسوب می شود به همین خاطر بزرگترها به علت وجود شرم وحیا که نمی توانند با جوان خود خیلی باز صحبت کنند سعی میکنند با ترساندن جوانشان او را از این عمل منع کنند و این امری طبیعی است و معمولا به پسرها میگویند که خود ارضایی در رشدشان تاثیر گذاشته وآنها ممکن هست ریز نقش شوند ودر بعد ازدواج هم آنقدر ضعیف شده اند که نتوانند رابطه خوبی ایجاد کنند.

   و به دختر ها هم گفته می شود که هر کاری کنی در هنگام معاینه توسط دکتر زنان معلوم میشود.

   اما حقیقت چیست؟

   دوستانم، خود ارضایی روی پیشانی کسی ثبت نمیشود، و به جرات میتوان گفت که این اتفاقی است که هر انسانی موقع بلوغ آن را امتحان میکند.

   اگر نگویم همه، اما باید بگویم که بیشتر افراد چنین تجربه ایی داشته اند، ولی این امر مهم نیست این فقط تجربه کردن یک کار است مهم این است که بعدها چگونه با آن برخورد شود. یعنی ادامه یابد یا ترک شود.

   پس با وجود اینکه این کار گناه دارد بدانید صاحب وبزرگ ما بخشنده تر از این حرفاست وبا گفتن: خدایا مرا ببخش، حتما آنقدر به شما اطمینان دارد که ببخشدتان.

   پس حس گناه را از خودتان آنگونه دور کنید که ناامیدی شما را به سمت خود ارضایی مجدد نکشاند ونگویید از ما که گذشت.

   خود ارضایی در آقایان هیچ عارضه جسمی ندارد:

   1-

   باعث کندی رشد نمی شود.

   2-

   کوچک بودن هیکل یا ریز نقش بودن از تاثیرات خود ارضایی نیست.

   3-

   سریع ارضا شدن یا دیر به لذت رسیدن را باعث نمیشود.

   4-

   انزال سریع یا دور، جهنده بودن یا نبودن منی را باعث نمی شود.

   5-

   تاثیری بر شکل وحالت آلت و بیضه ها ندارد.

   6-

   امکان دارد که ضعف ایجاد کند اما با خوردن غذاهای روزانه ضعف هم بر طرف میشود و خیلی مهم نیست.

   7-

   ناتوانایی جنسی هنگام ازدواج ایجاد نمیکند.

   و اما در خانمها:

   1-

   هیچ تا ثیری در رشد ندارد.

   2-

   باعث تغییرات ظاهری سینه و قسمت تناسلی خانمها نمی شود.

   3-

   هیچ متخصصی نمی تواند بفهمد که کسی خود ارضایی دارد واین ادعایی باطل هست. ولی به شرطی که زیاده روی نشده باشد.

   4-

   اگر از اجسام نوک تیز یا انگشتان در خود ارضایی استفاده نشود وزیاده روی وبی احتیاطی صورت نگیرد اصلا خطری ندارد و در معاینه هم مشهود نیست.

   5-

   روی پرده بکارت هم تاثیر ندارد اگر باز هم زیاده روی نکرده وزیاده روی یعنی دخول حتی به مقدار کم وحتی چند سانتی متر وحتی به علت کنجکاوی صورت نگیرد.

   6-

   ناتوانی جنسی هنگام ازدواج در بر ندارد.

   اما اثرات روحیه مخرب این کار را نمی توان نادیده گرفت.

   دوستان همانطور که هر بیماری را میتوان علتی عصبی برایش پیدا کرد بدانید که در خود ارضایی به علت اینکه همیشه حس گناه وجود دارد نمیگذارد که واقعا لذت برده شود و معمولا بعد هر لذتی در خود ارضایی، سریع حس گناه باعث میشود لذت واقعی از بین برود.

   اما این عذاب وجدان به اینجا ختم نمی شود، نگرانی از آینده، اضطراب، استرس، ترس از اینکه جسمتون تحت تاثیر قرار نگرفته باشه، نکنه رو پیشونیم نوشته شده باشه، حس خجالت و سرشکستگی تنها گوشه ای از عوارض خودارضایی هست.

   و مهمتر اینکه بعد ازدواج دو مشکل پیش می آید.

   اول اینکه کسی که تا بحال عادت کرده به صورت تکی ارضا شود حالا سخت است که فرصتش را با شریک جنسی اش تقسیم کند و خیلی هم نمی تواند با هم بودن وبا هم لذت بردن را فرا بگیرد واگر بخواهد وقت زیادی میبرد تا یاد بگیرد.

   دوم اینکه حس بدی که موقع خود ارضایی به فرد دست میدهد اینجا هم گریبان او را ول نمیکند وحالا که او میتواند بدون هیچ گناهی لذت ببرد کم می آورد. وحس گناه باعث سردی او می شود و دلش می خواهد برای شریک جنسی اش اعتراف کند اما این اعتراف ممکن است در ظرفیت شریکتان نگنجد.

   پس اگر خوب دقت کرده باشید تمام عوارض جسمی که در بالا اشاره شد از لحاظ روحی وارد عمل میشوند.

   پس بهترین کار ترک آن است با این راهکارها:

   1-لباس تنگ نپوشید.

   2-جلوی خواهر وبرادر خود رعایت حیا وعفت نمایید.

   3-از صحنه ها، عکس ها، خاطرات و مطالعات تحریک کننده بپرهیزید.

   4-در اتاق یا منزل تنها نمانید.

   5-ورزش… ورزش… ورزش… دوای هر دردی هست.

   6-ذهنتان را مدیریت کنید، استوپ نکند، فکر بد نکند وهمیشه فعالیت داشته باشد.

   7-

   امان از رفیق ناباب، دوست خوب داشته باشید که شما را در افکار زیبای زندگی فرو ببرد شما را به آسمان بکشد تحریکتان نکند.

   8-

   اگر در خود ارضایی افراطی هستید کم کم ترکش کنید چون هیچ کاری عجله ای ویکباره نمی شود.

   9-

   خوردن ونوشیدن مواد غذایی سرد ومصرف کم اودیه های تند.

   واما حرف آخر:

   دختران وپسران گلم وخانواده های عزیز آزاد بودن، چشم وگوش کسی را پر کردن با بی بندوباری فرق دارد.

   اگر قرار باشه مادر یا پدر خانواده خواهر یا برادر در خانه آنقدر لخت بپوشند، یا فیلمهای مبتذل یا ماهواره وشبکه های واقعا مستحجنش را استفاده کنند که آزادی نام ندارد وچشم بچه ها که پر نمی شود تا سراغ کارهای خلاف اخلاقی نروند.

   این کار دقیقا نتیجه عکس می دهد.

   شما بگویید البته اگر به خارج از کشور چند سفر داشتید یا اطلاعات درستی از اون ور آب دارید، آنجا که این به ظاهر آزادی ها وجود دارد پس چرا هنوز تجاوز در آنها دیده می شود، چرا هنوز رابطه رابطه جنسی آنها از اتاق خواب در خیابانها وپارکها هم کشیده شده است.

   من کاری ندارم که این اتفاقات چقدر در آنجا کم یا زیاد رخ میدهد یا مگر در جامعه خود ما نیست .

   من میگویم این راه چشم وگوش پر کردن نیست. این فقط تحریک کردن است، این سیراب کردن با آب شور است وسیر کردن لقمه لقمه

   که جون طرف بالا بیاید.

   پس بدانید چشم وگوش پر کردن یعنی مادر وپدر در خانه به هم محبت کنند در مقابل چشمان فرزندانشان یکدیگر را ببوسند ولی در حدی که حرمت حفظ شود و تحریک آمیز نباشد مثل بوسیدن از گونه.

   محبت کنید تا بچه ها گوششان پر باشد از جملهI LOVE YOU

   اگر کسی گفت دوستت دارم اونها هم بدونند این علاقه اگر واقعی هم باشد مثل علاقه پدر ومادرشان است نه بیشتر که بهای سنگینی برای این علاقه بپردازند.

   ما در اسلام روایت داریم که مرد وزن در خانه به یکدیگر محبت کنند تا فرزندانشان ببینند و در خارج از خانه بدنبال آن نگردند.

   به جوانانمان بگوییم، که فرزندم اگر یک روز دیدی با دیدن کسی قلبت لرزید، اگر حس کردی دلت برایش تند تند تنگ میشود، اگر برایش گریستی وحتی اگر دلت می خواست از او کامی بگیری، هیچ عیب ندارد، تو عاشق شدی وبهترین هدیه الهی ات را بروز دادی، اما مهم این هست که بتوانی عشقت را مهار کنی.

   به آنها بیاموزیم که اگر خبطی کردی دنیا به آخر نرسیده که راه برگشت نداشته باشی حتما سر اولین دوربرگردان دور بزن همیشه راه برگشتی هست.

   جوانان را آگاه سازید، منع نکنید. اگر نمی توانید آنها را صحیح راهنمایی کنید از مشاور کمک بگیرید آنها را نترسانید و حس گناه را به آنها منتقل نکنید که عواقب بدی دارد.

   موفق باشید وثروتمند.

   م.دریا

   http://www.roham.ws/web/ftopict-4617.html

 2. من با شما موافقم به نظر من خود ارضایی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه من 20 سالمه و خیلی به ندرت خود ارضایی کردم واواخر حدود 6 ماه خود ارضایی نداشتم از یک هفته قبل بیضه درد شدید پیدا کردم به دکتر مراجعه کردم تشخیص ایشان سلامتی بنده بود و گفتند امکانش هست به دلیل پر بودن بیش از حد لوله های منی درد بیضه عارض شده !!! به نظر من خود ارضایی ن تنها مشکلی نداره بلکه مفید هم میتونه باشه اما مثل هر چیزه دیگه افراط نباید بشه والا من هرچی کشیدم از دست این مذهب و فرهنگه !!!

  • به نام خداوند حکیم و اگاه
   عزیزان اگر چیزی برای انسان مضر نباشد خداوند هیچ وقت برای ادمی آن را حرام نمی کند خداوند انسان را افرید و مصلحت او را بهتر از همه می داند و اوست که می داند چه چیز برای انسان مضر هست و چه چیز مفید پس اگر حرام است حکمتی دارد جان برادر و اگر فیلسوفان نمی فهمند تعجبی نیست مانند خیلی از چیزها که نفهمیدند و اگر الان می گویند مضر نیست احتمال بازگشت از نظرشان وجود دارد پس اگر خدا حرام کرده که به انسان و امورش واقف و اگاه است پس ضرر دارد مثل ریش تراشیدن که به مرور زمان ثابت شده مینای دندان از بین می رود و پاعث پوسیدگی دندان می شود پ خداوند حرام کرده خیلی سال پیش از کشف نظریه علمی اش.

  • پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: لعنت خدا وفرشتگان و همه مردم بر استمناگر و لواط كننده گان باد. ميزان الحكمه ج 8 ص 539

   رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند:‌استمنا كننده با دست، ملعون است. ميزان الحكمه ج 9 ص 222

 3. مجتبی کرمانی

  باز خوبه یک ادم منطقی تو این سایت پیدا شد
  علی جان گفتی 6 ماهه استمنا نکردی اگه می خوای استمنا نکنی به جای این شر و ور هایی که تو اینترنت درباره ی ترک استمنا می نویسن به یک دکتر خوب مراجعه کن
  بعدش هم گفتی هر چی می کشی از دست این مذهبه
  ببین اقای عزیز مذهب اون چیزی که اینا می گن نیست

 4. سلام
  فکر میکنم روانشناسهای غربی از امامانی که از طرف خدا مامور به هدایت بشر شده اند در این مورد بهتر و بیشتر می دونن؟ چطور به خودتون اجازه میدین نظرات قطعی دینی رو شایعه بخونید. در حالت عادی هیچ کس خودارضایی نمیکنه مگر خودش بخواد و فشار جامعه اون رو به این سمت ببره.
  فقط آدمهای ترسو و اونهایی که توان مقابله با هواهای نفسانیشون رو ندارن حرفهای شما رو باور میکنن

  • تاييد ميشه!
   آيا اون دكتراي خارجي از خدا بيشتر ميدونن؟؟
   آيا مسلمانان نبايد به حرف هدا اعتقاد و اعتماد داشته باشند؟
   اصلاً حرف اسلام قابل مقايسه با نظرات ديگران نيست، چون يقيناً حرف اسلام صحيح است، چنانچه تا كنون هم علم، حقانيت خيلي از مسائلي را كه قبلاً اسلام گفته است را تاييد كرده است
   ياعلي!

  • مجتبی کرمانی

   من هم با شما موافقم که امامان از دانشمندان غربی بیشتر می فهمند
   لیست گناهان کبیره از دید امام موسی بن جعفر که در ان هیچ اشاره ای به استمنا نشده
   (ایا ما باید حرف فقط عده ای از مراجع دینی را باور کنیم یا حرف امام معصوممان ؟)
   فهرست گناهان کبیره در حدیثی از موسی بن جعفر

   روایت است از موسی بن جعفر که روزی عمرو بن عبید نزد پدرم جعفر صادق آمد و سلام کرد و نشست و این آیه را تلاوت نمود: «کسانی که اجتناب می‌کنند از گناهان کبیره و فراحش…» (سوره شوری – ۳۵) و ساکت شد.

   حضرت فرمود چرا بقیه را نخواندی و ساکت شدی؟ عرض کردم خواستم بفرمایید تا بدانم گناهان کبیره چیست؟ حضرت فرمود:

   1. شرک به خدا: بزرگترین گناه کبیره شرک به خداست و مشرک محروم از بهشت است چنان که می‌فرماید: «هر که برای خدا شریک قائل شود خدا بهشت را بر او حرام گرداند و جایگاهش آتش دوزخ باشد» (سوره مائده _ ۷۶)
   2. نا امیدی از رحمت خدا: بعد از شرک ناامیدی از رحمت خداست و هر که ناامید باشد کافر است چنان که در قرآن می‌فرماید: «نومید مشوید از رحمت خدا همانا مایوس نمی‌شوند از رحمت خدا مگر کافران» (سوره یوسف – ۸۷)
   3. ایمنی از آزمایش: بعد از آن ایمنی از آزمایش و مجازات است و کسی از آزمایش خداوند ایمن نمی‌شود مگر زیان کاران چنان که در قرآن می‌فرماید: «از مکر خدا ایمن نمی‌گردند مگر جماعت زیانکاران» (سوره اعراف – ۹۷) دیگری عاق پدر و مادر شدن است و خداوند عاق را جبار شقی نامیده‌است چنان که در آیه ۳۲ سوره مریم می‌فرماید: «و به نیکویی به مادر توصیه نمود و مرا ستمکار و شقی نگردانید»
   4. قتل مومن: دیگری قتل مومن است بدون حکم شرعی و خداوند جایگاه قاتل را جهنم قرار داده چنان که می‌فرماید: «هر کس مومنی را به عمد بکشد مجازات او آتش جهنم است که در آن همیشه مغرب خواهد بود و خدا بر او خشم و لعن کند و عذابی بسیار شدید برایش مهیا سازد» (سوره نسا – ۹۵)
   5. تهمت: دیگری تهمت و نسبت زنا دادن به کسی است و هر که چنین تهمتی بزند و عده عذاب به او داده شده چنان که می‌فرماید: “کسانی که به افراد با ایمان نسبت زنا داده‌اند در دنیا و آخرت ملعون خواهند بود و به عذاب سخت معذب خواهند شد» (سوره نور – ۲۳)
   6. خوردن مال یتیم: و دیگر خوردن اموال یتیم است که آن هم در آخرت جز عذاب ثمر دیگری ندارد چنان که خداوند می‌فرماید: «آنان که اموال یتیمان را به ستمگری می‌خورند در حقیقت آنها در شکم خود آتش جهنم فرو می‌برند و به زودی در آتش افروخته خواهند افتاد» (سوره نسا – ۱۱)
   7. فرار از جنگ: و دیگر فرار از جنگ است (که به دستور پیغمبر اسلام و یا امام و یا نائب خاص پیغمبر و امام واجب شده باشد) چنان که می‌فرماید: «هر که در روز جنگ فرار کرد همانا به طرف خشم و غضب خدا روی آورده و جایگاهش دوزخ که بدترین منزل است خواهد بود.»
   8. خوردن ربا: و دیگری خوردن ربا است که خداوند در حق ربا خورندگان می‌فرماید: آن کسانی که ربا می‌خورند می‌فرماید: «آن کسانی که ربا می‌خورند مبعوث نمی‌شوند در قیامت از قبرهای خود مگر مانند آن که شیطان ایشان را با مس کردن مخبط کرده»
   9. ساحر و جادوگر: دیگری سحر و جادو کردن و یاد گرفتن و یاد دادن آن است و خدای متعال در مذمت ساحران فرموده: «و محققا می‌دانند که هر که سحر کند، در عالم آخرت هرگز بهره‌ای از بهشت نخواهد یافت».
   10. زنا: دیگری زنا کردن است و خدای تعالی وعده عذاب به زنا کنندگان داده چنان که می‌فرماید: «هر که زنا کند کیفرش را خواهد دید و عذابش در قیامت مضاعف و دو چندان شود و با ذلت و خواری به جهنم جاوید و ملخد گردد» (سوره فرقان – ۶۸)
   11. قسم ناحق: و دیگری قسم نا حق یاد کردن است. یاد کنندگان ناحق در آخرت بهره‌ای از رحمت الهی ندارند چنان که می‌فرماید: «آنان که عهده خدا و سوگند خود را به بهایی اندک بفروشد اینان را در آخرت بهره و نصیبی از رحمت خداوندی نیست».
   12. خیانت: و دیگری خیانت به دین و مملکت و اموال و ناموس مردم نمودن است و خائن را نیز به کیفر اعمالش می‌رسانند چنان که می‌فرماید: «هر کس خیانت کند روز قیامت به کیفر آن خواهد رسید» (سوره آل عمران – ۱۵۵)
   13. ندادن زکات: و دیگری ندادن زکات است و خدای تعالی در حق مانعین زکات فرموده: «روزی که آن طلا و ذخایرشان در آتش جهنم گداخته شود و پیشانی و پشت و پهلویشان را بدتن داغ کنند» (سوره توبه – ۳۵)
   14. شهادت دروغ و کتمانش: و دیگری شهادت دروغ و ناحق دادن است که در آیه ۷۲ سوره فرقان می‌فرماید: «…هر کس به دروغ و ناحق شهادت دهد مومن نیست و مرتکب گناه کبیره شده‌است». و دیگری کتمان شهادت نمودن است در جایی که آبرو و یا جان و یا اموال مومنی در معرض تلف و خطر باشد چنان که خدای متعال می‌فرماید:«شهادت را مخفی نکنید زیرا هر کس شهادت را کتمان کند البته به قلب گناه کار است» (سوره بقره – ۲۸۳)
   15. شراب خواری و ترک نماز: و دیگری شراب خوردن است و خدای تعالی نهی از خوردن شراب و مسکرات دیگر فرموده هم چنان که از بت پرستی نهی نموده‌است و دیگری ترک نماز است و رسول خدا در ذم تارک الصلوة فرمود: «هر کس عمدا نماز را ترک نماید از امان و پناه رسول خدا خارج است».
   16. نقض عهد و قطع رحم: و دیگری نقص عهد و قطع رحم نمودن است و خداوند ناقض عهد و قاطع رحم را لعن نموده به قولش که می‌فرماید: «برای ایشان است لعن خدا و منزلگاه بد نصیب آنهاست» (سوره رعد – ۲۵) پس عمروبن عبید از خدمت آن حضرت خارج شد و سخت به خود می‌پیچید و گریه شدید می‌نمود و می‌گفت هلاک شد آن که به رای خود فتوی می‌دهد و خود را در فضیلت و علم برابر شما می‌داند

   • سلام
    عزیزم کتاب بزرگ گناهان کبیره را که دو جلد است مولف شهید دستغیب شهید محراب هست بگیر و مطالعه کن ما خود نمی توانیم در احادیث اجتهاد کنیم و پاسخ بگیریم احادیث شان نزول دارند همچنین ایات مقدس قران و احنیاج به مجتهد و امام هست که به ما تفسیر ان را بگویند پس این کتاب را بخوان زیرا 70 گناه کبیره ذکر کردند که استمناء یکی از انهاست موفق باشید

  • دوستان ببخشید من یک چند وقتی دسترسی به اینترنت نداشتم و نتونستم بیام
   مثل این که تو این چند وقت برخی خوب گرد و خاک کردند
   به م.ب
   اقای mفکر نکن اگه هر دفعه با یک اسم بیای نمی شناسیمت

  • ترسو تویی بدبخت که هر دفعه با یک اسم می ایی

 5. مجتبی کرمانی

  تاسفانه افرادی که هیچ گونه اطلاعی از مسایل قرانی و دینی ندارند سعی می کنند که استمنا را در نظر مردم یک گناه کبیزه جلوه بدهند همهی استدلال ایها به این ایات از قران است ایات 5و6 سوره ی مومنون خالا این ایات رو با هم مرور می کنیم تا ببینیم که این ایات هیچ اشاره ای به استمنا نکرده:
  سوره ی مومنون
  1.قد افلح المومنون :همانا اهل ایمان به رستگاری رسیدند
  2. الذین فی صلاتهم خاشعون:انان که در نمازهای شان خاشعند
  3.والذین هم عن الغو معرضون:و انان که از لعو و سخن باطل اعراض کنند
  4.والذین هم للزکوه فاعلون:و انانکه زکات مال خود را به فقرا می دهند
  5.والذین هم لفروجهم خافظون:و انان که فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه می دارند
  6.الا ازواجهم او ما ملکت ایمانهم غیر ملومین:مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست
  7.فمن ابنغی ورا ذلک فاولئک هم العادون:و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند

  خوب دقت کردید هیچ کجای این ایات اشاره به استمنا نکرده در ایه ی 5 گفته(و انان که فروج و اندامشان را از عمل خرام نگاه می دارند)گفته از عمل حرام یعنی زنا و همجنس بازی
  نه استمنا چون تا اینجا هیج اشاره ای به حرام بودن استمنا نکرده
  در ایه ی 6 گفته(مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست)در این ایه در واقع مردان را از مباشرت و جماع با غیر از زنان و کنیزانشان منع کرده نه از استمنا
  در ایه بعدی هم گفته (و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند)ِیعنی کسانی که غیر از زنان خود با زنان دیگر جماع کنند از تجاوز کارانند نه استمنا کننده هامتاسفانه افراد با تکیه با همین ایات که هیچ اشاره ای به استمنا نکرده می گویند استمنا حرام است .دوستان عزیز هیچ کجای قران اشاره ای به استمنا نکرده

  • سلام عزیز
   در قران خیلی از چیزها را به صراحت نگفته و نیاز به مجتهد و مرجع تقلید هست که برای تفسیر کنند و ما خود نمی توانیم به انها دست یابیم و اگر این طور نبود برای هر کدام از ما یک سند مرجعیت بود مثل مراجع پس ما اجتهاد نداریم و مانند بچه ای هستیم که نیاز به توضیح بزرگتر دارد تا بفهمد دنیا دست کیست

 6. اقای کرمانی
  یه چیز می خوام بنویسم شاید ربطی به این موضوع نداشته باشه ولی اگه ادعات می شه معمای زیر رو حل کن

  آیا شما در زمره 2 درصد افراد باهوش دنیا هستید؟ پس مسئله زیر را حل کنید تا ببینید در میان افراد باهوش دنیا قرار دارید یا خیر.

  آلبرت انیشتین این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت.به گفته ی وی 98 درصد از مردم جهان نمیتوانند این مسئله را حل کنند.

  هیچگونه کلک و حقه ای در معما وجود ندارد و تنها منطق محض میتواند شما را به جواب برساند.

  در خیابانی 5 خانه در 5 رنگ متفاوت وجود دارد.
  در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت زندگی میکند.
  این 5 صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت مینوشند ، سیگار متفاوت میکشند و حیوان خانگی متفاوت نگهداری میکنند.

  سوال:کدام یک در خانه خود ماهی نگهداری میکند؟

  مرد انگلیسی در خانه قرمز زندگی میکند.
  مرد سوئدی،یک سگ دارد.
  مرد دانمارکی چای می نوشد.
  خانه سبز رنگ در سمت چپ خانه ی سفید قرار دارد.
  صاحب خانه سبز قهوه می نوشد.
  شخصی که سیگار Pall Mall می کشد،پرنده پرورش می دهد.
  صاحب خانه زرد سیگار Dunhill می کشد.
  مردی که در خانه وسطی زندگی میکند،شیر می نوشد.
  مرد نروژی در اولین خانه زندگی میکند.
  مردی که سیگار Blends می کشد،در کنار مردی که گربه نگه میدارد زندگی میکند.
  مردی که اسب نگهداری میکند،کنار مردی که سیگار Dunhill میکشد زندگی میکند.
  مردی که سیگار Blue Master می کشد،آبجو می نوشد.
  مرد آلمانی سیگار Prince می کشد.
  مرد نروژی کنار خانه آبی زندگی می کند.
  مردی که سیگار Blends می کشد،همسایه ای دارد که آب می نوشد.

 7. مجتبی کرمانی

  زرشک ایمان جان اینکه جوابش تابلو است

  جواب مرد المانی است
  خانه ی اول.نروری.اب می نوشد.dunhil می کشد.گربه نگه میدارد.
  خانه ی دوم.دانمارکی.چای می نوشدblends می کشد.اسب نگه می دارد
  خانه ی سوم.انگلیسی.شیر می نوشدpall mallمیکشد.پرنده نگه می دارد
  خانه ی چهارم.المانی .قهوه می نوشد prince می کشد. ماهی نگه می دارد
  خانه ی پنجم.سوئدی.ابجو می نوشد blue master می کشد .سگ نگه می دارد

  • اگه موضوع ترسیدن باشه تو از همه ترسو تری که بی مزاجی خودتو پشت حدیث خدا و پیغمبر قایم کردی.
   به همون خدا اگه تو از دین چیزی سرت بشه که خود ارضایی رو اوردی تو لیست گناهای کبیره!

 8. معما رو حل کردی مجتبی بابا ایول
  در ضمن اقای محترم منظورت از ترسو کیه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. به نام خداوند حکیم
  خداوند بهترین دوست انسان است و بد برای انسان نمی خواهد و به همه چیز اگاه است پس اگر استمناء را جزو گناهان کبیره گذاشته حتما حکمتی داشته که متاسفانه فیلسوفان ما هنوز ان را کشف نکردند مانن خیلی چیزهای دیگر و این امتحانیست که اکثرا مانند دیگر امتحانات از ان سر بلند بیرون نمی ایند وسلام…

  • سلام مطهره جووون ! اول اینکه اینکار کار فیلسوفها نیست و کار دکتر ها است و آنها هم گفته اند میانه روی عادی میباشد . در ضمن دلیل بیاورید لطفا . ما در دوران قرون وسطا که نیستیم یا رهبران دولت ایران نیستیم که با شعار و یا زور مسائل را حل کنیم . آلدلیل و من الایمان !!!!!

  • چرا مطهره جان خیلی چیزا کشف شده وحتی کسانی که مسلمان نیستند از قرآن کمک گرفتند

 10. سلام
  من اسمم علی 24 سالمه
  همه چیزمو پای استمنا ازدست دادم
  واقعا بیخودی از هوش میرم
  دستام میلرزن
  چشام کمسو شده
  کی میگه تاثیر نداره من مجبورم استمنا کنم چون درس میخونم سر کتاب همه فکرم سکس میشه توروخدا بهم بگید چکار کنم
  من روزی یکبار استمنا میکنم کمکم کنید اینم شمارم بهم اس بدید
  راه حل بدید توروخدا خسته شدم
  09137228589
  علی

  • مجتبی کرمانی

   علی جان اگه می خوای استمنا رو ترک کنی به یک پزشک خوب مراجعه کن
   در ضمن لرزش دستت و نمی دونم اون بیماریهای دیگه ای که می گی هیچ ربطی به استمنا نداره اگه بچه مشهدی ادرس پزشک رو بهت بدم

  • علی شما باید به یک بزشک خوب مراجعه کنی اینجوریایی ک میترسی هم نیست….لرزش دست توی خیلی از بیماری های دیگه مثل بارکینسون هست البته میتونه ناشی از فشار عصبی و اضطراب هم باشه….خودت دنبال علت نگرد …ی بیشنهاد برات دارم قبل از اینکه درس بخونی ذهنت رو آزاد کن…تمرین تمرکز کن و سعی کن به لغاتی که میخونی و به نفس هایی که از بینیت خارج و داخل میشن فکر کنی….حتما زیاد خود ارضایی داری…هرچی فکر سکسیه از ذتن باک کن…یکباره نمیشه ….اما کم کم…وقتی به اون لحظه ای که درونش هستی فکر کنی به ذرات مایع و حامد اطرافت فکر کنی به صدای باد گوش بدی کم کم یاد میگیری تمرگز کنی…فیلم جنگ درون رو توصیه میکنم ببینی…تو میتونی اینقدر نترس و نا امید نباش….بدرود

  • علی آقا تو باید این قدر سکس داشته باشی با جنس مخالفت تا حالت بهم بخوره از سکس تا اون گرمای بدنت کم بشه در ضمن وقتی که حمام میری سعی کن که از آب گرم کمتر استفاده کنی و بیشتر از آب سرد استفاده کنی در ضمن از غذاهایی که گرم هستن مثل فلفل آناناس خرما ادویه های مختلف پیاز گوجه خرمالو ……. و خیلی چیزها را نخوری تا این hot بودن تو کم بشه

 11. مجتبی کرمانی لطف کن بیا تفاوت بین افراد همجنس.گرا ، همجنس.باز و ترانس.سکشوال و نظر بده متشکرم .

 12. من که چند ساله این کارو می کنم اصلا هم کاریم نشده به نظر من همه ی این حرفایی که برخی می گن دروغه

  • خیلی حرفا دروغه ولی ارزش فکر کردن رو داره اقا سامان.

   • استمنا از دید دانشگاه اکسفورد ژانویه 17, 2011
    دسته‌بندی شده در: خود ارضایی — چکاوک @ 6:39 ق.ظ.

    مرسل : مجتبی کرمانی

    این مطالب در مورد خود ارضایی از یک کتاب علمی معتبر که تحقیقات آن توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده، بدون دخل و تصرف ارائه می شود:
    *تا سن 15 سالگی، تمامی پسران دست کم یک بار اُنانیسم (خودارضایی) را تجربه کرده اند. این میزان در جنس مونث کمتر از پسران است، اگر چه این جنسیت امروزه بیش از گذشته به این عمل می پردازد. به زبان دیگر امروزه 80-70 درصد دختران به این عمل می پردازند.
    امروزه مردم چندان اعتقادی به مخرب بودن این عمل (اُنانیسم) نداشته و باورهای پیشین در این ارتباط منسوخ شده است. تنها ایراد وارده بر این عمل این است که هنوز بخشی از مردم در این ارتباط احساس گناه کرده و بر این باورند که از طرف والدینشان تنبیه می شوند. بهرحال، اُنانیسم یکی از راههای شایع فرو نشاندن امیال سرکش جنسی است و تمامی مردان به این عمل می پردازند و یا اینکه دست کم یک بار آن را تجربه کرده اند. امروزه نه تنها کاستیهایی را مترتب بر این عمل نمی دانند، بلکه بر این باورند که این عمل سبب تسهیل کارکردهای طبیعی میل جنسی می شود.
    در ذیل، باورها و حقایق مربوط به این عمل از نظر خوانندگان محترم گذرانده می شود.
    باور: اُنانیسم از نشانه های بارز تزلزل و نارسایی اخلاقی فرد بوده و این امر آشکارا نشان می دهد که فرد، انسان بی ثبات و سست عنصری است.
    واقعیت: عمل اُنانیسم در تمامی جوامع انسانی شایع بوده و تقریبا صددرصد جنس مذکر به این عمل می پردازد. این میزان در جنس مونث 80-70 درصد است.
    —–
    باور: عمل استمنا آشکارا رفتاری انحرافی می باشد.
    واقعیت: اُنانیسم در دوره بلوغ رفتاری طبیعی بوده و این رفتار در بزرگسالی نیز تداوم می یابد، اما شیوع آن در سنین بلوغ بیشتر است.
    —–
    باور: اُنانیسم برای سلامت جسمانی و روانی فرد مخرب بوده و نشانه اختلالات جنسی فرد است.
    واقعیت: اُنانیسم در رابطه با کارایی خیالپردازیهای جنسی نقش غیرقابل انکاری دارد و توسط آن فرد به مهارتهای جنسی بیشتری دست یافته و لذا به ندرت گرفتار اختلالات جنسی می شود.
    —–
    باور: پردازندگان به این عمل در نهایت گرفتار اختلالات جنسی شده و مواجه با ناکامیهای جنسی می شوند، زیرا اُنانیسم (خودارضایی) نمی تواند لذات عاطفی را نصیب شخص کند.
    واقعیت: لذت حاصل از عمل اُنانیسم به هیچ وجه کمتر از مقاربت واقعی نیست و فقط شکل و ماهیت این لذات با یکدیگر تفاوت دارد.
    —–
    باور: تجارب بی رویه اُنانیسمی در نهایت منجر به ضعف جسمانی، فقدان قدرت تمرکز و فروپاشی روانی فرد می شود.
    واقعیت: تاکنون هیچ تحقیقی بازدارندگی اُنانیسمی را ثابت نکرده است. به زبان دیگر، اُنانیسم هیچ نوع آسیبی را متوجه شخص نمی کند. تنها ضایعه خودارضایی احساس گناه است.
    —–
    باور: اُنانیسم بی رویه و افسار گسیخته سبب التهاب پروستات می شود، چون فرد مثل تجربه واقعی محتویات تحریکی خود را تخلیه نمی کند.
    واقعیت: شواهد موجود در این مورد مبهم است، اگر چه برخی از پزشکان ادعاهایی را تایید می کنند.
    —–
    با اینکه بی ضرر بودن عمل اُنانیسم ثابت شده است، با این وجود، باز هم بسیاری از مردم در این خصوص متوسل به ریاکاری و پنهانکاری شده و آشکارا دروغ می گویند. این مورد بسادگی ثابت می کند که چگونه عملی خلاصی بخش توسط جامعه تقبیح و تخطئه می شود.*

 13. مجتبی کرمانی

  خانم پرستو
  اولا که در هیچ کجای قران اشاره ای به استمنا نشده
  دوما در لیست گناهان کبیره از دید امام موسی بن جعفر استمنا اورده نشده
  سوما در رساله ی بسیاری از مراجع هم چون ایت الله خمینی اشاره ای به حرام بودن استمنا نشده فقط گفته که روزه رو باطل می کنه مثل خوردن و اشامیدن
  چهارما خودارضایی که استمنا هم جزو ان است در نظر اکثریت روانشناسان کاملا طبیعی است

  • افراط در استمناء بنظر خودتون طبیعیه؟اگه ما اینجور فکر مینید حرفی برای گفتن به شما ندارم….
   استمناء طبیعیه و هر کسی حداقل یکبار به اون مبتلاست اما این با افراط در خودارضایی یکیه؟

 14. مجتبی کرمانی

  در جواب اون خانم
  پاسخ یک روانپزشک به شکایت یک نوجوان از عدم توانائی در ترک عادت خود ارضائی
  ش از 90% پسرها و 80% دخترها در دوران نوجواني مطابق آمارهاي غربي( در مملكت ما كه جاي خود دارد) به اينكار مبادرت مي ورزند. اين پديده برخاسته از يك انرژي طبيعي و خداداد و نيازي است كه پروردگار در وجود انسان به وديعه گذاشته است. درست مانند نياز به غذاخوردن يا آب خوردن. اگر شما مدتي به دور از غذا در اتاقي زنداني باشي و گرسنگي فشار وارد كند و ناگهان در گوشه اتاق تكه نان كپك زده ايي بيابي, طبيعيه كه به سراغ آن مي روي و آنرا مي خوري اما هيچ انسان عاقلي نان كپك زده را با چلوكباب عوض نمي كند! اين درست است كه در مذهب ما اين امر يك امر مضموم است( اگر مراجع اعتقاد مذهبي قوي داشته باشد اين توضيح را اضافه مي كنيم) اما مگر غيبت كردن و دروغ گفتن هم چنين نيستند و مگر ما روزي چندين و چند بار به اين گناهان اقدام نمي كنيم ولي به اندازه اين عمل در قبال آنها دچار عذاب وجدان نمي شويم. خداوند رئوف تر و مهربانتر از اين حرفهاست و مطالبي كه در مورد مضرات اين عمل از نظر جسمي بيان مي شود هيچيك پايه و اساس علمي ندارد. عوارض اين كار بيشتر به جنبه روحي و رواني و احساسي كه به فرد از خودش پس از اين كار دست مي دهد مربوط مي شود . وعدم توانائی یعضی افراد در ترک این رفتار, دليلي بر ضعف اراده و سستي ايمان و شخصيت متزلزل نيست

 15. – تاثیرات روحی بسیار زیاد مثل:(. . .در کلاس اول دبیرستان از بهترین ها بودم اما پس از شروع به استمناء چند تا از درس های اساسی همان سال را تجدید شدم،. . .در منزل بسیارپرخواشگر بودم و بیشتر وقتم را تنها در اتاقم می گذراندم{صحبت های جوانی 17 ساله}

  1. اولین، بدترین، خطرناک ترین و مضر ترین: اعتیاد به استمناء

  3. تندخویی (مخصوصا در با خانواده)

  4. انزوا (از خانواده و در مراحل بعدی از دوستان)

  5. عدم تمرکز (به مرور در تمامی کار ها)

  7. احساس بی ارادگی(از این که نمی تواند این عمل را کنار بگذارد)

  8. احساس گناه(این هم که روشنه)

  10. احساس تفاوت با دیگران(در واقع احساس حقارت و بدبختی نسبت به دیگران)

  11. افسردگی (لذت نبردن از زندگی)

  12. افت تحصیلی (با وجود موارد بالا جایی برای تحصیل نمی ماند)

  13. لذت نبردن از دوستی ها (با خانواده،بستگان و دوستان و دست آخر قظع رابطه)

  14. انحراف فکری و عملی(و به انحراف کشیدن دیگران به هر صورتی)

  15. سوء استفاده جنسی از کودکان(پس از حصول موارد بالا)

  16. اضطراب(دلهره و دلواپسی های زیاد و شدید)

  و . . .

  2- تاثیرات جسمی مثل:(. . .پس از لحظاتی نوشتن آن قدر دستم خسته می شود و دچار لرزش می شود که به اجبار لحظاتی قلم بر زمین گذاشته و صبر می کنم تا به حالت اول بر گردد {نامه ای از یک جوان }

  1. سر درد های میگرنی

  2. لاغر شدن(. . .هنوز شش ماه نگذشته بود که لاغری ناگهانه و سریعم جلب توجه فراوانی در خانواده کرده بود{نامه ی جوانی 17ساله})

  3. ضعیف شدن چشم

  4. ناتوانی و تضعیف قوای بدنی(. . . با این که ورزش کار هستم اما مرتب زانو هایم سست می شود{پسری 17 ساله})

  5. مشکلات جنسی

  6. پوکی استخان امری بعید نمی باشد

  7. از بین رفتن سلول های خاکستری مغز

  8. تاثیر مستقیم بر غدد هیپوتالاموس مغز که آسیب جدی به همراه دارد

  9. گودی و سیاهی زیر چشم به همراه دانه هایی ریز(به علت کم شدن آهن بدن، که در افراد مبتلا بسیار مشاهده شده)

  10. نازک شدن و به مرور ریزش موی سر(که مراحلی داره، اگه خواستی بگو بت بگم)

  11. درد کمر

  12. خستگی و کوفتگی

  13. عدم کنترل منی(در چند منبع دیدم که اعتیاد استمناء موجب بیرون ریختن بی دلیل و ناگهانی منی می شود)

  و …

  افراد خودارضا میل به گوشه گیری و پرداختن به خیال های دور و دراز دست نیافتنی دارند و از در جمع بودن چندان لذتی نمی برند و جوششی با دیگران ندارند درنتیجه شخصیت اجتماعی و انسانی آنها دچار تزازل شده و بهبود دادن به آن کار بسیار دشواری میشود.(البته هر راهی میان بر هم داره که توی قسمت خودش بهت می گم)

  3- تاثیر آن درارتباط با همسر

  1. لذت نبردن از زندگی مشترک

  2. ناسازگاری خانواده

  3. سرد بودن کانون خانواده

  4. ناتوانی در مقبل مشکلات و سختی ها به خصوص بهد از ازدواج

  5. احساس طرد شدن

  7. عدم توانایی در ارضای همسر

  8. بی میلی به همسر

  9. طلاق

  و . . .

  • احمد جون اگر درسهایت را نخوندی و تجدید شدی چرا گردن استمنا میگذاری . بابا بگو بچه درس خوانی نیستم و بقیه رو بحال خودشون بگذار.
   در ضمن این طومار بدون دلیل را خیلی از آدمهای دور از علم بارها زدند . بی زحمت برای هر یک دلیل بیار . نکنه مارو خر گیر آوردی !

   • استمنا همین عوارضو داره ………..
    اگه از کسی که اعتیاد داره به اون بپرسید میفهمید.
    چرا عملی رو که شان انسان اشرف المخلوقین رو به حد صفر میرسونه رو میخواین طبیعی جلوه بدید ؟؟؟؟!!!!!!!!
    از اهل علم بعیده !!!!!!!

  • خوشبختانه اقای کرمانی پستهای خوبی رو در مورد استمنا در مسیحیت گذاشته اند
   من نمیدونیم استمنا در اسلام چه حکمی داره ولی در نظر کلیسای پروتستان استمنا بدون افکار ناپاک گناه نیست

  • متاسفانه برخی از افراد جملاتی را از جانب ما بیان می کنند که هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و صرفا توهمات عده ای است
   استمنا در صورت میانه روی هیچ عارضه ای ندارد

 16. با سلام
  خدمت آقای مجتبی کرمانی باید عرض کنم که به نظر من حرف های شما بویی از حقیقت نبرده
  شما یا میخواید شبهه بی جا ایجاد کنین و مردمو نسبت به دین و روحانیون بد کنین یا ……………..
  لطفن مطالعه کنید……….. بیشتر و بیشتر
  من یه زمانی مسیحی بودم . بعد سنی شدم و بعد از اون هم شکر خدا شیعه شدم.
  حرفای شما تکراریه …………..
  لطفن مطالعه کنید…………. بیشتر و بیشتر

  یا علی

 17. من با مجتبی کرمانی موافقم به نظر من تمام حرفای اون راست و حقیقت داره

 18. احمد آقا این حرفا چیه زدی، این حرفارو از کدوم سایت در آوردی copy کردی اینجا ، من با تمام حرفات مخالفم چون شهوت داشتن خودش یه نعمت هست که بعضی ها توی سکس و شهوت خیلی hot هستن این دلیل نمی شه که این حرفارو بزنی تو تا الان توی دادگاه های خانواده رفتی ببینی که درصد بیشتری از طلاق ها به خاطر مسائل سکسی و عدم توانایی طرفین در ارضای خواسته های هم هست ، درضمن این بهتره که طرفت خود ارضایی بکنه یا اینکه بره با کسی دیگه ای سکس کنه نمی دونم توی این قضیه غیرتت چی رو قبول می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 19. علی آقا تو باید این قدر سکس داشته باشی با جنس مخالفت تا حالت بهم بخوره از سکس تا اون گرمای بدنت کم بشه در ضمن وقتی که حمام میری سعی کن که از آب گرم کمتر استفاده کنی و بیشتر از آب سرد استفاده کنی در ضمن از غذاهایی که گرم هستن مثل فلفل آناناس خرما ادویه های مختلف پیاز گوجه خرمالو ……. و خیلی چیزها را نخوری تا این hot بودن تو کم بشه

  • به گفته ناشناس با آب گرم دوش نگیر … فلفل آناناس خرما ادویه های مختلف پیاز گوجه خرمالو نخور … این چه ک و س و شعرهایی که میگی اصلا بگو برو خودکشی کن دیگه ! بهتر تو یه شومن و یا جوکیست بشی . استعداد خوبی داری !

 20. استمناء گناه کبیرس.اصلا بحث دین بی خیال خود ارضایی هزار تا ضرر داره مثلا:کوجک شدن بیضه ها-سستی بدن-نداشتن تمرکز-کمر درد-درد در ناحیه بیضه ها-درد در مفاصل-گودی کمر-گودی زیر چشم-زود عصبانی شدن و…
  من خودم استمناء میکنم و همه ی این عوارضو دارم و همه ی کسانی که استمناء می کنند هم این عوارضو دارن.می خواهید برید بپرسید.
  پس لطفا کس شعر نگید

 21. منم ده سال استمنا کردم هیچیم نشد

 22. ما هم که 12 ساله میزنیم هیچیمون هم نشده

  • اگر استمنا این قدر مضر است و هم چنین از نظر دینی حرام و با تو جه به اینکه این عمل در صدر اسلام هم رواج داشته چرا در هییچ کجای قران اشاره ای به استمنا نشده؟(متاسفانه افرادی که هیچ گونه اطلاعی از مسایل قرانی و دینی ندارند سعی می کنند که استمنا را در نظر مردم یک گناه کبیزه جلوه بدهند همه ی استدلال ایها به این ایات از قران است ایات 5و6 سوره ی مومنون خالا این ایات رو با هم مرور می کنیم تا ببینیم که این ایات هیچ اشاره ای به استمنا نکرده:
   سوره ی مومنون
   1.قد افلح المومنون :همانا اهل ایمان به رستگاری رسیدند
   2. الذین فی صلاتهم خاشعون:انان که در نمازهای شان خاشعند
   3.والذین هم عن الغو معرضون:و انان که از لعو و سخن باطل اعراض کنند
   4.والذین هم للزکوه فاعلون:و انانکه زکات مال خود را به فقرا می دهند
   5.والذین هم لفروجهم خافظون:و انان که فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه می دارند
   6.الا ازواجهم او ما ملکت ایمانهم غیر ملومین:مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست
   7.فمن ابنغی ورا ذلک فاولئک هم العادون:و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند

   خوب دقت کردید هیچ کجای این ایات اشاره به استمنا نکرده در ایه ی 5 گفته(و انان که فروج و اندامشان را از عمل خرام نگاه می دارند)گفته از عمل حرام یعنی زنا و همجنس بازی
   نه استمنا چون تا اینجا هیج اشاره ای به حرام بودن استمنا نکرده
   در ایه ی 6 گفته(مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست)در این ایه در واقع مردان را از مباشرت و جماع با غیر از زنان و کنیزانشان منع کرده نه از استمنا
   در ایه بعدی هم گفته (و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند)ِیعنی کسانی که غیر از زنان خود با زنان دیگر جماع کنند از تجاوز کارانند نه استمنا کننده هامتاسفانه افراد با تکیه با همین ایات که هیچ اشاره ای به استمنا نکرده می گویند استمنا حرام است .دوستان عزیز هیچ کجای قران اشاره ای به استمنا نکرده)
   ———————————————————————————————————–
   8.چرا در نظر ایت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی استمنا از گناهان کبیره نیست(در نظر ایت الله خمینی 41 گناه از گناهان کبیره هستنند که در بین هیچ یک از این گناهان اشاره ای به استمنا نشده حال این گناهان را مرور می کنیم
   گناهان کبیره از دیدگاه امام خمینی(ره)

   ۱.نا امیدی از رحمت خداوند

   ۲.ایمن شدن از مکر خدا

   ۳.دروغ بستن به خدا یا رسول خدا و اوصیای رسول

   ۴.کشتن نا به جا

   ۵.عقوق پدر و مادر

   ۶.خوردن مال یتیم از روی ظلم

   ۷.نسبت زنا به زن پاک دامن

   ۸.فرار از جبهه جنگ با دشمن

   ۹.قطع رحم

   ۱۰.سحر و جادو

   ۱۱.زنا

   ۱۲.لواط

   ۱۳.دزدی

   ۱۴.سوگند دروغ

   ۱۵.کتمان گناهی

   ۱۶.گواهی به دروغ

   ۱۷.پیمان شکنی

   ۱۸.رفتار بر خلاف وصیت

   ۱۹.شراب خواری

   ۲۰.ربا خواری

   ۲۱.خوردن مال حرام

   ۲۲.قمار بازی

   ۲۳.خوردن گوشت مردار و خون

   ۲۴.خوردن گوشت خوک

   ۲۵.خوردن گوشت حیوانی که مطابق شرع ذبح نشده است

   ۲۶.کم فروشی

   ۲۷.انسان به جایی برود که دینش را از دست دهد

   ۲۸.کمک به ستمگر

   ۲۹.تکیه بر ظالم

   ۳۰.نگهداری حقوق دیگران بدون عذر

   ۳۱.دروغ گویی

   ۳۲.تکبر

   ۳۳.اسراف و تبذیر

   ۳۴.خیانت

   ۳۵.غیبت

   ۳۶.سخن چینی

   ۳۷.سرگرمی به امور لحو

   ۳۸.سیک شمردن فریضه حج

   ۳۹.ترک نماز

   ۴۰.ندادن زکات

   ۴۱.اسرار بر گناهان صغی)
   ———————————————————————————————————
   9.ایا این که استمنا از گناهان کبیره است بدعتی نیست که برخی از مراجع نظیر ایت الله مکارم شیرازی وارد دین کرده اند(همانند بدعت بسیار بزرگی که عمر وارد دین کرد او در اواسط دوران خلافتش، با بيان جمله «دو متعه، متعه حج و متعه نسا كه در زمان پيامبر وجود داشت را اينجانب حرام اعلام مى كنم بدعتی بزرگ را وارد دین کرد)
   10.برای اینکه ببینیم حدیثی معتبر است یا نه باید ان را با قران مطابقت داد و با توجه به این که در قران اشاره ای به حرام بودن استمنا نشده ایا این سوال پیش نمی اید که ایا تمام ان احادیثی که درباره ی استمنا از قول پیامبر و امامان می گویند ساخته ی دست افراد بدعت گذار نیست که برای تحمیل حرفهایشان این احادیث را ساخته اند؟
   حال فرض بر ان بگیریم که این احادیث درست است حال این سوال است که چرا در تمام احادیثی که در مورد استمنا عنوان شده هیچ اشاره ای به ان نشده که استمنا باعث بروز 60درصد بیماریهای شناخته شده ی جهان می شود و فقط بر این تاکید شده که استمنا حرام است؟ (و به نظر من تنها دلیل ائمه در حرام اعلام کردن استمنا تشویق جوانان به ازدواج بوده است و این در حال است که در مورد حرمت شرب خمر پیامبر به طور کامل بیماریهای جسمی ناشی از شرب خمر بیان میکند)

 23. خوش به حالتون که هیچیتون نشده ادامه بدین تا مثل من بشین.هرکی میگه عوارض نداره خودشو به خواب زده.چطور نداره؟پس چطور من دارم عوارضش رو احساس میکنم؟البته من نمیدونستم گناهه ولی یک ساله خودم رو کنترل کردم ودیگه برام اتفاق نیفتاده.گناهان کبیره اقای دستغیب رو بخونید حدیث با ذکرسند هست. توی قران هم خداوند درباره اسرافکاران صحبت کرده وکسانی که به غیر از همسران خود راهی دیگر برای ارضاءجنسی پیدا میکنند.خداوند درقران درباره کسانیکه درباره خودشان اسراف میکنند صحبت کرده .گشتن زیاد لازم نداره . من شماره ایه رونمیدونم ولی این ایات رو دیدم.اگه چیز خوبی بود خدا منعش نمیکرد اونکه از خوشی ما ناخوش نمیشه بخواد جلوی به اصطلاح حال کردن ما بدبختارو بگیره.ضمنا شما اقایون که ازدواج نمیکنید با وجود اینهمه دختر مجرد وداشتن حق انتخاب با خودتون به قول خودتون حال میکنید منتظر عواقب کارتون باشید!امیدوارم پزشکان ما بجای گوش دادن به شروورای اکسفورد وکوفت وزهر مار خودشون تحقیق کنن نه حرفای دیگران رو به خورد ملت بدن.ضمنا عرضم به حضورتون متاسفانه علایم ظاهری وابرو ریزی هم داره که من تازه فهمیدم.اومدم تواین سایت علایم رو بشناسم با اقایون مرجع تقلید وعقاید شیکشون روبروشدم.اقایون علما بدونن که در علم روانشناسی این مساله انحراف جنسی محسوب میشه وباید کاملا کنترل بشه.شماهم بهتره به جای فتوا دادن ازدواجتون رو به تاخیر نندازید هرچند که این مساله توی روابط بعداز ازدواج هم تاثیر منفی داره.

 24. ما که اصراف نمیکنیم آبجی تا جزء اسرافکاران باشیم . گاهی که فشار اومد اینکارو میکنیم دوزاریت افتاد . خوب ما چیکار کنیم که تو خواستگار پیدا نکردی و تا بحالش زدی ! منم میگم به شکل طبیعی خوبه با یکی خوبه با دوتا خوبتره با سه نفر تا خوبترینه و با چهار تا … در ضمن اگه کنترل دکترها اگه دست بود گویا همشونو میخواستی ملا کنی ! دم دکترها مخصوصا این آقا دکی سردار گرم . میبینید از هیچ طرف طرفداری نکرده اما حرف مفت رو هم نمیخره !
  آبجی مارال باز دمت گرمه خوب مارو ارشاد کردی ! فقط اگه باز خود ارضایی رو شروع کردی زیاده روی نکن . کم بکن همیشه بکن ! و اصراف نکن عزیزم .

 25. مش قلوم خیلی خیلی بی ادب هستی تو اصلا شخصیت نداری که بیای اینجا نظر بدی
  اگر نمی دونستی برو بپرس که غذاهای که گرم هستن خیلی شهوت برانگیز هستن نسبت به غذاهای دیگه

 26. با اجازه ی اقا مجتبی من اون پستشو کپی پست کردم

 27. اقا جالب بود پس الان ما جق بزنیم یا نه کی مسعوله !!
  شوخی بود ولی بین کل این حرف ها که خوندم این دستم امد که اقا
  سعی کنیم کمتر کنیمش یعنی کم کم این کار رو ترک کنیم من خودم
  5 سال این کارو میکنم حالا هم دارم کم میکنم ورزش میکنم
  میدونم سخته ولی باید ترک کرد ما میتونیم چون کاره جالبی نیست
  خدا خوشش نمیاد اگه خوب بود میگفت این کارو کن
  ولی اگه بعضی ها هم فک میکنن دیگه گناه نداره و شروع کردن پس انغدر بزن تا پاره شی

  در کل من که 5 سال زدم چی گیرم امد !! هیچی

  با خودم گفتم حالا ترک میکنم بیبینم چی گیرم میاد فک میکنم این گزینه بهتره
  یعنی چطوری بگم
  ولی خب این هم بگم که کار یک روز نیست که بگی خب این سری که زدم ولی دیگه نمیکنم ولی پس فردا باز ارییییییییییی !!!!
  نه اقا باید کم کم این کارو کرد فکر های چرت وووووو
  سعی کنیم هفته ای 1 باز دوهفته 1 بار سه هفته 1 بار وووو
  من خودم دارم اینطوری ترک میکنم و موفقم دلیل این که بعضی ها هم میگن سکس کن مخالفم خودم شروع کردم خودم هم تمومش میکنم همین
  موفق باشید در کل بحث خوب و جالبی بود بهتره بردیم داداش
  این هم بگم نماز هم بخونین چون واقعن کمک میکنه

 28. تو که دفعه ی پسش گفتی 12سال استمنا می کردی دروغگوی ریا کار

 29. اقای دود کنده!داداشم اولا مودب باش دوما من نمیدونستم گناه کبیرست چون این یه بیماری بوده که ازبچگی شروع شده سوما من اگه میخواستم به پسرای بی ادب وفاسدی مثل تو شوهر کنم تاحالا صبر نمیکردم شما بنده رو موعظه بفرمایید!متاسفانه ادمهایی مثل شما زیادن واین مساله ازدواج کردن برای دخترارو سخت میکنه.
  من یه ساله ازاون شبی که فهمیدم این کار گناه کبیره هست طرفش نرفتم البته خدا کمک کرده.چون واقعا ازش خواستم اگه تو هم عرضه منو داشتی اینقدر راحت وباافتخار ازاین کثافت کاری حرف نمیزدی.این کار اسراف درباره بدن محسوب میشه کم وزیاد نداره.منم مثل شما البته چون دخترم به مراتب کمتر ازشما هر موقع که بهم استرس وارد میشد این کارو میکردم .ولی هیچ چیز این حماقت رو توجیه نمیکنه.من حماقت کردم باید زودتر ازدواج میکردم .من هنوز درباره پزشکها وروانشناسایی که توی مملکت ما با رواج این قضیه هنوز دربارش سکوت کردن وبه بچه های مردم وپدر مادرا اطلاعات نمیدن که چطوری خودشونو نابود نکنن همون نظر رو دارم.
  راستی پسر راستگویی هستی اقای دکتر واقعا به حرفای مفت ادمای چاله میدونی گوش نمیدن.
  راستی داداشم من اونقدر هنوز برام انسانیت مونده که میخوام با مشاورم صحبت کنم ببینم اگه به این اقایی که خواستگارمه جواب بدم بعداز ازدواج بامن بدبخت میشه یانه؟توچی چقدر مردونگی داری اگه بهت بگن طرفت بیچاره میشه نری خواستگاریش؟البته بااین دلخجستگی که تو داری هر چی هم بگن کار خودتو میکنی.

  دوستای من!دختراوپسرایی که این کارو میکنید .من میگم تورو خدابذارید کنار به خدا گذشته از گناهش که به خودتون وخداتون مربوطه مریض میشین قیا فتون شکسته میشه توانتون کم میشه .بعد از ازدواج کم میارین کنار گذاشتنش زیاد سخت نیست .از ترک مواد مخدر که سخت تر نیست .از خدا کمک بخواین حتماکمکتون میکنه.حرف منو به عنوان خواهرتون بپذیرید .این چیزایی که میگم مشاورم بهم گفته وواقعا موثره.
  برای تحریک کمتر:1.ورزش کنید .ورزشهایی که شما رو خسته کنه مثل شنا 2.تاخوابتون نگرفته به رختخواب نرید 3 .غذایی که بیش از یه بار گرم شده ومونده نخورید 4.فست فود کمتربخورید 5.غذاهای محرک مثل پیاز وسیر وفلفل نخورید 6.موز وخرماوغذاهای خیلی گرم محرکند.7.ازلبنیات خیلی استفاده کنید 7. از کاهو استفاده کنید .8.باشکم پر ازغذا نخوابید 9.روی شکم نخوابید 10.لباس خیلی تنگ یا خیلی گشاد نپوشید 11.لباسهای خیلی نرم ویا خیلی زبر محرک هستند.12.دوش اب سرد باعث میشه کمتر تحریک بشید.13.اجتناب از دیدن صحنه های محرک که بسیار تاثیر گذاره.خیلی درصد تاثیر گذاری بالایی داره 14.از بیکاری وفراغت دوری کنید 15.به محض هجوم افکار محرک موقعیت مکانی تون رو عوض کنید ویا مثلا بلند شید وقدم بزنید .وفکرتون رو به یه سمت دیگه منحرف کنید.16.یاداوری خاطرات وتصویر سازی از صحنه های محرک به این مساله دامن میزنه
  واز همه مهمتر تاجایی که صلاح میدونید درازدواج سخت گیری نکنید واگه شرایط اولیه رو دارید برای ازدواج اقدام کنید.
  منو ببخشید که طولانی شد من قصد موعظه وتوصیه نداشتم.این کاری بود که از من برمیومد. برای همتون ارزوی سلامتی وموفقیت رو دارم.انشاا…خدا گناهان همه مارو میبخشه وکمکمون میکنه توی ترک عادتهای زشتمون بااراده باشیم.

 30. تا حالا چیزی به نام زنای ذهنی شنیدید استمناء همون زنای ذهنیه ، به زمانیکه اینکار را انجام میدی فکر کنید چی تو ذهنت میاد شاید صحنه های فیلم ها یا عکس های مبتذل یا …  

  • جه حرفهای قراضه و عتیقه ای میزنی .
   رنای ذهنی !!!!
   این اصطلاح رو از کدوم موزه پیدا کردی !
   عاشق فیلمهای مبتذلم .
   دیونتم روونی!

 31. مجتبی کرمانی

  گر استمنا این قدر مضر است و هم چنین از نظر دینی حرام و با تو جه به اینکه این عمل در صدر اسلام هم رواج داشته چرا در هییچ کجای قران اشاره ای به استمنا نشده؟(متاسفانه افرادی که هیچ گونه اطلاعی از مسایل قرانی و دینی ندارند سعی می کنند که استمنا را در نظر مردم یک گناه کبیزه جلوه بدهند همه ی استدلال ایها به این ایات از قران است ایات 5و6 سوره ی مومنون خالا این ایات رو با هم مرور می کنیم تا ببینیم که این ایات هیچ اشاره ای به استمنا نکرده:
  سوره ی مومنون
  1.قد افلح المومنون :همانا اهل ایمان به رستگاری رسیدند
  2. الذین فی صلاتهم خاشعون:انان که در نمازهای شان خاشعند
  3.والذین هم عن الغو معرضون:و انان که از لعو و سخن باطل اعراض کنند
  4.والذین هم للزکوه فاعلون:و انانکه زکات مال خود را به فقرا می دهند
  5.والذین هم لفروجهم خافظون:و انان که فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه می دارند
  6.الا ازواجهم او ما ملکت ایمانهم غیر ملومین:مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست
  7.فمن ابنغی ورا ذلک فاولئک هم العادون:و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند

  خوب دقت کردید هیچ کجای این ایات اشاره به استمنا نکرده در ایه ی 5 گفته(و انان که فروج و اندامشان را از عمل خرام نگاه می دارند)گفته از عمل حرام یعنی زنا و همجنس بازی
  نه استمنا چون تا اینجا هیج اشاره ای به حرام بودن استمنا نکرده
  در ایه ی 6 گفته(مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست)در این ایه در واقع مردان را از مباشرت و جماع با غیر از زنان و کنیزانشان منع کرده نه از استمنا
  در ایه بعدی هم گفته (و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند)ِیعنی کسانی که غیر از زنان خود با زنان دیگر جماع کنند از تجاوز کارانند نه استمنا کننده هامتاسفانه افراد با تکیه با همین ایات که هیچ اشاره ای به استمنا نکرده می گویند استمنا حرام است .دوستان عزیز هیچ کجای قران اشاره ای به استمنا نکرده)
  ———————————————————————————————————–
  8.چرا در نظر ایت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی استمنا از گناهان کبیره نیست(در نظر ایت الله خمینی 41 گناه از گناهان کبیره هستنند که در بین هیچ یک از این گناهان اشاره ای به استمنا نشده حال این گناهان را مرور می کنیم
  گناهان کبیره از دیدگاه امام خمینی(ره)

  ۱.نا امیدی از رحمت خداوند

  ۲.ایمن شدن از مکر خدا

  ۳.دروغ بستن به خدا یا رسول خدا و اوصیای رسول

  ۴.کشتن نا به جا

  ۵.عقوق پدر و مادر

  ۶.خوردن مال یتیم از روی ظلم

  ۷.نسبت زنا به زن پاک دامن

  ۸.فرار از جبهه جنگ با دشمن

  ۹.قطع رحم

  ۱۰.سحر و جادو

  ۱۱.زنا

  ۱۲.لواط

  ۱۳.دزدی

  ۱۴.سوگند دروغ

  ۱۵.کتمان گناهی

  ۱۶.گواهی به دروغ

  ۱۷.پیمان شکنی

  ۱۸.رفتار بر خلاف وصیت

  ۱۹.شراب خواری

  ۲۰.ربا خواری

  ۲۱.خوردن مال حرام

  ۲۲.قمار بازی

  ۲۳.خوردن گوشت مردار و خون

  ۲۴.خوردن گوشت خوک

  ۲۵.خوردن گوشت حیوانی که مطابق شرع ذبح نشده است

  ۲۶.کم فروشی

  ۲۷.انسان به جایی برود که دینش را از دست دهد

  ۲۸.کمک به ستمگر

  ۲۹.تکیه بر ظالم

  ۳۰.نگهداری حقوق دیگران بدون عذر

  ۳۱.دروغ گویی

  ۳۲.تکبر

  ۳۳.اسراف و تبذیر

  ۳۴.خیانت

  ۳۵.غیبت

  ۳۶.سخن چینی

  ۳۷.سرگرمی به امور لحو

  ۳۸.سیک شمردن فریضه حج

  ۳۹.ترک نماز

  ۴۰.ندادن زکات

  ۴۱.اسرار بر گناهان صغی)
  ———————————————————————————————————
  9.ایا این که استمنا از گناهان کبیره است بدعتی نیست که برخی از مراجع نظیر ایت الله مکارم شیرازی وارد دین کرده اند(همانند بدعت بسیار بزرگی که عمر وارد دین کرد او در اواسط دوران خلافتش، با بيان جمله «دو متعه، متعه حج و متعه نسا كه در زمان پيامبر وجود داشت را اينجانب حرام اعلام مى كنم بدعتی بزرگ را وارد دین کرد)
  10.برای اینکه ببینیم حدیثی معتبر است یا نه باید ان را با قران مطابقت داد و با توجه به این که در قران اشاره ای به حرام بودن استمنا نشده ایا این سوال پیش نمی اید که ایا تمام ان احادیثی که درباره ی استمنا از قول پیامبر و امامان می گویند ساخته ی دست افراد بدعت گذار نیست که برای تحمیل حرفهایشان این احادیث را ساخته اند؟
  حال فرض بر ان بگیریم که این احادیث درست است حال این سوال است که چرا در تمام احادیثی که در مورد استمنا عنوان شده هیچ اشاره ای به ان نشده که استمنا باعث بروز 60درصد بیماریهای شناخته شده ی جهان می شود و فقط بر این تاکید شده که استمنا حرام است؟ (و به نظر من تنها دلیل ائمه در حرام اعلام کردن استمنا تشویق جوانان به ازدواج بوده است و این در حال است که در مورد حرمت شرب خمر پیامبر به طور کامل بیماریهای جسمی ناشی از شرب خمر بیان میکند)

 32. سلام ب همتون من تازه اومدم اينجا من فك كنم كسايي ك بي اف يا جي اف دارن ولي شرايط سكس ندارن بيشتر تمايل ب استمنا و استشها دارن ولي دركل كار بيكلاسيه

 33. مارال از حرفات خوشم اومد

 34. سلام
  سال نو رو به همه پیشاپیش تبریک میگم.چیکار کنم دوست دارم اولین نفری باشم که تبریک میگم.

  به نظر من از بعد دینی بیاریدش بیرون.
  با رویکردی علمی و حساب شده به ان نگاه کنید.در جای من خواندم که ایران در انجام این عمل دوم یا سوم دنیاست.
  بایید راهی باشه که مردم به ان متوسل بشن،چرا مسولین فکری نمیکنند،مراجع که این همه به خودشون افتخار میکنن چرا راهی پیش پای جوانان ایران نمیزارن.
  از یک تاثیر این عمل زشت نمیتوان گذشت.سلب اعتماد به نفس

  در ضمن من با پرستو موافقم و حرفهای بقیه ام تا حدودی درسته،البته بستگی به دیدگاه داره.

 35. سلام.لطفا جند راهكار براي ترك خودارضايي به منپيشنهاد كنيد. ممنون

 36. مجتبی کرمانی

  لیست گناهان کبیره از دید امام صادق که در ان هیچ اشاره ای به استمنا نشده
  گناهان کبیره در کلام امام صادق علیه السلام

  آتشفشان«عمرو بن عبید» یکى از علماى اسلام، به حضور امام صادق علیه السلام آمد، سلام کرد و سپس این آیه را خواند:
  “الذینّ یجتنبون کبائر الاثم و الفواحش (۱) ؛ نیکوکاران کسانى هستند که از گناهان بزرگ، و زشتى پرهیز مى‌کنند.”
  سپس سکوت کرد و دنبال آیه را نخواند؛
  امام صادق علیه السلام به او فرمودند: «چرا سکوت کردى؟!»
  او گفت: «دوست دارم، گناهان کبیره را در کتاب خداوند بدانم.»
  آنگاه امام صادق علیه السلام گناهان کبیره‌اى را که در قرآن آمده بیان نمودند:
  ۱- بزرگترین گناهان کبیره، شرک به خداست؛ قرآن مى‌فرماید:
  وَ من یُشرک بِالله فَقد حَرّم الله عَلَیهِ الجنّة (۲) ؛ کسی که براى خدا، شریک قرار دهد، خداوند بهشت را بر او حرام مى‌کند.
  ۲- ناامیدى از رحمت خدا؛
  انّه لایَیاءس مِن روحِ الله الاّ القَوم الکافِرون (۳) ؛ هیچ کس جز کافران از رحمت خدا، نومید نگردد.
  ۳- ایمنى از مکر (عذاب و مهلت) خدا؛
  فلا یامن مکر اللهّ الاّ القوم الخاسرون (۴) ؛ از مکر خدا ایمن نشود، مگر مردم زیانکار.
  ۴- عقوق (و آزار) والدین؛ چنان که قرآن از زبان عیسى علیه السلام مى‌فرماید:
  و برّاً بِوالدَتى و لَم یَجعَلنى جَبّاراً شقیّاً(۵) ؛ خدا دستور داده که به مادرم نیکى کنم و مرا زورگوى تیره‌بخت قرار نداده است.
  ۵- کشتن انسانِ بى گناه؛
  و مَن یَقتُل مؤمِنا مُتعَمّدا فَجزاؤه جهَنّم خالِدا فیها و غَضبَ الله عَلیه وَ لَعنَه وَ اعدّ لَه عَذابا عَظیما(۶) ؛ و هر کس فرد با ایمانى را از روى عمد، به قتل برساند مجازات او، دوزخ است که جاودانه در آن مى‌ماند، و خداوند بر او غضب مى‌کند و از رحمتش دور مى‌سازد و عذاب عظیمى براى او آماده ساخته است.
  ۶- نسبت نارواى زنا به زن پاکدامن؛
  انّ الّذینَ یَرمُونَ الُمحصِناتِ الغافِلات المُؤمِنات لُعِنُوا فى الدّنیا و الاخرة وَ لَهم عَذاب عَظیم (۷) ؛ کسانى که زنان پاکدامن و بى خبر (از هرگونه آلودگى) و با ایمان را متهم مى‌سازند، در دنیا و آخرت، از رحمت الهى بدورند، و عذاب بزرگى در انتظارشان است.
  ۷- خوردن مال یتیم؛
  انّ الّذینَ یَاکلون اَموال الیَتامى انماّ یاکلون فى بطونهم نارا و سیصلون سعیرا(۸)؛ همانا کسانى که اموال یتیمان را مى‌خورند، آنها در شکم‌هاى خود، آتش فرو مى‌برند و به زودى در آتش سوزان مى‌سوزند.
  ۸- فرار از جبهه جهاد؛
  وَ مَن یُولّهم یَومئذٍ دُبُره الاّ مُتِحرّفا لِقتال او مُتحیّزا الى فِئَة باَّء بِغَضب مِن الله وَ مَاءواه جَهنّم و بئس المصیر(۹)؛ و هر کس در آن هنگام (جنگ) به آنها پشت کند مگر در صورتى که هدفش، کناره‌گیرى از میدان براى حمله مجدد و یا به قصد پیوستن به گروهى (از مجاهدان) بوده باشد (چنین کسى) گرفتار خشم پروردگار خواهد شد، و جایگاه او جهنم، و چه بد عاقبتى است.
  ۹- ربا خوارى؛
  اَلّذینَ یَاکُلونَ الرِّبا لایَقُومُون اِلاّ کَما یَقوم الّذى یَتخبَّطهُ الشّیطان مِن المسّ(۱۰)؛ کسانى که ربا مى‌خورند، برنمى‌خیزند مگر مانند کسى که شیطان با تماس خود، او را همچون دیوانه، آشفته حال کرده است.
  ۱۰- سحر و جادو؛
  وَ لَقَد عَلمُوا لِمَن اشتَراهُ مالَه فِى الاخِرة مِن خلاق (۱۱)؛ قطعا دانستند که هر کس خریدار جادو شود، در آخرت، بى‌بهره خواهد بود.
  ۱۱- زنا؛
  وَ مَن یَفعَل ذلکَ یَلقَ اَثاما یُضاعف لَه العَذاب یَومَ القیامَة وَ یَخلُد فیهِ مُهانا(۱۲)؛ هر کس که زنا کند، مجازاتش را خواهد دید، عذاب چنین کسى در قیامت، مضاعف گردد و با خوارى، همیشه در آن خواهد ماند.
  ۱۲- سوگند دروغ براى گناه؛
  اَلّذینَ یَشتَرونَ بِعَهدِ الله و ایمانِهم ثَمَنا قَلیلا اُولئِک لاخلاقَ لَهم فِى الاخِرة (۱۳) ؛ کسانى که پیمان خود با خدا و سوگندهاى خود را به بهاى اندک مى‌فروشند، در آخرت، بى‌بهره‌اند.
  ۱۳- خیانت در غنایم جنگى؛
  وَ مَن یَغلُل یَاتِ بِما غَلّ یَوم القِیامَة (۱۴)؛ و هر کس در غنیمت جنگى، خیانت کند، روز قیامت با آنچه خیانت کرده بیاید.
  ۱۴- نپرداختن زکات واجب؛
  یَومَ یُحمى عَلَیها فى نارِ جَهنَّم فَتُکوى بِها جِباهُهُم و جُنوبهم و ظُهورهم (۱۵)؛ در آن روز (طلاها و نقره‌ها را)در آتش دوزخ داغ و سوزان کرده و با آن صورت‌ها و پهلوها و پشت‌هایشان را داغ مى‌گذارند.
  ۱۵- گواهى به دروغ، کتمان؛
  وَ مَن یَکتُمها فَاِنّه آثِم قَلبَه(۱۶)؛ و هر کس گواهى دادن را پنهان کند، قلبش گنهکار است.
  ۱۶- شرابخوارى،
  یا ایّها الَّذین آمَنوا اِنّما الخَمر و المَیسر و الاَنصابُ و الاَزلام رِجسٌ من عَمل الشَّیطان فَاجتَنبوه لعّلکم تُفلِحون(۱۷)؛ اى کسانى که ایمان آورده‌اید، شراب و قمار و بت‌ها و تیرهاى قرعه پلیدند و از عمل شیطانند. پس از آنها دورى کنید باشد که رستگار شوید.
  ۱۷- ترک نماز یا واجبات دیگر به طور عمد، زیرا پیامبر صلّى الله علیه وآله فرمود:
  من ترک الصّلاة متعمّدا فقد بَرى من ذمّة الله و ذمّة رسول الله؛ هر کس عمداً نماز را ترک کند از پیمان خدا و رسول خدا بیزارى جسته است.
  ۱۸و۱۹- پیمان شکنى و قطع رحم، چنانکه خداوند مى‌فرماید:
  اُولئِک لَهمُ اللَعنَة وَ لَهم سُوء الدّار(۱۸)؛ براى آنان که (پیمان را مى‌شکنند و قطع رحم مى‌کنند) لعنت و خانه بد در آخرت، است.
  امام صادق علیه السلام به اینجا که رسید، عمرو بن عبید در حالى که از شدت ناراحتى، فریاد مى‌کشید از محضر آن حضرت خارج شد و مى‌گفت:
  هلک من قال براءیه و نازعکم فى الفضل و العلم؛ به هلاکت رسید آن کس که به راى، فتوا داد، و در فضل و علم با شما، ستیز کرد.(۱۹

 37. تو ایران چی راست بوده که حالا صحبت درباره استمنا و خود ارضایی درست باشه!
  به نظر من زندگی سکس نیست و همچنین من از شهوت رانی هم خوشم نمیاد ولی تنها چیزی که به عنوان یک دختر 20 ساله بهش معتقد هستم اینه که
  سکس و لذت جنسی هم بخشی از زندگیست که باید درست ازش استفاده بشه! من خودم شاید هفته ای سه بار خود ارضایی کنم و حداقل در این زمینه تجربه دارم
  و یکی از دلایلی که همیشه زنان در عرصه هنر از مرد ها عقب هستند به این دلیل است که زنان نسبت به مرد ان به دلیل سرکوب های آگاهانه یا ناخوداگاهانه علاقه به سکس ندارند
  ولی این سکس مثل یک آتیش میمونه که قدرت آدمو زیاد میکنه البته بازم میگم به شرطی که ازش درست استفاده بشه
  من دانشجو ارشد سینما هستم و واقعا میدونم همین سکس چقدر آتش مردارو زیاد کرده که از من در کارمون قوی تر باشن
  البته همه مرد ها هم اینطوری نیستن
  چیزی که واضح است اینه که اگه سکس بد بود خدا نمی آفریدش

 38. سلام
  من کاری ندارم که این کار خوبه یا بده..من فقط اومدم اینجا و به اونایی که محصل هستن و درس میخونن (مخصوصا کنکوریا) !! بگم این کارو اصلا نکنن
  چون شدیدا ادمو بی حوصله میکنه و از درس زده میکنه طوری که کلا میزارن کنار…این تجربه خودمم بوده البته …کل منظورم اینه که این کار اصلا برای محصل ها خوب نیست

 39. مجتبی کرمانی

  گفتگوی پدر و پسر در باره استمنا
  من پدر 42 ساله ایی هستم.من خودم تا بحال اینکارو انجام ندادم. نمی دونم شاید از قدیم می گفتن کار خوبی نیست.و من همیشه از اینکار ترس داشتم.وقتی بطور اتفاقی وارد دستشوئی شدم دیدم پسرم در حال خود ارضائی هست.اون 14 ساله هست.پسر دیگه من 9 ساله هست.من شدیدا شوکه شدم اونهم این وضعو دید حال خوشی نداشت.من نمیدونستم چکار باید بکنم.بعد از اون من و پسرم با هم بحثی داشتیم.اون گفت از یک سال قبل روی یکبار اینکارو می کرده.اون گفت که گاهی عروق آلتش قرمز میشده و از این وضع احساس نگرانی کرد.من واقعا نمی دونستم در اون لحظه چکار باید بکنم چون اصلا نمی دونستم چی بگم . اگر راهنمائی بفرمائید که چکار باید کرد ممنون میشم.

  نگران نباشید اون مسئله آلتش فقط به خاطر انجام خود ارضائی هست و موردی ندارد چون مثل مقاربت عادی خون زیادی وارد رگ های اون قسمت می شود. اینکه ظرف یکسال قبل هم اینکارو می کرده… باز هم مشکلی ایجاد نمی کند. خیلی ها سالها اینکارو می کنند و مشکلی پیدا نکرده اند.بهتره بهش بگید که اگر از دستها یش استفاده می کند از صابون و با مواد نرم کننده استفاده کند تا آسیبی به آلت وارد نشود.این مسئله هم برای کسانی هست که ختنه شده اند و هم ختنه نشده ها

  باید عرض کنم استمنا در هر سنی مسئله عادی هست و دلیلی برای نگرانی در مورد عوارض آن نباید وجود داشته باشد.به جای اینکه سکوت کنید و احساس شرم داشته باشید در باره مسائل جنسی آنچه لازم است گفته شود با پسر خودتون با شریک جنسی خودتون و با هرکسی که به شما نزدیک است و احساس می کنید گفتنش لازم است…صحبت کنید

  بهتره با مطالعه این قسمت و مطالب دیگری که در این قسمت وجود دارد اطلاعات خودتون رو بالا ببرید و در عین حال آرامش خودتان را حفظ کنید و اگر احساس می کنید پسرتان ازدیدن آن صحنه نگران عواقب بعدی آن هست… بهتره این نگرانی را به این ترتیب از وی رفع کنید که به وی بگوئید متوجه وضع وی هستید.من فکر کنم شما برخورد خشن با وی نکردید مثلا داد نزدید یا تنبیهش نکردید و مثلا حرفهائی نگفتید که از گفتنش اطمینان نداشتید.شما در این شرایط الگوی فرزندتان هستید.به یاد داشته باشید اولین مکالمه شما با پسرتان آخرینش نخواهد بود

  __________________
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت
  http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=19593.
  drsadjad[@]gmail.com

 40. ایا خودارضایی زیاد می تواند باعث ضعیف شدن و یا ریزش موها از جمله ابروها شود

  سئوال
  من دختر نوجوان هستم و هفته ای 5-3 بار خود ارضائی می کنم.سوال برای من پیش اومده که آیا ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه؟
  چون به هر حال دختران مثل پسرا دستگاه تناسلی خارجی ندارن.واژن داخل بدن هست و من نمیدونم داخل کردن اجسام داخل واژن
  خطر ساز هست یا نه؟ غیر از اینکه ممکنه جسمی که وارد میشه عفونی باشه آیا عوارض دیگه ای هم وجود داره؟

  سوال دیگه ای دارم. من نمی تونم به ارگاسم برسم حتی بعد از 4 سال خود ارضائی.من بیماری دوقطبی دارم من شنیدم که افسردگی ( که همیشه هم با دوقطبی همراه نیست) ممکنه باعث مختل شدن ارگاسم بشه.افسردگی برای بیماری دوقطبی من وجود داشته .. آیا بین ایندو ارتباطی هست؟

  جواب
  عوارضی وجود نداره. نیازی نیست که به وسیله ای که برای اینکار استفاده می کنید اشاره کنید.ارگاسم الزاما ارتباطی به وسیله ای که وارد می کنید ندارد.ارگاسم در زنان بیشتر با تحریک کلیتوریس ایجاد می شود.به نظر من اگر اقدام به درمان بیماری دوقطبی ات بکنی نتیجه بهتری میگیری.البته خود داروهائی هم که مصرف می شود ممکنه مشکلاتی ایجاد کنند.پزشک درمانگر بخوبی می تواند این گره را باز کند و راه حل مناسب پیشنهاد دهد. اختلالات جنسی یکی از عوارض شایع داروهای ضد افسردگی مخصوصا
  رده ssri هستند.کاهش میل جنسی , عدم تمایل به مقاربت , اختلال در رسیدن به ارگاسم از جمله این عوارض است.بعد از قطع این دارو در اغلب موارد مشکلات جنسی برطرف می شود ولی ممکنه ندرتا دائمی بشوند.آمار گزارش شده از منابع اطلاعاتی حکایت می کند که 40-30 بیماران مصرف کننده داروهائی مثل فلوکسیتین ( از رده SSRI ها ) مشکلات جنسی دارند.

  سئوال
  با سلام. ایا خودارضایی زیاد می تواند باعث ضعیف شدن و یا ریزش موها از جمله ابروها شود.

  جواب
  ارتباطی نداره. بهتره خودت دلائل ریزش مو رو که درمقاله های مختلف و با نویسنده های مختلف گزارش شده بخونی تا دقیق تر با این مسئله آشنا بشی

  ريزش مو – بررسي علل( اخبار و گزارشات)
  http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=3287

  __________________
  سایت ایران سلامت http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=15465drsadjad%5B@%5Dgmail.com

 41. مجتبی کرمانی

  ایا خودارضایی زیاد می تواند باعث ضعیف شدن و یا ریزش موها از جمله ابروها شود ژانویه 11, 2011
  دسته‌بندی شده در: خود ارضایی — چکاوک @ 11:32 ق.ظ.

  سئوال
  من دختر نوجوان هستم و هفته ای 5-3 بار خود ارضائی می کنم.سوال برای من پیش اومده که آیا ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه؟
  چون به هر حال دختران مثل پسرا دستگاه تناسلی خارجی ندارن.واژن داخل بدن هست و من نمیدونم داخل کردن اجسام داخل واژن
  خطر ساز هست یا نه؟ غیر از اینکه ممکنه جسمی که وارد میشه عفونی باشه آیا عوارض دیگه ای هم وجود داره؟

  سوال دیگه ای دارم. من نمی تونم به ارگاسم برسم حتی بعد از 4 سال خود ارضائی.من بیماری دوقطبی دارم من شنیدم که افسردگی ( که همیشه هم با دوقطبی همراه نیست) ممکنه باعث مختل شدن ارگاسم بشه.افسردگی برای بیماری دوقطبی من وجود داشته .. آیا بین ایندو ارتباطی هست؟

  جواب
  عوارضی وجود نداره. نیازی نیست که به وسیله ای که برای اینکار استفاده می کنید اشاره کنید.ارگاسم الزاما ارتباطی به وسیله ای که وارد می کنید ندارد.ارگاسم در زنان بیشتر با تحریک کلیتوریس ایجاد می شود.به نظر من اگر اقدام به درمان بیماری دوقطبی ات بکنی نتیجه بهتری میگیری.البته خود داروهائی هم که مصرف می شود ممکنه مشکلاتی ایجاد کنند.پزشک درمانگر بخوبی می تواند این گره را باز کند و راه حل مناسب پیشنهاد دهد. اختلالات جنسی یکی از عوارض شایع داروهای ضد افسردگی مخصوصا
  رده ssri هستند.کاهش میل جنسی , عدم تمایل به مقاربت , اختلال در رسیدن به ارگاسم از جمله این عوارض است.بعد از قطع این دارو در اغلب موارد مشکلات جنسی برطرف می شود ولی ممکنه ندرتا دائمی بشوند.آمار گزارش شده از منابع اطلاعاتی حکایت می کند که 40-30 بیماران مصرف کننده داروهائی مثل فلوکسیتین ( از رده SSRI ها ) مشکلات جنسی دارند.

  سئوال
  با سلام. ایا خودارضایی زیاد می تواند باعث ضعیف شدن و یا ریزش موها از جمله ابروها شود.

  جواب
  ارتباطی نداره. بهتره خودت دلائل ریزش مو رو که درمقاله های مختلف و با نویسنده های مختلف گزارش شده بخونی تا دقیق تر با این مسئله آشنا بشی

  ريزش مو – بررسي علل( اخبار و گزارشات)
  http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=3287

  __________________
  سایت ایران سلامت http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=15465drsadjad%5B@%5Dgmail.com

 42. مجتبی کرمانی

  جالب است بدانید که استمنا از نظر مذهبی حرام نیست و این دروغی است که عده ای وارد دین کرده اند حال جای ان دارد که ببینیم استمنا از دید ادیان مختلف جهان چگونه است
  اسلام

  چیزی که کاملامشخص است در هیچ کجای قران هیچ اشاره ای به حرام بودن استمنا نشده است اما متاسفانه برخی از افراد با تحریف و تغییر معانی ایات قران سعی بر این دارند که بگویند ایات 5و6و7سوره ی مومنون اشاره به استمنا کرده حال این ایات را با هم مرور می کنیم تا مشاهده شود که هیچ کجای این ایات به موضوع استمنا اشاره ای نکرده است:
  سوره ی مومنون
  1.قد افلح المومنون :همانا اهل ایمان به رستگاری رسیدند
  2. الذین فی صلاتهم خاشعون:انان که در نمازهای شان خاشعند
  3.والذین هم عن الغو معرضون:و انان که از لعو و سخن باطل اعراض کنند
  4.والذین هم للزکوه فاعلون:و انانکه زکات مال خود را به فقرا می دهند
  5.والذین هم لفروجهم خافظون:و انان که فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه می دارند
  6.الا ازواجهم او ما ملکت ایمانهم غیر ملومین:مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست
  7.فمن ابنغی ورا ذلک فاولئک هم العادون:و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند
  خوب دقت کردید هیچ کجای این ایات اشاره به استمنا نکرده در ایه ی 5 گفته(و انان که فروج و اندامشان را از عمل خرام نگاه می دارند)گفته از عمل حرام یعنی زنا و همجنس بازی
  نه استمنا چون تا اینجا هیج اشاره ای به حرام بودن استمنا نکرده
  در ایه ی 6 گفته(مگر بر جفتهایشان یا کنیزان ملکی که هیچ گونه ملامتی در مباشرت با این زنان بر انها نیست)در این ایه در واقع مردان را از مباشرت و جماع با غیر از زنان و کنیزانشان منع کرده نه از استمنا
  در ایه بعدی هم گفته (و کسانی که غیر از زنان حلال را به مباشرت می طلبند البته از تجاوز کارانند)ِیعنی کسانی که غیر از زنان خود با زنان دیگر جماع کنند از تجاوز کارانند نه استمنا کننده هامتاسفانه افراد با تکیه با همین ایات که هیچ اشاره ای به استمنا نکرده می گویند استمنا حرام است
  اما استمنا از دید مذهب شیعه چه حکمی دارد؟
  همان طور كه در ابتداي مطلب متذكر شدم ، خودارضائي از نظر متون مذهبي استمنا خوانده ميشود و با يك نگاه دقيق به معنوي لغوي خود واژه استمنا و متون مذهبي ميتوان دريافت كه از نظر اسلام استمنا بدان معنا است كه اگر فردي با خود كاري كند كه از او مني خارج شود ، استمنا كرده است و اين امر موجب ابطال روزه از احكام مذهبي مسلمانان است ، كه خود اين نتيجه گيري نشان از آن دارد كه خودارضائي به معناي واقعي ان از نظر علمي كه هرگونه فعاليتي كه براي ارضاء فرد توسط خودش براي رسيدن به نقطه اوج لذت جنسي است ، در اسلام مد نظر نميباشد و اسلام صرفا خودارضائي را فقط با بيرون ريختن مايع مني تعريف ميكند ( آن هم در مورد ابطال روزه ) ، لذا در اينجا ميتوان به اين نتيجه ثانوي هم رسيد كه از نظر مذهبي ( اسلامي ) خودارضائي زنان كه در آن مايع مني در كار نيست هم ، اصولا امري ممنوع قلمداد نميشود ، چون در هيچ رساله علميه اي توسط هيچ فقيه طراز اولي نامي از حرام بودن خودارضائي براي زنان به ميان نيامده است و فقط تنها و تنها اشاره به همان بيرون ريختن مني توسط خود فرد در زمان روزه بودن شده است .
  اما با همه اين تفاسير خود ، حرام بودن عمل استمنا كه يك نمونه خودارضائي قلمداد ميشود ( چون خودارضائي معناي وسيعي را شامل ميشود كه استمناء يكي از آنهاست ) نيز جاي بحث بسيار دارد ، زيرا حرام بودن عمل خودارضائي جزء احكام اوليه اسلام نيست ، يعني اينكه هيچ سند مستندي در قرآن و سنت در مورد حرام بودن خودارضائي در دست نيست و فقط از آن به موردي ابطال كننده براي روزه ياد شده مانند جماع ، قي كردن و …… و تمامي تفاسيري هم كه راي بر حرام بودن عمل استمناء ميدهند فقط و فقط به چند روايت از بعضي بزرگان مذهب شيعه تكيه دارند كه خود اين هم علي رغم صحت و سقم روايات وارده ، جاي بسياري براي بحث دارد ، زيرا كه اسلام هيچ گاه ديني تك بعدي نبوده و احكام اسلامي هميشه با توجه به شرايط زمان و مكان قابليت بروزرساني را دارا ميباشند .
  ————————————————————————————————————
  مسیحیت
  دیدگاه کاتولیکها: از نظر کلیسای کاتولیک، در پارهای موارد، برای شناخت بدن و احساسات جنسی، آن را مجاز میشمارند.[
  دیدگاه پروتستانها: به عقیدهٔ پروتستانها، خودارضایی یک سیر طبیعی از سیکل جنسی افراد است و این امر مانع از روابط جنسی «غیرمجاز» (از نظر کلیسای پروتستان) مانند همجنسگرایی میشود.
  چرا استمنا از دید مسیحیت گناه نیست؟
  چرا خود ارضایی (بدون افکار ناپاک) گناه نیست؟
  مقدمه
  مخاطب این مقاله پسران و دختران نوجوان و والدینشان و همچنین خادمین کلیسا و کسانی که میخواهند به جوانان در این رابطه کمک کنند می باشد.
  خودارضایی از موضوعات بسیار مهمی است که کمتر در کلیسا مورد توجه قرار گرفته است به همین دلیل این پرونده بی جواب سوالات و کشمکشهای زیادی را برای نوجوانان و جوانان باقی گذاشته است که باعث واماندگی و یا شرم و افسردگی و در موارد خطرناکتر باعث اشتباهاتی جبران ناپذیر شده است. در این مقاله سعی خواهم کرد تا با ارائه یک جواب قانع کننده و کاربردی ، کمکی به درک صحیح این موضوع بنمایم.
  گرایش به خودارضایی نه در نوجوانی بلکه از همان کودکی به عنوان یک قریضۀ طبیعی در وجود تمام انسانها وجود دارد. اولین اشارات خود ارضایی در خردسالی شروع میشود ، براساس آمار پزشکی حتی این امر در کودکان 2 ساله نیز مشاهده شده است. ولی معمولا برخوردهای اشتباه از همان سنین توسط والدین آغاز میشود و دوگانگی حاصل از منع کردن آن، به همراه کودک رشد میکند. کنجکاوی لذت بخشی که کودک برای شناخت بدن خود انجام میدهد با رسیدن به زمان بلوغ به نتیجه اورگاسم ختم میشود و تجربه لذت اورگاسم کشش نوجوان را به انجام خودارضایی چندین برابر میکند. از طرفی با مخفی کردن آنچه آنرا گناه و باعث شرمساری میداند خود را در یک محکومیت دائمی میبیند و با ترس و شرم از مطرح کردن آن در تلاش برای نابود کردن این حس برمیخیزد و این تلاش منجر به لطماتی میشود که بعضا به سختی جبران پذیر است و اگر این تلاش جدی باشد ، منجر به اختلال در اورگاسم و تحریک پذیری دختران میشود که در بهترین حالت درمان آن سالها طول خواهد کشید.
  چرا گناه نیست؟
  برای اثبات گناه بودن یک عمل اولین و بیخطا ترین قدم این است ببینیم کتاب مقدس آنرا گناه نامیده است یا خیر. کتاب مقدس در هیچ کجا چه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در رابطه با عمل خودارضایی صحبت نکرده است. حال آنکه کتاب مقدس آشکارا و با تاکید زیاد در مورد عمق فساد جنسی و تمامی انحرافات جنسی مانند زنا، نگاه شهوت، تعدد زوجین ، همجنسبازی ، رابطه جنسی با حیوانان صحبت کرده است، اما خودارضایی در هیچ جایی با این موضوعات مرتبط نشده است. بنابراین آیا میتوان از آنجهت که کتاب مقدس در رابطه با خودارضایی سکوت کرده است آنرا گناه نامید؟
  این تصور که خودارضایی گناه است نه در کلام خدا بلکه ریشه در تفکرات شریعتگرایانه دارد. شریعتگرایی بدعتی است که بعنوان دشمن فیض سعی میکند احکام انسانی را همتراز و یا بالاتر از احکام خدا قرار دهد و این احکام را از آن جهت ابداع میکند که فیض را برای نجات کافی نمی داند لذا هرچه احکام تنگ نظرانه تر باشد آنرا مقدس تر میداند. هرچند شریعتگرایان همواره احکام ابداعی خود را منتصب به کلام خدا می داند ولی مشکل شریعتگرایی آنجاست که هرچیزی را آنطوریکه میخواهد می بیند نه آنطوری که کلام خدا قصد بیان آنرا داشته است. نمونه این رویه، گناه نامیدن خودارضایی براساس داستان زندگی اونان (پیدایش 38: 8- 10) می باشد.
  آیا عمل اونان خودارضایی بود؟
  تاکنون نظریه های زیادی در کلیسا ارائه شده است که همگی خودارضایی را به عنوان خودآزادی و اونانیسم تقبیح کرده اند، حال آنکه خودارضایی در روش صحیح آن نه تنها خودآزاری نیست بلکه خودنوازی است و ارتباطی با اونانیسم ندارد . استخراج ارتباط مابین خود ارضایی و اونانیسم ناشی از تفسیر غیر فنی از کلام خدا و تفسیر متاثر از شریعتگرایی می باشد. آیا گناه اونان که در پیدایش 38: 8-10 ثبت شده خودارضایی بوده است یا چیز دیگری؟ . متن کلام خدا چنان واضح و روشن است که با اطمینان میتوان گفت عمل اونان یعنی متوقف کردن دخول قبل از اورگاسم، سرپیچی از وظیفه برادر شوهر بعد از مرگ شوهر جهت ازدواج با او و فراهم کردن فرزندی برای آن زن بود. این اتفاق بعدها به عنوان بخشی از شریعت موسی درآمد (سفر تثنیه 25: 5-6)
  مرزهای کتاب مقدس
  در کتاب مقدس آدرس مشخصی که خودارضایی را بطور کامل توضیح بدهد وجود ندارد ، همانطور که آدرسی برای پیتزا خوردن یا نوشابه نوشیدن وجود ندارد. در واقع خدا به ما یک آزادی عمل در محدودۀ مشخص شده داده است. در محدوده این مرزها ، خودارضایی یک روش سالم است برای خلاصی از کشمکش جنسی کسانی که امکان رابطه زناشویی برای تسهیل نیاز جنسی را ندارند. این مرزها محدوده مجاز و خط قرمز گناه را مشخص میکند و کمک میکند تا شخص بتواند مطمئن شود در محدودۀ مجاز اقدام به خودارضایی میکند یا غیر مجاز. دقت کنید اگر این آزادی را به نوجوانانمان میدهیم باید مرزهای کتاب مقدس را نیز با تاکید زیاد تعلیم دهیم. مرزها و محدوده ها از این قرار هستند:
  اولین مرز کتاب مقدس:
  فیلیپیان 4: 8 است : “خلاصه ای برادران، هرچه راست باشد و هر چه مجید و هر چه عادل و هر چه پاک و هر چه جمیل و هر چه نیک نام است و هر فضیلت و هر مدحی که بوده باشد، در آنها تفکر کنید.”
  این آیه همچون زنگی است که هر زمان شخصی از محدوده مجاز کتاب مقدس خارج شود به صدا در می آید. خودارضایی در ذات خود ناپاک نیست ولی کسی که خودارضایی را با فکر ناپاک انجام میدهد گناهی را مرتکب میشود که بدون خودارضایی هم میتواند آنرا مرتکب شود اگر شخصی در حین غذا خوردن افکار ناپاک داشته باشد آیا شما او را از غذا خوردن منع میکنید یا از فکر ناپاک؟! در واقع هیچ جای کلام خدا خودارضایی را محکوم نکرده است بلکه فکر ناپاک را محکوم کرده است . بنده به تجربه متوجه شده ام ، اکثراً به این دلیل خودارضایی را در دسته گناهان قرار میدهند که افکار ناپاک را بخشی جدا نشدنی از آن میدانند و معمولا بر این باورند که خیالپردازی های جنسی برای رسیدن به اورگاسم ضروری است در صورتی که چنین نیست خدا سیستم جنسی انسان را طوری طراحی کرده است که بدون خیالپردازی های جنسی به تحریکهای فیزیکی عکس العمل نشان میدهد . برای آقایان و خانمهایی که سیستم جنسی لطمه نخورده ای دارند، بسیار پیش می آید که در شرایط مختلف بدون اینکه خیال پردازی جنسی کرده باشند نیاز به اورگاسم و تحریک بیشتر را در اندام تناسلی خود احساس میکنند و با کمترین تحریک اورگاسم را تجربه میکنند. این زمان، زمان مناسب برای خودارضایی است بدون اینکه نیاز به افکار ناپاک باشد.
  اشخاصی از محرکهای اضافی استفاده میکنند که بیشتر از نیاز بدنشان در تلاش خودارضایی هستند. یکی از محرکهای اضافی که همچون دامی خطرناک در دنیا رایج شده است فیلمها و مجلات پرنو است که در کتاب مقدس محکوم شده است لذا هرگز برای خودارضایی از پرنوگرافی استفاده نکنید. از آنجایی که دیدن پرنوگرافی واضحا تخلف از دستور عدم نگاه شهوت به دیگری است بنابراین چنین عملی عنصر گناه را وارد در چیزی میکند باید برای جلال خدا استفاده می شده است.
  هر فکری باید در کنترل عیسی مسیح قرار بگیرد (2 قرنتیان 10: 5) و خدا این توانایی را برای کنترل به هرکس که بطلبد ، میدهد. انتخاب با خود شخص است، اگر فکر خود را آزاد بگذارید نه فقط در حین خودارضایی بلکه ممکن است هر زمانی فکرتان به چیزهایی مشغول شود که هیچ وقت حاضر به بیان کردن آن برای دیگری نباشید. باید فکرتان را تمرین دهید تا در مسیح مقدس بماند. پولس رسول در فیلیپیان 4: 13 میگوید: ” قوّت هر چیز را دارم در مسیح که مرا تقویت می بخشد. ” اگر فکر کنترل شود ، خود ارضائی بیشتر از اینکه بخواهد همراه با احساس شرم باشد ، یک تجربه از برکت خداوند خواهد بود.
  میتوانید بدون فکر ناپاک از اورگاسم در حین خودارضایی لذت ببرید، همانطور که در حین خوردن یک استیک نیازی نیست تصور کنید که مشغول خوردن یک ساندویچ مک دونالد هستید بلکه میتوانید از خوردن استیک لذت ببرید و گرسنگی تان را برطرف کنید. اگر از خوردن یک شوکلات لذت ببرید گناه نکرده اید . لذت بردن گناه نیست بلکه بیشتر سوء استفاده و بد استفاده کردن از یک هدیۀ خدا که به فرزندانش بخشیده است گناه است. یک لذتِ پاک ، زمانی گناه آلود میشود که بالاتر از خدا قرار بگیرد و بجای اینکه خودش بعنوان برکتی از خدا باشد تبدیل به هدف زندگی ما شود.
  نکته دیگری که شاید ذکر آن برای عده ای مفید باشد این است که خود ارضایی (استمناء) باعث پیوستن و یکی شدن بدن و روح شخص به دیگری نمی شود. بلکه با آزاد کردن شخص از کشش جنسی (بخصوص در مردان جوان) میتواند به عنوان یک مانع برای آزاد کردن خود از راه های غیر اخلاقی همچون پورنوگرافی، رابطه جنسی قبل از ازدواج ، فحشا یا همجنسبازی عمل کند.
  دومین مرز کتاب مقدس:
  اول قرنتیان 6: 19-20 “یا نمیدانید که بدن شما هیکل روح القدس است که در شما است که از خدا یافته اید و از آن خود نیستید؟ زیرا به قیمتی خریده شدید، پس خدا را به بدن خود تمجید نمایید.”
  این مرز علاوه بر ناپاکی های جنسی برای هر چیزی که به بدن صدمه میزند صادق است. برخلاف نظریه های قدیمی، دانشمندان قرن حاضر، نه تنها هیچ رابطه ای بین بیماری های جسمی و خود ارضایی پیدا نکرده اند، بلکه آخرین تحقیقات مرکز اپیدمولوژی سرطان در استرالیا، نشان داده است که خود ارضایی باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان پروستات می شود. گراهام ژیل یکی از مسئولین این تحقیق عنوان می کند که انزال مداوم، مانع جمع شدن اسپرم در کانال های پروستات میشود. او یادآور می شود طبق آنچه پژوهش ها نشان داده اند، ماندن زیاد اسپرم در کانال های پروستات، می تواند یکی از فاکتورهای سرطان زا باشد. برخلاف افسانه های غیر علمی ، خودارضایی نه باعث سرطان می شود نه سکته ی قلبی نه ریزش مو نه ضعف حافظه و حواس‏پرتی و نه لرزش دست و نه … . روانشناسان و سکسولوژیستها معتقدند که خودارضایی نقش مهمی در سلامت روان افراد می تواند بازی کند. بنابراین اگر بخواهیم واقع بینانه تر باشیم خودارضایی نکردن گناه است زیرا دستگاه تناسلی یک پسر یا دختر بالغ و سالم ، فعال است و اگر بخواهد آنرا منفعل کند در واقع آنرا صدمه میزند. البته این صدمه همانطور که گفتم در دختران و پسران نمودهای متفاوتی دارد.( بحث مفصلتر در رابطه با این موضوع را در انجمنهای زوج شاد ادامه خواهیم داد.) در حقیقت تمام تصورات منفی و گناه آلودی که فرد در مورد خود ارضایی دارد، می تواند مولد اضطراب و افسردگی و از دست دادن اعتماد به نفس باشد. زیرا هر بار که برای تسکین نیاز های جنسی اش به خود ارضایی رو می آورد، تمام آن باورهای نادرست در ذهنش بیدار می شود و حس از خود بیزاری را در او بیدار می کند و احساس اینکه در حال ضربه زدن به جسم و روانش است، باعث می شود اضطرابی عمیق بر او چیره شود. در حالی که اطلاعات درست در رابطه با مقدس بودن و بی ضرر بودن خودارضایی می تواند این تجربه را تبدیل به تجربه ای مثبت و بارور کند که با شکرگذاری بخاطر هدیۀ عالی که خداوند داده است ، انجام شود. به جوانان توصیه میکنم استمناء را نشانه ضعف خود ندانید بلکه نشانه سلامت جنسی تان ، همچنین تصور نکنید تنها شما خودارضائی میکنید، خودارضائی بخشی از زندگی هر فرد مجرد سالمی است.
  عاملی دیگری که میتواند خودارضایی را تبدیل به عملی مضر بکند، زیاده روی در انجام آن است. همانگونه که پرخوری برای بدن مضر است و میتواند گناه باشد همچنین خودارضایی اعتیاد گونه نیز مضر و بنابراین گناه خواهد بود. همچنین دقت کنید از روشهایی که به بدن یا اندام تناسلی صدمه میزند بپرهیزید.
  سومین مرز کتاب مقدس:
  کولسیان 3: 17 ‫” و هر آنچه کنید، چه در گفتار و چه در کردار، همه را به نام خداوندْ عیسی انجام دهید، و به واسطۀ او خدای پدر را شکرگزارید.”
  کولسیان 3: 1-2 “‫ پس چون با مسیح برخیزانیده شدهاید، به آنچه در بالاست دل ببندید، آنجا که مسیح بهدست راست خدا نشسته است.‫ به آنچه در بالاست بیندیشید، نه به آنچه بر زمین است.”
  بهترین فکر و روحیه در خودارضایی چیست؟
  خداوند میخواهد که فرزندانش در پاکی و خوشی و تمرکز بر او زندگی کنند. تنها درک پاک بودن خودارضایی کافی نیست بلکه باید بهترین روش استفاده از آنرا نیز فراگرفت.بهترین تفکر در خودارضایی تمرکز فکر در خداوند است و شکرگذاری از او برای لذتی که شخص از هدیه جنسی احساس میکند و به همان میزان سپاسگذاری برای توانایی ارضاء شدن جنسی بدون اینکه رابطه جنسی نامشروع داشته باشد. در حقیت خودارضایی روش خدا برای پسران و دختران مجرد جهت رها شدن از کشمکش های جنسی بعنوان یک کمک به کنترل افکار و تجلیل خدا با فکر و بدن است. بخشی از تجلیل خدا با بدنمان این است که بدنمان را تحت کنترل آن چیزهایی که لازم است، حفظ کنیم و یکی از این چیزها کشش های جنسی است و خودارضایی میتواند روشی موثر برای انجام آن باشد. زمانی که فکر و بدن از کشمکش جنسی آزاد است، شخص نه برای جنگی بی ثمر بلکه برای تقدس حقیقی میجنگد و تمام توان خود را در مسیر درست صرف میکند.
  چهارمین مرز کتاب مقدس:
  رومیان 14: 23 ” ‫ امّا کسی که دربارۀ خوردنِ خوراکی دچار تردید است، اگر آن را بخورد محکوم میشود، زیرا با ایمان نخورده است و آنچه از ایمان نباشد، گناه است.‫ ”
  انجام عملی پاک ولی با شک یا تصور اینکه گناه است برای ما به همان اندازه مخرب خواهد بود که اگر آن عمل حقیقتا گناه می بود. مشکل اینجاست که شخص در آن هنگام با این باور که آن عمل گناه است بصورت اختیاری آنرا انجام داده است و این عمل در نفس خود مخرب است. لذا قویّا توصیه میکنم تا زمانیکه این تعلیم در رابطه با پاک بودن خودارضایی برایتان کاملا باز نشده است و به پاک بودن آن مطمئن نشده اید، آنرا انجام ندهید بلکه با مطالعه کلام خدا و دعا به روح القدس فرصت بدهید تا حقیقت را برایتان آشکار کند و تا آن روز صبر کنید.
  وظیفه ما چیست؟
  اکثر والدین و خادمین کلیسا در مطرح کردن این موضوع راحت نیستند بخصوص در بین ایرانی ها خجالتها بیشتر می باشد.زمانی میتوانیم خجالت را کنار بگذاریم و با نوجوانانمان در رابطه با بهترین روش بکار بردن لذت جنسی شان صحبت کنیم که متوجه شویم تا چه حد درک گناه نبودن خودارضایی میتواند شخص را سبک کند و چقدر میتواند او را از خطر رویاروی با گناهان جنسی در جامعه ای اشباع شده با سکس حفظ کند. لازم است که به مردان و زنان جوانمان توانایی زندگی خداپرستانه برای زندگی در میان نسلی منحرف را بدهیم. خودارضایی ، در محدوده مرزهای کتاب مقدس کمک میکند به آنها که این توانایی را داشته باشند.
  و از آنجایی که این موضوع بسیار حیاتی است این مسئولیت والدین و شبانان است (نه مدارس) که بجای سیاست نگو و نپرس و یا در لفافه صحبت کردن، توضیحی روشن و کاربردی برای پسران و دختران جوان ارائه بدهند تا آنها بتوانند آنچه را که در بدنشان اتفاق می افتد را بعنوان طرخ خدا درک کنند و متوجه شوند که این کشش برای خودارضایی دلیلی برای خودکم بینی نیست بلکه بعنوان یک هنجار و عملی طبیعی همچون تمام کارهای روزمره مانند غذا خوردن، حمام رفتن و … میباشد. در واقع باید مجردین به خودارضایی به عنوان یک روش مقدس برای تعدیل و کنترل خودشان تشویق شوند، در اینصورت آنها خواهند توانست با بدنهایشان خدا را جلال دهند.
  فیض عیسی مسیح با شما
  ———————————————————————————————————–
  یهود
  خودارضایی در شریعت یهود، به طور کامل منع نمیشود و عملی توأم با سلامتی و نشاط آوری تلقی میگردد؛ اما در برخی شاخههای مذهبی، آن خودارضایی جنس مذکر ممنوع است

 43. من با دلنیا موافقم.افرین دلنیا.با من دوست میشی دلنیا

 44. دانیال و دلنیا خیلی هم به هم میان. نه؟؟
  این دلنیا راست میگه،تو ایران چی راست بوده این دومیش باشه.
  این دلنیا مورد حماین منه.
  هر کی رو حرفش حرف بزنه،….حتی مدیر سایت.

 45. دلنیا وره پیکوه بحث دکین.له ائوانه بوه
  mi_mgh21982@yahoo.com

 46. مجتبی کرمانی این چرت وپرتارو از کجا آوردی که این همه نوشتی اینجا تمام صفحه رو گرفتی

 47. ناشناس راست میگوید.مجتبی کرمانی خیلی خزعبلات میبافی.تمام صفحات رو گرفتی.2 جمله بنویس و اینقرد چرت و پرت ننویس

 48. مرسی از حمایتت عزیزم

 49. به نظر من خود ارضایی بهتر از اینکه طرف بره با کسی سکس کنه تازه طرفت خیانت هم بهت نمی کنه این جوری در ضمن شهوت هم یه نعمت هست از طرف خدا ، خدا خودش گفته از تمام نعمتهایی که بهتون دادم استفاده کنین شهوت و سکس هم یه نعمت هست

 50. احسن
  ولی این حاج اقا مجتبی کرمانی فقط داره چرت میبافه.
  خستمون کردی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: