کودکان کانادایی ، کودکان ترکمن صحرا

چند روز پیش یه دوست مکزیکی میگفت : baby
خانواده هایی در کانادا هستند که جهت به فرزند خواندگی اطفال بی سرپرست در لیست انتظار چندین ساله هستند . مادری مهاجر در کانادا که سرپرستی سه کودک را به عهده داشته ، گویا با فرزندانش به روش کانادایی رفتار نکرده است . فرزند بزرگ خانواده به پلیس زنگ میزند و در مورد بد رفتاری مادر خبر میدهد . موضوع به دادگاه کشیده میشود و مادر به جرم عدم صلاحیت در بچه داری از فرزندان جدا شده و بعد از مدتی اطفال به خانواده ای دیگر تحویل داده میشوند . حکم دادگاه برای آن مادر طوری بوده که بعد از صدور آن ، وی به هیچ وجه حق ملاقات با اطفال را نداشته است . حتی اگر اتفاقی او وارد محلی میشد که در آنجا آن سه طفل حضور داشته باشند، او بلافاصله از در دیگر باید خارج میشد .
مدتی از این واقعه میگذرد . مادر باردار میشود و صاحب فرزندی میگردد . بلافاصله بعد از تولد فرزند ، پلیس این طفل را نیز به همان جرم قبلی از مادر جدا میکند …

موضوع مشابه به نقل از زمانه :
چندی پیش پلیس مطلع میشود که یک پدر و مادر ایرانی در کانادا ، دو کودک خودرا در خانه تنها گذاشتند و تا پاسی از شب گذشته به خانه برنگشته اند. پلیس در غیاب پدر و مادر وارد خانه شده و بچه ها را به اداره پلیس میبرد و بعد هم والدین ایرانی آنها را جریمه کرده و برای مدتی بچه ها را به جرم عدم صلاحیت پدر و مادر در نگهداری از آنها برای مدتی از آنها جدا کرده و به موسسه حمایت از کودکان داده اند …
قوانین حقوقی کودکان در کانادا از هر نوع خشونت جسمی‌و روانی نسبت به کودکان به شدت حمایت می‌کند و حتی این اجازه را به پدر و مادران نمی‌دهد که نسبت به کودکان بی توجهی کنند . این است که بچه‌ها به محض ورود به مدرسه اولین چیزی را که یاد می‌گیرند، شماره 911 شماره تلفن پلیس است تا در صورت هر نوع مشکلی در خانه به پلیس گزارش بدهند .

موضوعی به نوعی مشابه ایرانی به نقل از ترکمن استیودنت :
مديرکل کميته امداد  گلستان گفته: در حال حاضر 725 يتيم از اهل تسنن تحت پوشش کميته امداد استان بدون حامي هستند . اکبري افزوده: از تعداد 9 هزار و 402 يتيم زير 18 سال تحت پوشش، تعداد پنج هزار و 400 يتيم از اهل سنت هستند . وي اضافه کرده: از هشت هزار و 394 يتيم داراي حامي نيز سه هزار و 709 يتيم از اهل تسنن هستند.

 

Posted on اکتبر 8, 2009, in مطالب متنوع, کل مطالب, کانادا. Bookmark the permalink. 22 دیدگاه.

 1. اين آسيب پذيري ممکن است دلايل مختلفي چون صغر سن، عيوب مادر زادي ، بيماري هاي ويژه ، پايين بودن قدرت تفکر، ناتواني در تشخيص خوب و بد، مطابقت نداشتن با محيط و … داشته باشد. از اين رو براي پيشگيري از اين آسيب پذيري ، والدين ، سرپرستان و ساير اوليايي ک مسؤوليت کودکان رابه عهده دارند، بايد آشنايي کافي و علمي از موارد ذکر شده ، بيماري ها، عقب ماندگي ها، ضعفها و عوامل خطر ساز داشته باشند تا آنها را مورد حمايت و مراقبت خود قرار دهند؛ اما متأسفانه گاه بزرگسالان و متوليان امر به لحاظ نداشتن اطلاعات کافي و درست از عوامل مذکور يا به دلايل ديگر به جاي حمايت و مراقبت از کودکان ، آنان را مورد آزار و اذيت قرار مي دهند که اين امر درآينده به يک معضل بزرگ اجتماعي تبديل خواهدشد.

  کودک آزاري ، آن دسته از رفتارهايي را شامل مي شود که از سوي ساير افراد، بويژه بزرگساان در برخورد با کودکان انجام مي شود و به اشکال مختلف به سلامت جسمي و رواني آنها آسيب وارد مي کند.

  دلايل کودک آزاري :

  1- نا آگاهي والدين : گاه والدين يا افراد ديگر که به کودکان آزار مي رسانند ، نمي دانند که رفتار آنها، کودک آزاري است. مانند کساني که کودک را مورد تنبيه بدني قرار مي دهند، آنها را تحقير و توهين مي کنند به نيازهاي اساسي آنها بي توجه هستند و اين رفتارها را عادي و معمولي مي دانند.
  2- مشکلات اقتصادي : فقر سبب مي شود کودکان از دسترسي به نيازهاي اساسي خود مانند آموزش ، بهداشت، تغذيه ، و… محروم شوند يا والدين به دليل فشارهاي مالي با رفتارهايي چون پرخاشگري ، خشونت، بي توجهي و .. کودکان را مورد آزار قرار دهند.
  3- اعتياد : اعتياد به دليل خصوصياتي که در افراد ايجاد مي کند، مانند پرخاشگري ، بي مسؤوليتي ، کاهش عاطفه و … سبب مي شود کودکان مورد آزار ، بويژه مورد سوء استفاده قرار گيرند.
  4- بيماري هاي رواني : در صورتي که والدين به بيماري هاي رواني مبتلا شوند، با رفتارهايي مانند تند خويي، خشونت، ناسازگاري ، بي توجهي و… که ناشي از بيماري هاي رواني آنهاست. سبب آزار کودکان مي شوند.
  5- مشکلات خانوادگي : مشاجرات شديد و طولاني والدين ، جميت زياد خانواده ، شيوه هاي تربيتي نامناسب ، در برخي موارد وجود ناپدري و نامادري و… سبب مي شود کودکان مورد آزار قرار گيرند تا حدي که مسکلات خانوادگي يکي از دلايل کودک آزاري محسوب مي شود.
  6- مشکلات کودکان : کودکاني که به طور نسبي مشکلات پايدار و شديدي دارند، بيش از ساير کودکان مورد آزار قرار مي گيرند. مانند کودکاني که دچار بيماري هاي جسمي مزمن و طولاني مدت يا مشکلات رفتاري از قبيل پرخاشگري، بي قراري ، بيش فعالي، اضطراب ، شب اداري و … هستند، به دليل مشکلاتي که براي بزرگسالان ايجاد مي کنند ونيز به سبب ناآگاهي والدين از اين مشکلات، اغلب مورد آزار جسمي ورواني قرار مي گيرند.
  7- مشکلات مدرسه : مشکلاتي که در مدرسه براي دانش آموزان ايجاد مي شود، مانند انتظار بيش از حد ، نديدن تفاوت ها، اضطراب ، ترس ناشي از رقابت هاي شديد ، تبعيض ، تنبيه بدني ، تحقير ، توهين و … سبب آزارهاي جسمي و رواني کودکان مي شود.

  انواع کودک آزاري :

  1- کودک آزاري جسمي ؛ يعني رفتارهايي که به جسم کودک صدمه مي زند. به عبارت ديگر، به حالت باليني کودکان معمولا زير 3 سال گفته مي شود که يک بار يا به کرات مورد ضرب و شتم و آزار و شکنجه عمدي افراد بالغي که مسؤوليت آنها رابه عهده دارند مانند پدر و مادر ، قيم يا والدين رضاعي قرار گيرند. مانند کتک زدن، سوزاندن، مجروح کردن، شکستن، کبود کردن و …
  2- کودک آزاري رواني : شامل رفتارهايي است که به سلامت رواني کودک آسيب مي رساند. مانند توهين کردن، تبعيض قائل شدن، تحقير کردن، ترساندن و…
  3- بي توجهي و غفلت؛ يعني توجه نکردن به نيازهاي اساسي کودکان مانند خوراک و پوشاک ، بهداشت، مراقبت و سرپناه ، محبت و عاطفه آموزش و … در حدي که به سلامت جسمي و رواني آنان آسيب رساند.
  4- سوء استفاده و کودک آزاري جنسي ؛ يعني استفاده از کودکان در زمينه مواد مخدر ، واداشتن انها به کارهاي دشوار ، سوء استفاده جنسي و به صور مختلف و…

  تبعات کودک آزاري :

  کودکي ، دوران رشد و شکل گيري شخصيت است . انواع کودک آزاري در اين سالهاي حساس و مهم ، به رشد و سللامت آنان آسيبهاي جدي وارد مي کند. کودکان آزار ديده در تمام جنبه هاي رشد مانند رشد جسمي ، ذهني، رواني و اجتماعي بامشکلات و نارسايي هاي فراواني رو به رو خواهند شد..
  بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد که بسياري از کودکاني که در دوران کودکي مورد آزار و بد رفتاري قرار گرفته اند، در بزرگسالي، خود به آزار و اذيت کودکان پرداخته اند. نمونه و مصداق بارز آ? ماجراي اخير پاکدشت و محمد بيجه است که اين بزرگ ترين زيان کودک آزاري است ک سبب تداوم آن مي شود.

  پيشگيري از کودک آزاري :

  کودک آزاري هر چند مانند هر پديده و بزه اجتماعي خاص جوامع بشري و زندگي جمعي است و هرگز نمي توان آن راريشه کن کرد؛ اما اعمال راهکارهاي پيشگيرانه تأثير بسزايي در کاهش آن خواهد داشت. راهکارهاي پيشگيرانه رابر حسب ضرورت ، در درون و برون خانواده ها مي توان به کار گرفت.. آموزش خانواده ها در اين زمينه از نقش بسزايي برخوردار است.

  برخي پدران و مادران با تصور اين که روش تنبيهي که عليه کودکان خود در پيش مي گيرند، تنها روش تربيتي مؤثر است، گاه ناخواسته آسيبهاي جبران ناپذيري را متوجه فرزندان خود مي سازند. از اين رو آموزش در اين زمينه به خانواده ها، بخصوص والدين بسيار جوان يا مسن مي تواند مؤثر باشد.

  مصونيت عاطفي کودکان در خانواده نيز مي تواند بسياري از رفتارهاي احتمالي خشونت باز عليه کودکان را ، هم از سوي خويشاوندان و هم از سوي اجتماع خنثي کند. همچنين بسياري از والدين بايد بياموزند که براي جلوگيري از سوء استفاده افراد سودجو و منحرف از کودکان و اعمال هر گونه خشونت عليه آنان در اجتماع، بايد آگاهي هاي مفيدي را در اختيار کودکان خود بگذارند و با روشنگري هاي بموقع، آنان را نسبت به تهديدها و خطراتي که در کمينشان هستند، مطلع و بيدار کنند.

  از سويي، وجود پشتوانه هاي مؤثر قانوني و تنبيه کودک آزاران از سوي نهادهاي قضايي و انتظامي ، ضرورتي است که مبارزه عليه اين پديده شوم بشدت به آن نيازمند است.
  پيشگيري هميشه بهتر، آسان تر وسريع تر از درمان است. براي پيشگيري از کودک آزاري مي توانيم از راهکارهاي زير استفاده کنيم :
  1- دقت در ازدواج و تشکيل خانواده، خودداري از ازدواج هاي تحميلي، ناشناخته،شتابزده و ازداواج در سنين پايين.
  2- توجه به تنظيم خانواده و تعداد مناسب فرزندان
  3- افزايش آگاهي خود در زمنيه پرورش فرزندان و شيوه هاي مناسب رفتار با آنان
  4- پذيرش مسؤوليت ها و انجام وظايف خود به عنوان پدر، مادر، معلم ،سرپرست و … نسبت به کودکان
  5- آشنايي با حقوق و نيازهاي اساسي کودکان
  6- توجه به سلامت جسمي و رواني خود و کاهش فشارهاي عصبي و مشکلات رفتاري خود که سبب کودک آزاري مشود.
  تقويت روحيه کمک گرفتن هنگام برخورد با مشکلات و آشنايي با مراکز حمايتي، مشاوره و امداد در در مورد کودکان و خانواده ها.

 2. سلام دکتر سردار عزیز . من دختر نمایی 26 ساله هستم . سرتان را زیاد درد نیارم . من در 17 سالگی مورد تجاوز قرار گرفتم . از آن ایام به بعد دچار افسردگی شده و هیچ رقبتی به جنس مخالف ندارم . تا به حال خواستگارهایم را رد کردم . الان هم تحت فشار خانوادگی واسه ازدواج هستم . لطفا کمی در مورد ترمیم پرده بکارت توضیح دهید . گویا برای دلخوشی یه آقا پسر و دیدن خون ، مجبورم دست به یک عمل غیر اخلاقی بزنم . ای کاش پسرها هم پرده بکارت داشتند و ما نیز از آنها طلب خون میکردیم .

  • ترمیم پرده بکارت

   دوست عزیز از بابت موضوع پیش آمده بسیار متالم گشتم .
   در پست بعدی در این ارتباط مطلبی خواهم داشت .

 3. تو فیلمها دیدم که وقتی خانواده ایی با بچه هاش بد رفتاری میکنه بچه ها رو ازش میگیرن ! مخصوصا یک فیلم که همیشه من میبینم در باره همین بچه هاست ! همیشه با کشور خودمون مقایسه میکنم برام خیلی مسخره میاد که به خاطر یک سیلی کوچیک بچه رو ازت بگیرن !
  ولی در مورد بی سر پرستها حق دارین !

 4. تاسف باره
  نه این وری رو قبول دارم نه اون وری….

 5. بعضی وقت‌ها بزرگ‌ترها یادشان می‌روند که کودکان هم همان‌قدر آدم‌اند که خودشان!

 6. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  درمورد بيماري ام اس توضيحات مي خواهم . مثلا اينكه آيا دختر 18 ساله مبتلا به ام اس مي تواند ازدواج كند ؟ آيا مي تواند به يك زندگي خوب و شاد اميدوار باشد ؟

  از نظر اينجانب در صورت مطلع شدن از بيماري MS از دوست يا نامزد خود توصيه مي شود كه ازدواج را با مشورت با متخصص مغز و اعصاب و با آگاهي كامل وآشنايي با عوارض بيماري و مشورت كامل با خانواده انجام دهيد .
  در مورد زندگي خوب و شاد ، در درجه اول اميد و توكل به خداوند داشته باشد زيرا در خيلي از موارد علم پزشكي پاسخي قطعي ندارد و شايد هم در آينده درمان قطعي آن پيدا شود ولي در حال حاضر درمان قطعي ندارد وبيماري پيشرونده است

  • Dr. Serdar دکتر سردار

   به اطلاع کاربران گرامی میرساند : نظرات از جانب من در کامنتها تنها با عنوان Dr. Serdar دکتر سردار مورد تائید هستند .

 7. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  با سلام تشکر و خسته نباشید. زنی 24 ساله هستم. هفته گذشته به طور ناگهانی دچار افت فشار خون ، تب، سرگیجه و حالت تهوع شدید شدم با مراجعه به پزشک تشخیص دادند که ممکن است نوعی ویروس باشد. بعد از سه روز این حالات از بین رفت و ظاهرا خوب شدم. اما حالت تهوع خیلی اذیتم می کند.گاهی اوقات هم سرم کمی سنگین و گیج می شود و یا به شدت لرز می کنم.می خواستم خواهش کنم به هم اطلاع بدهید ممکن چه بیماری باشد و با توجه به اینکه هیچ علایم دیگری جز این ها را ندارم آیا ممکن است نشانه بارداری باشد؟ بی نهایت از لطف شما سپاسگذارم.

  بر اساس شروع و ختم علائم محتمل ترين تشخيص همان عفونتهاي ويروسي مي باشد و علائم بعدي آن احتمالا مربوط به دوران نقاهت پس از اين نوع عفونت مي باشد كه خود بخود خواهد شد البته در صورت باقي ماندن علائم حتما بايد به پزشك مراجعه شود .
  در مورد سئوال در مورد حاملگي ، علائم ذكر شده به دليل بارداري نمي باشد ولي در صورت تاخير عادت ماهانه حتما نياز به انجام آزمايش مي باشد .

 8. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من مشکل لاغری مفرط دارم BMI = 15 و می خواهم بدانم که دلیل آن چه می تواند باشد ؟ یک آزمایش هم داده ام که مربوط به تیروئید و قند و فشار خون می شد ، اما همه نرمال بود . نتایج آن را هم می نویسم : T3(RIA) = 1.6 T4(RIA) = 9.4 T3(Uptake) = 30 FTI = 2.82 TSH(RIA) = 2.6 (۰۴

  در مورد لاغري اولين سئوال اين است كه آيا لاغري از ابتدا بوده است و يا اخيرا ً ايجاد شده است .در مورد لاغري از ابتدا كمتربيماري مطرح بوده و با مراجعه به متخصصين تغذيه و رژيم غذايي مناسب ميتوان به وزن مطلوب رسيد .
  ولي در صورت حادث شدن لاغري اخير علاوه بر آزمايش قند خون و تست هاي تيروئيد ي نياز به بررسي هاي بسيار ديگري مي باشد كه براي اين منظور بهتر است به پزشك متخصص مراجعه شود .

 9. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  برای كسانی كه در رژیم لاغری دچار ریزش مو می‌شوند چه توصیه‌ای دارید؟

  استفاده مرتب از كپسول مولتی ویتامین مینرال و همچنین كپسول سولفات روی مانع ریزش مو می‌شود. هر چند که کم‌کردن وزن منجر به ریزش مو می‌شود. بهتر است در این موارد علاوه بر مصرف قرص‌های ویتامینه،‌ مو را به صورت موضعی نیز تقویت نمائید.
  استفاده مداوم از روغن بادام شیرین برای پوست بسیار مفید است. كافی است در این موارد ریشه مو را چند دقیقه با روغن مزبور ماساژ دهید. بهتر است این كار را هر روز انجام دهید.

 10. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من 15 ساله هستم. از زمانی كه به یاد دارم تحت رژیم بوده‌ام. وزن كم می‌كنم ولی این اضافه وزن سریع برمی‌گردد. اخیراً به فكر عمل جراحی افتاده‌ام، اما كسی به آن اهمیت نمی‌دهد. لطفاً مرا در این مورد راهنمایی كنید؟

  در ابتدا باید ذهن خود را در این سنین كم از عمل جراحی كاملاً پاك كنید. این همه رژیم متوالی روی قد نهایی شما ممكن است تأثیر منفی داشته باشید. دراین سن والبته در سنین دیگر، رژیم غذایی به تنهایی بی‌فایده است.
  شما باید همراه رژیم متعادل (درست غذا خوردن، نه كم خوردن) فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. ورزش‌هایی را كه به آن علاقمندید، به طور مرتب انجام دهید.
  در راه مدرسه به خانه یك ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید و قدم‌زنان تا منزل بروید. به جای آسانسور از پله استفاده كنید. كافی است شما به مدت سه ماه روش زندگی خود را عوض كنید و بی‌دلیل خود را از غذا محروم نكنید. به اندازه مورد نیاز بدنتان از خوردن غذا لذت ببرید و نتیجه جالب آن را مشاهده كنید.

 11. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من از رژیم لاغری پیروی می‌كنم ولی همه به من می‌گویند پوست صورتم تیره‌تر شده است. چه توصیه‌ای برای من دارید؟

  شما میتوانید از ماسک‌های میوه به طور مرتب استفاده كنید. یك روش ساده هم تهیه ماسك از مخلوط مساوی آبلیموی تازه و عسل است. این ماسك را روزانه به مدت ده تا پانزده دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید. تأثیر مثبت آن را بعد از مدت كوتاهی حس خواهید نمود.

 12. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  آیا این امكان وجود دارد كه فردی از بسیار كم خوردن نیز چاق شود؟

  در واقع این سؤال توسط افراد زیادی مطرح می‌شود كه اذعان می‌كنند با وجود دریافت غذای بسیار كم باز هم چاق می‌شوند. اكثر افراد چاق تصور می‌كنند اگر دریافت غذایی خود را محدود كنند و یا به عبارتی از رژیم بسیار كم كالری تبعیت كنند سریع لاغر خواهند شد.
  به عنوان مثال فرد یکصد و بیست كیلوگرمی كه انرژی مورد نیاز روزانه‌ای معادل (3600=30×120) کالری دارد برای كاهش وزن، رژیم حدود هزار و دویست كالری را شروع نموده و انتظار دارد چون كالری خود را به یک سوم تقلیل داده كاهش وزن بسیار سریع و موفقی داشته باشد؛ در حالی كه عملاً چنین نمی‌شود.
  در واقع رژیم بسیار محدود از نظر كالری تاثیر بسیار نامطلوبی بر روی متابولیسم بدن بر جا می‌گذارد. به این صورت كه در چنین حالاتی بدن وارد فاز «قحطی» یا «گرسنگی مفرط» شده و قادر نیست به نحو مؤثری كالری غذا را در بدن به انرژی تبدیل كند. در نتیجه به صورت عكس وارد عمل شده و شروع به شكستن بافت چربی و در نهایت ماهیچه بدن می‌كند تا انرژی لازم را از آنها تامین كند (درست به همین دلیل است كه هر فرد می‌تواند روزهای زیادی بدون غذا زندگی كند، اما بدون آب ادامه زندگی فقط تا چند روز امكانپذیر است.)
  در این حالت كه متابولیسم بدن شما نامنظم شده است به محض دریافت غذا در واقع كالری زیادی برای متعادل نمودن انرژی وارد بدن می‌شود كه بدن قادر به سوزاندن آن نیست. درنتیجه قسمت اعظم آن را به صورت چربی برای دوره «قحطی» یا «گرسنگی مفرط» ذخیره می‌كند.
  در حقیقت این ادعای بعضی افراد چاق كه اظهار می‌كنند ما هیچ غذایی نمی‌خوریم ولی چاق هستیم و لاغر نمی‌شویم تا حدودی قابل قبول به نظر می‌رسد. بهترین توصیه به این افراد این است كه دریافت كالری خود را همیشه در حد متعادل نگاه دارند و توجه داشته باشند همانطور كه دریافت كالری اضافی مضر است، محدودیت دریافت كالری نیز بدون عارضه نخواهد بود.

 13. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من مبتلا به کم‌کاری تیروئید هستم. ممكن است در مورد رژیم و نحوه ورزش برای كاهش وزن افراد تیروئیدی كمی توضیح دهید؟

  تنها راه برای درمان و طبیعی نمودن ترشح غدد تیروئید دریافت هورمون تیروئید است تا سطح هورمونهای T3، T4 و TSH به حالت طبیعی برسد.
  طبیعی شدن ذخایر این هورمون چندین ماه طول می‌کشد كه در طی درمان معمولاً دوز هورمون تغییر می‌كند. این افراد بعد از درمان، همانند افراد طبیعی به رژیم كاهش وزن جواب خواهند داد. اما درمان کم‌کاری تیروئید هیچ راه حل تغذیه‌ای نداشته و این افراد باید دقت داشته باشند كه میزان متابولیسم آنها پائین‌تر از افراد عادی است. بنابراین كیفیت رژیم این افراد حائز اهمیت بوده ونباید غذاهای پركالری و فاقد ارزش غذایی (چربی،‌ ساندویچ، نوشابه و…) مصرف كنند.
  افراد مبتلا به كم‌كاری تیروئید معمولاً وزن اضافه می‌كنند كه قسمت اعظم آن آب و مایعات است. بهتر است این افراد در طول دوره درمان انجام ورزش را برای گرفتن نتیجه بهتر در نظر داشته باشند.
  البته آنها به علت حالت كسلی و رخوتی كه دارند، حركات ورزشی را به سختی اجرا می‌كنند. اما ورزش کردن نتایج بسیار خوبی برا‌ی آنها به همراه خواهد داشت. زیرا تجمع آب را كاهش داده، احساس سرما را در آنها بهبود می‌بخشد و راه مناسبی برای مقابله با متابولیسم كاهش یافته بدن این افراد است. مهمترین مسئله در این افراد چكاپ منظم تحت نظر پزشك غدد است.

 14. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من تمایل زیادی به کاهش وزن دارم. اما نگرانم که روی پوست صورتم چین و چروک بیفتد. چه راه حلی برای مشکل من دارید؟

  ظاهر شدن چین و چروک روی پوست صورت ارتباط زیادی با سن شما دارد. اگر سن شما در حدود پنجاه سال است، ظاهر شدن چین و چروک چه با برنامه کاهش وزن و چه با عدم رعایت آن امری بدیهی است.
  به هر حال کاهش وزن مشکلات خاص خود را دارد. همچون افتادگی سینه در خانمها که امری طبیعی است و با انجام ورزش‌های بالاتنه نظیر دمبل و بارفیکس می‌توانید با آن مقابله کنید.
  همچنین هر وزن خاص، اندازه‌های مخصوص به خود را دارد. مثلاً شما نمی‌توانید بگویید من دوست دارم طوری وزن کم کنم که پای من مثل فرد هفتاد و پنج کیلویی و کمرم همانند فرد پنجاه و دو کیلویی و سایز سینه مانند شخص شصت و پنج کیلویی باشد.
  افزایش و کاهش اندازه قسمتهای مختلف بدن شما متناسب با میزان وزن بدست آمده فعلی رخ می‌دهد. بنابراین اگر فکر می‌کنید بعد از پانزده کیلوگرم کم کردن وزن، صورتتان چروک می‌افتد، بهتر است حدود ده کیلوگرم وزن کم کنید و سعی کنید با انجام ورزش منظم بدن خود را ورزیده و متناسب و صورت خود را شاداب نگاه دارید.

 15. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  آیا این رژیم اثرات جانبی ندارد؟ آیا با مشکل ریزش مو مواجه نخواهم شد؟

  ریزش مو به دلیل کمبود ویتامین است که ممکن است حتی در صورت نداشتن رژیم هم رخ دهد. دلایل زیادی منجر به ریزش مو می‌شوند. یکی از آنها پرکاری تیروئید است. در بعضی موارد عفونتهای پوستی هم موجب ریزش مو می‌شوند.
  اگر در طول دوره کاهش وزن، میزان دریافت ویتامین شما در حد مناسبی باشد ریزش مو نخواهید داشت و یا با ریزش موی کمتری مواجه خواهید شد. ولی در صورتی که دریافت ویتامین به شما توصیه شود، ولی در اثر بی‌توجهی به این توصیه عمل نکنید، ریزش مو امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

 16. پرسش پاسخ کوتاه پزشکی

  من همیشه عادت دارم ورزش کنم اما وزن من هیچ موقع کاهش نمییابد. شما چه توصیهای دارید؟

  انجام ورزش منجر به افزایش متابولیسم بدن، افزایش لطافت پوست، تقویت ماهیچه‌های بدن، افزایش جذب ویتامینها و مانع افسردگی می‌شود. اینها تنها دلایل اندکی هستند که ما را تشویق به ورزش کردن می‌نمایند.
  کاهش وزن به ندرت در اثر ورزشهای شدید رخ می‌دهد. شما برای گرفتن نتیجه (البته تنها با ورزش کردن) باید حدود یک ماه یک روز درمیان حداقل یک ساعت و نیم ورزش کنید تا بعد از آن حدود سه تا چهار کیلوگرم وزن خود را کاهش دهید.
  البته با نحوه زندگی در حال حاضر چنین توصیه‌ای تا حدودی توسط اغلب افراد دست نیافتنی است. بنابراین با اصل قرار دادن یک رژیم منطقی و انجام کمی تحرک بدنی به نتیجه دلخواه رسید.

 17. سلام.ولي در مورد خانوم مكزيكي شايد با بچه خودش رفتار خوبي ميداشت؟نبايد بهش يك فرصت مي دادن؟من اولين بار هست به وبلاگ شما ميام از آشنايي با شما خوشبختم.

 18. خيلي راردت داريم دكتر عزيز
  لينك تصحيح شد

 19. سلام دکتر
  بنده ارادتمندم

 20. سلام آقای دکتر
  در فروردین ماه 89خداوند دختری به من اعطا نمود دخترم 8 ماهه به دنیا آمد دختر من در همان لحظه تولد ماده سفید چسبنده ای بر پیشانی اش بوده که همان لحظه برداشته می شود از همان زمان, مکان همان لکه بر پیشانی دختر من به صورت قرمز (به قول خودمان تراکمه » تاج»به قول ولایت «ماه گرفتگی») باقی است سوال من این است که مکان این تاج از بین می رود؟تاج بر پیشانی دختر من کاملا هویدا است.
  سوال دیگر سر دختر من (کل مجموعه سر)همیشه دارای 10 درجه گرمای مازاد می باشد به طوری که گاه خیلی داغ می شود که براحتی با لمس مشخص می شود دخترم هیچ گونه ناراحتی و بی قراری از خود نشان نمی دهد.جوابی دهید و مرا از نگرانی در بیاورید
  با تشکر فراوان

  خدا علمینگا قوات برسین

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: