کاندوم زنانه (Female Condom)

دکتر ع. ح. سردار Female Condom

توضیح

* کاندوم زنانه یک پوشش لاستیکی نرم (پلی یورتان) یک بار مصرف است .

نحوه عمل

* انتهای بسته آن که دارای یک حلقه انعطاف پذیر میباشد ، در داخل مهبل قرار داده می شود در انتهای باز آن بیرون قرار میگیرد و لب ها را می پوشاند..

* دیواره محبل را میپوشاند و مانع تماس مستقیم جنسی و دخول ترشحات جنس مذکر میشود .

* یک بار مصرف است .

اثر

* با بکارگیری دقیق 95درصد موثر است .

مزایا

* میتواند از مبتلا شدن به بیماریهای مقاربتی عفونی مقاربتی پیشگیری کند .

نقص

* در زمان مقاربت باید در دسترس باشد .

* به شکل صحیح باید قرار گیرد .

* گرانتر از کاندوم مردانه است .

* در زمان مقاربت صدا تولید میکند .

* ممکن است سر بخورد یا پاره شود .

مطالب مرتبط
قرص ضد بارداری (Oral Contraceptive)
چسب های ضد بارداری (Transdermal patch)
حلقه های واژنی ضد بارداری (Vaginal contraceptive ring)
ضد بارداری تزریقی (Injectable Contraceptive)
آیودی هورمونی (Intrauterine System)
آیودی مسی (Intrauterine Device)
عقیم سازی زنان (Female Sterilization)
اسفنج واسپرم کش ضد بارداری (Sponge and Spermicide)
دیافراگم و سرپوش ضد بارداری (Diaphragm and Cervical Cap)
کاندوم زنانه (Female Condom)
کاندوم مردانه (Male Condom)
عقیم سازی مردانه (Male Sterilization)
پیشگیری طبیعی از بارداری (Natural Family Planning)
روش اورژانس پیشگیری از بارداری و میزان بارداری برنامه ریزی نشده
– کل مطلب: مروری کلی به متدهای پیشگیری از بارداری

 

Posted on آوریل 25, 2002, in مقاربت, کل مطالب, پزشکی به زبان ساده, تنظیم خانواده, سئوالات خانمها. Bookmark the permalink. 31 دیدگاه.

 1. وسيله داخل رحمي (IUD)

  يكي از وسايل پيشگيري از بارداري براي مدت طولاني است كه مورد تائيد سازمان جهاني بهداشت بوده و در برخي از كشورهاي در حال رشد، يكي از پرمصرف ترين و رايج ترينوسايل پيشگيري از بارداري محسوب مي شوند.

  دو نوع آي. يو. دي وجود دارد، در يك نوع مقدار كمي فلز مس و در نوع ديگر پروژستين يا فرم ساختگي هورمون پروژسترون تعبيه شده است. محل اصلي قرار گرفتن آن در حفره رحم است. اين وسايل را در صورت نياز ميتوان تنها پس از يك معاينه پزشكي به كار برد. در ضمن نيازي به تصميم گيري روزانه در مورداستفاده از آنها نيست.دخالت مصرف كننده در نحوه استفاده از آن بسيار ناچيز است.
  چگونه از بارداري جلوگيري مي كنند؟

  وجود IUD در رحم با نامناسب كردن محيط داخل رحم مانع از بارداري مي شود. التهاب مختصر ناشي از حضور اين وسيله در رحم موجب آسيب ديدگي يا تخريب اسپرمها و تخمك مي شود و در صورتيكه عمل لقاح انجام شود، مانع جايگزيني مناسب تخم لقاح يافته در جداره داخلي رحم خواهد شود.
  آِيا در دوران شيردهي مي توان از اين وسيله (IUD) استفاده كرد؟

  بله. با گذشت 6 هفته از زايمان، زماني كه رحم به وضعيت قبل حاملگي باز مي گردد، مي توان انواع آي يو دي را در رحم قرار داد بدون اينكه بر مقدار يا كيفيت شير مادر تاثيري داشته باشد.
  چقدر در پيشگيري از حاملگي موثر است؟

  IUD يكي ار مطمئن ترين روشهاي جلوگيري از بارداري است بطوريكه در طول يك سال از 1000 نفر استفاده كننده از اين وسيله حدود 1 تا 6 نفر (بر حسب نوع IUD) باردار مي شوند. اين مقدار به اندازه روش دائمي بستن لوله هاي رحم است با اين مزيت كه هر زمان كه فرد بخواهد، قابل برداشتن است. البته روشهايي مانند استفاده از قرص نيز ممكن است به همين اندازه يا بيشتر موثر باشند اما در صورتيكه به درستي مصرف شوند. در استفاده از IUD پزشك يا ماما آنرا قرار مي دهد و كافيست هر ماه توسط خود فرد چك شود.
  آيا بعد از برداشتن، بر ميزان باروري من تاثير مي گذارد؟

  خير. آي يو دي را مي توان در هر زمان از سيكل قاعدگي برداشت و از همان زمان هم اقدام براي بارداري را آغاز كرد. قابليت باروري شما همانند پيش از گذاشتن IUD خواهد بود.
  چگونه بايد آنرا تهيه كنم؟

  از آنجا كه اين وسيله بايد توسط پزشك يا ماما گذاشته شود، شما بايد به ايشان مراجعه كنيد يا با مراجعه به مركز بهداشتي و درماني محله خود درخواست اين روش را براي پيشگيري از حاملگي بنمائيد.

  بهترين زمان براي گذاردن آي. يو. دي در روزهاي پايان عادت ماهانه است، زيرا گذاردن آن در اين زمان راحتتر است و احتمال بارداري نيز وجود ندارد. اما فقط محدود به همين زمان نيست و براي خانمي كه مطمئن است باردار نيست، در هر زماني مي توان آي. يو. دي گذاشت. در غير از زمان خونريزي پريود، پزشك يا ماما براي اطمينان از باردار نبودن شما يك تست حاملگي درخواست مي كند و براي اطمينان از نبود عفونت و التهاب لگني شما را معاينه خواهد كرد. معمولا در مراجعه بعدي، وقتي كه جواب آزمايش شما آماده شود، IUD را براي شما قرار مي دهد.
  چگونه جاي گذاري مي شود؟

  پزشك يا ماما هنگام جاي گذاري IUD از شما مي خواهد تا روي تخت مخصوص معاينه برويد، سپس واژن را باز كرده و محل را استريل مي كند، براي باز نگه داشتن دهانه رحم از وسيله اي استفاده مي كند كه ممكن است براي شما درد مختصري را ايجاد كند. پس از اندازه گيري عمق رحم، با استفاده از يك اپليكاتور، IUD را داخل رحم قرار مي دهد. در اين مرحله ممكن است احساس انقباض داشته باشيد.

  با خروج اپليكاتور، شاخه هاي T مانند اي يو دي باز مي شود و دو رشته نخ نازك متصل به آن از دهانه رحم خارج شده و تا واژن امتداد مي يابد. كل اين مراحل بيش از چند دقيقه بطول نمي انجامد. ممكن است دردهاي انقباضي مانند درد قاعدگي داشته باشيد كه براي كاهش آن مي توانيد يك ساعت قبل از يك مسكن مانند ايبوبروفن استفاده كنيد.

  شما بايد در قاعدگي بعدي براي معاينه نزد پزشك يا ماماي خود برويد. او هنگام معاينه مطمئن مي شود كه آيا IUD در محل خود قرار دارد و آيا گذاشتن آن منجر به عفونت نشده است؟ در ضمن اين معاينه بايد هر ساله تكرار شود.
  آيا لازم است در آغاز مصرف از يك روش ديگر نيز براي جلوگيري از بارداري استفاده كنم؟

  بله. براي اطمينان بيشتر، بايد كه در ماه اول بعد از گذاشتن IUD، از يك روش ديگر براي پيشگيري از بارداري استفاده كنيد.
  چطور مطمئن باشم كه IUD در محل خود قرار دارد؟

  شما بايد بطور منظم حضور آنرا در محل كنترل كنيد.

  روش كنترل

  ممكن است پزشك يا ماماي شما روش كار را برايتان توضيح دهد. ابتدا دستهايتان را بشوئيد. مي توانيد روي زمين چمباتمه بزنيد (مانند نشستن روي توالت)، روي توالت فرنگي بنشينيد يا فقط يك پا را روي صندلي بگذاريد. سپس انگشت خود را داخل واژن ببريد تا جايي كه دهانه رحم را لمس كنيد، در اين حالت بايد انتهاي دو نخ را لمس كنيد. كافيست آنها را با نوك انگشتتان لمس كنيد؛ نبايد زياد دستكاري كنيد!

  اگر نتوانيد محل نخها را تعيين كنيد يا اگر خود IUD را لمس كرديد بايد به پزشك يا ماماي خود مراجعه كنيد. در اين مدت بايد از يك روش مطمئن ديگر براي جلوگيري از بارداري استفاده كنيد. چون وقتي آي يو دي در محل مناسب خود در رحم نباشد، در پيشگيري از حاملگي موثر نيست.

  اگر شما نتوانيد نخها را لمس كنيد و پزشك يا ماما هم نتواند در معاينه آنها را پيدا كني، بايد از سونوگرافي استفاده كرد تا مشخص شود آيا IUD در محل خود قرار دارد يا بيرون آمده است. در 2 تا 8 درصد خانمها IUD در طول يك سال اول بيرون مي آيد. اين احتمال در خانمهاي با سن كمتر از بيست سال، آنها كه هرگز باردار نشده اند، افرادي با خونريزي قاعدگي خيلي زياد يا پريودهاي دردناك همراه با كرامپ شكمي، بيشتر است.

  اگر IUD شما بيرون آمده باشد مي توانيد دوباره اقدام به گذاشتن IUD كنيد. اما 30% احتمال خروج مجدد آن وجود دارد.

  زمان كنترل

  بهتر است در يك ماه اول هر هفته و سپس هر ماه وجود آنرا بررسي كنيد. بخصوص بعد از خونريزي پريود زمان مناسبي است زيرا احتمال اينكه IUD طول خونريزي قاعدگي بيرون بيايد بيشتر از ساير اوقات است.
  چگونه برداشته مي شود؟

  زماني كه بايد IUD شما برداشته شود، پزشك يا ماما مشابه آنچه براي گذاشتن توضيح داده شد عمل مي كند. نهايتا با يك گيره نوك نخ ها را گرفته و آنرا بيرون مي كشد. بازوهاي T مانند آي يو دي كه انعطاف پذير هستند، خم شده و از دهانه رحم خارج مي شوند. در اين زمان ممكن است شما احساس انقباض داشته باشيد. اگر بخواهيد به استفاده از IUD براي پيشگيري از بارداري ادامه دهيد، در همين جلسه براي شما IUD جديدي گذاشته مي شود.

  اگر تصميم به بارداري داشته باشيد، هر زمان از سيكل قاعدگي كه آماده باشيد مي توان IUD را خارج كرد. اما اگر بخواهيد با يك روش ديگر ادامه دهيد، بهتر است اين موضوع را با پزشك يا ماماي خود مطرح كنيد. شايد بهتر باشد آنرا پس از شروع (مثلا قرص) برداريد تا از تاثير روش دوم مطمئن شويد.
  IUD چه تاثيري بر قاعدگي دارد؟

  خونريزي قاعدگي طولاني تر و بيشتر مي شود و ممكن است دردهاي دوران قاعدگي نيز تشديد شود. در موارد استفاده از IUD حاوي مس ممكن است خونريزي بقدري شديد باشد كه براي جلوگيري از كم خوني تجويز آهن لازم باشد.

  البته در انواع حاوي پروژستين پس از گذشت چند ماه مقدار و زمان خونريزي قاعدگي بشدت كاهش مي يابد.
  عوارض جانبي استفاده از IUD چيست؟

  معمولا عارضه جانبي استفاده از IUD زياد نيست. در انواع حاوي پروژستين ممكن است آكنه، سردرد، درد و سنگيني در پستانها و افسردگي بروز كند كه با گذشت زمان بهبود مي يابد. اين عوارض مشابه ساير روشهاي هورموني پروژستين تنها هستند و بعلت كمتر بودن مقدار اين هورمون در خون استفاده كنندگان از IUD، شدت عوارض نيز كمتر از سايرين است.
  آيا استفاده از آن مزايايي براي سلامتي دارد؟

  پزشكان استفاده از انواع حاوي پروژستين را بعلت كاهش خونريزي قاعدگي، در افرادي كه پريودهاي شديد و دردناك دارند توصيه مي كنند. اين موضوع خطر ابتلا به كم خوني فقر آهن را در اين افراد كاهش مي دهد.

  بعضي از مطالعات نشان داده است كه استفاده از IUD خطر ابتلا به سرطان رحم را نيز كاهش مي دهد.
  آيا استفاده از آن مخاطراتي دارد؟

  در هفته هاي اول پس از گذاشتن IUD خطر ابتلا به بيماري التهابي لگن (PID) وجود دارد. در اين بيماري ممكن است عفونت در رحم، لوله هاي رحمي و تخمدانها انتشار پيدا كند و منجر به اختلالاتي شود كه فرد را براي بارداري آينده دچار مشكل نمايد. در موارد نادر اين بيماري ممكن است كشنده باشد. بنابراين بررسي از نظر عفونت لگني اولين و مهمترين دليلي است كه فرد بايد در فاصله چند هفته تا يك ماه بعد از گذاردن IUD به پزشك يا ماما مراجعه نمايد. اين بيماري در صورت تشخيص به راحتي با آنتي بيوتيك قابل درمان است و هر چه زودتر تشخيص داده شود، عوارض درازمدت آن كمتر خواهد بود.

  در موارد اندكي ممكن است عليرغم داشتن IUD حاملگي اتفاق افتد و در اينصورت احتمال قرار گيري تخم در خارج از رحم و بروز بارداري خارج رحمي بيشتر خواهد بود. اين وضعيت بسيار جدي بوده و نياز به اقدام درماني سريع دارد.

  بندرت پارگي رحم در حين گذاشتن IUD رخ مي دهد و خونريزي و آسيب جدي را موجب مي شود كه مي تواند منجر به اقدام جراحي براي درمان شود.
  چه كساني نبايد از اين وسيله استفاده كنند؟

  در درجه اول خانمهايي كه احتمال مي رود باردار باشند. بعلاوه شما نبايد از IUD بعنوان يك روش پيشگيري از حاملگي استفاده كنيد اگر يكي از شرايط زير را داشته باشيد:

  * ابتلا به التهاب و عفونت لگني يا سابقه ابتلا به آن در 3 ماه گذشته
  * ابتلا كنوني به يكي از بيماريهاي مقاربتي يا بودن در معرض خطر ابتلا به آنها
  * عفونت چركي دهانه رحم كه در آن التهاب دهانه رحم به سادگي منجر به خونريزي شده و ترشحات موكوسي همراه با چرك دارد.
  * ابتلا به عفونت پس از زايمان يا عفونت پس از سقط، يا سابقه ابتلا به آن در سه ماه گذشته
  * خونريزي واژينال غير معمول با علت نامشخص
  * ابتلا به سرطان رحم
  * وجود فيبروم يا اختلالات ساختماني رحم كه گذاشتن IUD را ناممكن مي كند
  * بعلاوه شما نمي توانيد از انواع حاوي پروژستين استفاده كنيد اگر مبتلا به سرطان پستان يا بيماريهاي كبدي باشيد و نيز نبايد از انواع حاوي مس استفاده كنيد اگر به فلز مس آلرژي داشته يا مبتلا به بيماري نادر ويلسون باشيد.

  چه علائمي نشان مي دهد كه مشكل پزشكي ناشي از مصرف IUD ايجاد شده است؟

  نشانه هاي خطري كه بايد در حين مصرف IUD نسبت به آنها هوشيار باشيد عبارتند از:

  درد شديد يا تيركشنده در لگن يا پائين شكم، تب بدون علت مشخص، ترشحات غير معمول يا با بوي تعفن، زخم و ناراحتي در واژن، درد در حين مقاربت، لكه بيني يا خونريزي بعد از نزديكي يا در فاصله بين دو پريود، خونريزي شديد يا طولاني.

  با مشاهده هر يك از علائم فوق بايد سريعا با پزشك يا ماماي خود تماس بگيريد. همچنين اگر مشكوك هستيد كه حامله باشيد، مثلا با تاخير طولاني در پريود و وجود علائمي چون حساسيت در پستانها و ويار، حتما با پزشك يا ماماي خود تماس بگيريد.

  موارد ديگري كه در صورت مشاهده بايد با پزشك يا ماماي خود تماس بگيريد عبارتند از:

  * زماني كه IUD شما بيرون آمده،
  * اگر انتهاي نخها را لمس نمي كنيد، حتي در مواردي كه بنظر مي رسد موقعيت نخها نسبت به هميشه تغيير كرده و بلندتر يا كوتاهتر شده،
  * اگر شما يا همسرتان در حين آميزش چيزي را در انتهاي واژن احساس مي كنيد،
  * و وقتي حدس مي زنيد ممكن است در معرض ابتلا به بيماريهاي مقاربتي قرار گرفته ايد، حتي اگر هيچ علامت مشخصي نداشته باشيد.

  استفاده كنندگان انوع حاوي پروژسترون علاوه بر موارد فوق بايد در صورت ابتلا به يرقان يا زردي و بروز سردرد شديد يا ميگرن نيز با پزشك خود تماس بگيرند.
  اگر همراه با داشتن IUD باردار شوم، چه مي شود؟

  در صورت وقوع حاملگي، اولين نكته اي كه پزشك يا ماماي شما مي خواهد بداند اين است كه بارداري خارج رحمي در شما اتفاق نيافتاده باشد. براي اين كار او شما را معاينه داخلي كرده و برايتان آزمايش خون و سونوگرافي درخواست مي كند.

  اگر بارداري نابجا وجود نداشته باشد، شما مي توانيد تصميم بگيريد كه به حاملگي خود ادامه دهيد. در اينصورت اگر انتهاي نخ ها مشخص باشد IUD شما بدون اقدام تهاجمي خارج مي شود. اگر چه خارج كردن وسيله بندرت موجب سقط مي شود، اما بهتر از نگه داشتن آن است زيرا خطر سقط بعلت عفونت را بالا مي برد و سلامتي شما و جنين را بشدت به مخاطره مي اندازد.

  • Dr. Serdar دکتر سردار

   به اطلاع کاربران گرامی میرساند : جوابها از جانب من در کامنتها تنها با عنوان Dr. Serdar دکتر سردار اعتبار دارند .

 2. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : سلام آقای دکترومی خواستم بدانم اگر مایع قبل از انزال فقط روی شکم بریزد امکان بارداری وجود دارد؟

  دکتر : با سلام . خیر .

 3. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با سلام با عرض پوزش من دچار خشكي مهبل هستم و خيلي دير ارضا مي شوم و همسرم با دست البته از بيرون مرا ارضا ميكند ايرادي ندارد لطفاگ مرا راهنمايي كنيد

  دکتر : با سلام . شما دچار کمی تمایلات جنسی هستید که قابل درمان است و برای درمان به یک متخصص ارولوژی مراجعه نمائید .

 4. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با عرض سلام من پس از یک دوره لاغری پوستم ترک دار شده و کمی آویزون. می خواستم بدونم آیا شما لیزر فرکشنال رو برای بهبود پوست من پیشنهاد میکنید؟ اگر جواب شما مثبت هست ، لطفا پزشکی رو در تهران معرفی کنید که این کار رو انجام میدن. سپاسگزارم

  دکتر : لیزر فرکشنال را پیشنهاد میکنیم. متاسفانه پزشکی در تهران نمیشناسم.

 5. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با سلام آقای دکتر شما چه کرم ضد لک (ناشی از نور آفتاب) را پیشنهاد می کنید؟ آیا کرمهای لایه بردار مانند oreal or dove مناسبند؟ با تشکر

  دکتر : پیشنهاد کرم ضد لک بر اساس معاینه است.

 6. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با سلام من 30 سال سن دارم دارای پوست گندمی و نازکی هستم بطوریکه رگهای سبزوسورمه ای مویرگهای قرمز در قسمتهایی از صورتم به چشم میخورد.البته در حالت عادی با این مرد مشکلی ندارم اما مشکل اینه که در بعضی روزها این مویرگها رگها خیلی پررنگ تر شده و تعداد رگ دیگه هم که در حالت عادی نیست بطور پررنگ رو صورتم نمنیان میشه که بیشتر در 2 طرف چانه و وسط پیشانی و شقیقه هام و زیر چشمم است. میخواستم بدانم تشخیص شما چیست و راه درمان را چه می دانید؟ ممنون

  دکتر : باید معاینه شوید ولی به احتمال زیاد با لیزر مشکل شما حل میشود.

 7. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با سلام پوست صورت من به دلیل استفاده از صابون که به منظور درمان آکنه استفاده میکنم کمی قرمز شده است.آیا استفاده از کرم یا لوسیون AHA میتونه موثر باشه؟ در کل برای جلوگیری از التهاب چه روشی را پیشنهاد می کنید؟ با سپاس

  دکتر : کرم یا لوسیون AHA التهاب را بیشترمیکند.

 8. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : آيا چند ساعت بعد از استفاده از ماينوكسيديل بايد حتما موها را شست يا نشستن آن مانعي ندارد؟

  دکتر : بعد از استفاده از ماينوكسيديل لازم نیست موها را شست ولی اگر بخواهید بشویید باید یک ساعت بعد باشد.

 9. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با سلام . می خواستم بدونم دستگاه اپیلا لیز (موبر دائمی خانگی) با طول موج 808 نانومتر و توان 1200 میلی امپر وسیله مناسبی برای از بین بردن موهای زائد است یا خیر؟ آیا عوارضی ندارد و اینکه مؤثر هست؟ در ضمن موهای بدن من مشکی و ضخیم است

  دکتر : خیر .موثر نیست.

 10. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دكتر من پسري 20 ساله هستم و در مناطق سرد كوهستاني زندگي مي كنم دقيقا» يك سال و هفت ماه پيش با تجويز پزشك{متخصص پوست} به مدت هفت ماه و روزي دو عدد 20 ميلي از قرص هاي دكوتان براي رفع جوشهاي صورتم استفاده كردم و انصافا» الان جوشي در صورتم نمي بينيم. اما متاسفانه پوست صورتم به حدي نازك و حساس شده كه يك ثانيه در معرض نور خورشيد قرارگرفتن براي من كابوس خيلي بدي است منظورم اين است كه پوستم بقدري سرخ مي شود كه بايد 10 روز بيرون نروم تا كمي خوب شود به متخصص پوست مراجعه كردم برام كرم ضد آفتاب PHOTODERM MAX100 و كرم ويتامين سي سيگل و قرص هاي ويتامين سي 250 ميلي و قرص ويتامين اي E 100 ميلي در روز به مدت سه ما استفاده كردم ولي هيچ تغييري در صورتم نديدم خواهشمندم كمكم كنيد

  دکتر : شما میتوانید از کرمهای ترمیم کننده مریلن روزی دو بار همراه با مصرف ضد افتاب استفاده کنید و در صورت عدم پاسخ از لیزرIPL و یا PDLکه توسط متحصص پوست انجام میشود می توانید استفاده کنید.

 11. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : سلام ايا ميكرو درم ابريشن با ليزر برابري ميكند. وچگونه دكتر مناسب را انتخاب كنيم.

  دکتر : لیزر یک کلمه کلی است چه لیزری ؟ ده ها نوع لیزر پوست داریم که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند . اگر منظورتان استفاده از میکرو درمابرژن در برطرف کردن اسکارها باشد لیزری که جهت این کار استفاده می شود به مراتب اثر بیشتری دارد . انتخاب دکتر مناسب را با توجه به سابقه کاری پزشک و داشتن تخصص و شرت داشتن سابقه کار با دستگاه لیزر.

 12. پرسش پاسخ کوتاه

  سوال : آیا با ترک استمنا زودانزالی برطرف می شود

  دکتر : این دو ربطی بهم ندارد.

 13. سلام
  آيا كاندوم زنانه در بازار ايران موجود است و نام تجاري خاصي دارد من به 5 داروخانه مراجعه كردم ولي = نگه كردن عاقل اندر سفيه
  لطفا در صورت امكان راهنمايي بفرماييد

 14. آقای دکتر سلام
  راستش من تو رابطه ای که با نامزد سابقم داشتم پرده بکارتمو از دست دادم
  اگه ممکنه منو راهنمایی کنییدکه الان چیکار باید بکنم آیا شما دکتری رو تهران یا کرج سراغ داریدبرای ترمیم؟
  هزینه اش چقدره؟
  آیا دوره نقاهت داره؟>

 15. بزودی وارد این بحث در پستی جداگانه خواهم شد .
  متاسفانه هیچ دکتری را در ایران در آن ارتباط نمیشناسم . در کشورهای غربی هزینه آن حدودا 1500 تا 5000 دلار میباشد . دوره نقاهت ندارد . روز بعد میشود سر کار رفت .

 16. Dear Dr. See to Mail
  ********

 17. سلام همسر من مدت 10 سال د رکشور هلند زندگی می کنه و تقریبا سه سال که کمر درد شدید داره و به گفته خودش مهره کمرش ایراد داره و با هیچ چیزی غیر از تزریق مورفین و یا قرصش خوب نمی شود و با تزریق آمپول هر سه یا چهار ماه باید امپول را تزریق کنه می خوام بدونم با طب سوزنی امکان این هست که کمردردش بهتر بشه و احتیاجی به تزریق آمپول در بین مهره و نخاع نشه خوهش می کنم کمکم کمنید که غیر از همسرم کسی رو ندارم توی این کشور

  • سلام دوست عزیز . میتوانید این روش را نیز بکار ببرید . طب سوزني يک راه حل بسيار موثر و نويد بخش براي معالجه کمردردهاي مزمن است . این طب تنها در بیماریهای سرطانی ، ژنتیکی‌ و عفونی حاد جواب خوبی نمیدهد . در بقیه مورد نتیجه قابل توجهی دارد . کامیاب باشید .

 18. با سلام «خدمت آقای دکتر
  آیا مقاربت جنسی به دفعات زیاد در تشدیددرد دیسک کمر مربوط است؟

  با تشکر

  در تجدید درد دیسک کمر رابطهای دارد

  • سلام دوست خوبم. هر فشار شدید میتواند درد را تشدید کند . در دوره عود عارضه بهتره فعالیت جنسی شدید نداشته باشید یا ملایم باشد . کامیاب باشید

 19. با سلام “خدمت آقای دکتر
  جواني 23 ساله هستم مدتي است كه الت تناسلي اينجانب در هنگام نزديكي كاملا سفت نمي شود مي خواستم بدانم دليلش چسيت؟ ايا راه درماني دارد؟
  با تشكر

  • اختلال تعوظی

   از عوامل مستعد کننده میتوان به دیابت قندی بیماری قلبی فشار خون شریانی و کمبود یک فاکتور مفید چربی خون به نام اچ ذی ال اشاره کرد. البته عوامل روانی مثل افسردگی. خشم… نیز در این مشکل دخالت دارند. به نظر من بهتر است بری اینکه تشخیص داده شود که علت این مسیله آیا مشکلات روحی روانی است یا اینکه واقعا یک مشکلی در بدن همسر شما وجود دارد به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه گردد. .

 20. با سلام خدمت آقای دکتر
  در روز بیستم عادت ماهانه با نامزدم سکس داشتیم و بعد از گذشت چند روز مقداری ترشحات خونی شروع به خارج شدن از واژن کرد آیا این نشانه بارداری است؟
  با تشکر

 21. اقای دکتر من جوانی 23 ساله هستم و از سن 12 سالگی کار خودارضایی انجام میدهم تا به حال و در طول اين مدت شايد در ماه 10 بار را ميتوان تخمين زد…ايا ترسى براى اينده و ترس ازعدم توانايى نزديكى با همسردراينده و عدم بچه دار نشدن و … وجوذ دارد

  واقعا از راهنماییتون ممنون میشم و در ضمن من خیلی میترسم و خیلی هم گیج شدم و با خوندن مطالب جورواجور كاملا ترسيدم……….توروخدا كمكم كنيد

 22. سلام
  آقای دکتر من 22 ساله هستم و 3 هفته هست که قرص دکوتان برای جوش صورتم میخورم.عادت ماهانه که شدم الان 14 روزه که قطع نمیشه میخواستم ببینم علت ماله این قرص هست؟در ضمن تا قبل از خوردن این قرص عادتم مرتب و سر وقت بوده

 23. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  میخواستم یه مسئله رو از خدمتنون بپرسم که چندین ساله فکرمو مشغول کرده و روم نمیشه برم دکتر

  من از وقتی یادم میاد زیر قسمت کلاهک آلتم یعنی ختنه گاه دو تا سوراخ ریز بود. آیا این موضوع غیره عادی هست و خطری داره؟
  Amin060j@yahoo.com

 24. Dr. Serdar دکتر سردار

  سلام . لطفا با یک اورولوژیست مشاوره نمائید . کامیاب باشید .

 25. مدتی است که در ناحیه سر و گردن الت تناسلی لکه های قهوه ای رنگ به فاصله زمانی 10 12 روز از هم و با اندازه های متفاوت بوجود امده که در دور بعضی از اینها لکه های حبابی شکل سفید رنگی وجود دارد از کلوتریمازول و هیدروکورتیزون هم به مدت 1 ماه استفاده کردم بنا به توصیه پزشک عمومی اما هیچ که موثر نبود بلکه تعداد انها بیشتر هم شد بعد از مدتی به متخصص پوست مراجعه کردم که تشخیص ایشان کیلی پلانوس بود لطفا در مورد این بیماری و خطرات ان و محدودیتهای که باید رعایت شود برای اینجانب توضیح بدهید
  با تشکر

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: